Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Skrinjica idej! kurje oko – kako se ga znebit

kurje oko – kako se ga znebit

Pozdravljeni.
Dobro leto že imam kurje oko na levem stopalu. Mazala sem si ga z neko kremo, kupljeno v lekarni proti kurjim očesom, pa se je stanje še poslabšalo (k. oko se je samo še povečalo). Bila sem tudi na pedikuri, kjer so mi ga odstranili, vendar se je zelo kmalu spet pojavilo.
Ali pomaga kakšen (preizkušen) domač pripravek?
Prosim za kakšen nasvet koga, ki mu je uspelo samemu odstranit kurje oko? Vem, da sigurno na goooglu obstaja precej člankov o tem, ampak jaz bi rada nasvet nekoga, ki se ga je res znebil. Torej ne samo teorija …
Lp

Jaz sem sicer imela na podplatu bradavico in so mi najprej svetovali naj mažem z jodovo raztopino, ki je za kurja očesa. (Mažeš 6 dni, potem pa namočiš v vodo in praskaš stran). Potem pustiš nekaj časa (ne vem točno, piše pa v navodilih), da se koža malo obnovi in po potrebi postopek ponoviš. Drugače pa….napotnico in na polikliniko izrezat.

sem šla izrezat na polikliniko. ma me še v življenju ni nobena stvar tako bolela kot to. res!!! pa imam visok prag bolečine, baje. zadeva se ni niti porihtala, je zraslo nazaj in zdaj čistim sama z eno posebno žiletko in je za preživet.

nova
Uredništvo priporoča

Hansaplast obliži za kurja očesa…… Meni so pomagali. Dobiš jihv lekarni in drogerijah.

Moji sestri niso pomagali. Ne vem, če sploh kaj pomaga.


tudi meni pomagajo samo treba jih je uporabljati točno po navodilu!!!

Kupi tekočino, maži,noge redno namakaj, počasi čisti proč kožo, čez noč daš lahko gor švedsko grenčico, seveda le, če ni ranice. Traja cca. 2 meseca, če je zelo globoko. aJA DOBRA PEDIKERKA BI TO MORALA ZNATI REŠIT.

Kaj se pritožuješ, saj veš kaj pravijo: “Več glav več ve(torej) – več očes več vidi.”

100% pomaga netres oz. ušesnik. vzameš en list netreska, odstraniš zgornjo plast – ”kožico” in na malce razmočeno kurje oko to položiš in čez daš obliž.. pustiš lahko tudi do 24 ur gor. 2x sem to ponovila in zdaj se tudi ne spomnim več na katerem stopalu sem ga imela. Poskusi;)

Meni je pomagala edino rastlina krvavi mlečnik. Sem si mazala kakšnih 14 dni, potem pa nehala. Čez kakšen mesec pa kurjega očesa ni bilo več 🙂 Prej pa sem ga imela 3 leta – naredilo se mi je še nekaj manjših.

Se imela kurje oko ene 7 let na podplatu,pod prsti.Sem probala vse;obliže,krvavi mlečnik,lak za nohte,lak za lase.Najbolj od vsega mi je pa pomagal aspirin,ki sem ga rastopila v žlički vode,ga dala na gazo in ga namestila,da je lepo stal na bradavici.Čez 2-3 ure sem odvila in spraskala kožo ven.Je pomagal,a le za nekaj časa.
Potem pa sem se odločila za kirurško odstranitev.Ena je napisala,da zelo boli;ja res je,mene je inekcija tako bolela,da se mi je meglilo,bila sem čisto premočena in še 5 minut po posegu nisem mogla vstati z mize.Ampak se je splačalo.Sedaj imam že 3 leta mir.
Mislim da se drugače kot kirurško tega ne da odstraniti.Ker kurje oko gre vse do kosti.Po posegu kar nekaj časa traja,da se luknjica zaraste.Lahko pa imate tudi bradavico.To je podobno.

Živjo, moja mami ima že dolga leta velike probleme s kurjim očesom, nenehno jo je bolel. Pomagalo ji ni praktično nič, pa si ga je šla na Polikliniko odstranit … problem je, da ji korenine al ne vem, kaj je to, sploh niso odstranili in je isto, kot je blo … daje si gor tiste obliže, da ji vsaj mal zmehča za v čevelj, ker jo boli ful, tko da jzt na žalost rešitve ne poznam.

Pozdravljena Tadeja!
Žal ne bo pomagalo nič iz domače lekarne.Mami naj se še enkrat naroči pri kirurgu.Odstraniti ji mora vse korenine,vse do kosti.To je trdovratna reč in jaz sem imela srečo,da je že prvič uspelo.
In to srečo želim tudi tvoji mami!LP

Tanja, hvala za prijazen odgovor 🙂

Hči je imela kurje oko pod palcem, ni je motilo, dokler ni postalo zelo veliko. Sem se bala, da bomo morali dat kirurško odstranit. Med iskanjem rešitve, sem nekje prebrala, da je na kurje oko potrebno tri tedne zaporedoma vsako noč položiti česen. To smo naredili, in že po dveh tednih se je začelo kurje oko sušiti. Postajalo je vedno manjše in po nekaj dneh odpodlo. Koža je postala normalna in lepa kot prej.

kurje oko je najlažje odstranit z sekirco odsekaš pa je heheheh

New Report

Close