Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Skrinjica idej! Katera vzmetnica

Katera vzmetnica

Pozdravljeni!

Zanima me, če ste kupili okolju prijazne(jše) vzmetnice in katere so to, zakaj ste jih kupili, kako se na njih spi?

Pri nas imamo radi trša ležišča, ne maramo vgrezanja…

Ali kdo ve, koliko naravna (kot piše v reklamah proizvajalca) so zares ležišča Dormeo, njihova spominska pena, lateksi…….

Za vsako informacijo bom hvaležna, posebej tistim, ki so že kaj na to temo naštudirali.

vse, kar je PENA je pač PU – umeten material, po domače plastika. spominska pena ni nič drugega, samo različne imena ji dajejo…..

lateks naj bi bil naraven. vendar so mi v prodajalni povedali, da ga pri brizganju kombinirajo in torej ni 100%, predvsem ti cenejši. jaz sem imela latex ležišče in in sem bila prepričana, da je bilo latexa za vzorec, ker mi je bilo na njem vroče in je po 5. letih izgubil obliko (luknja pod ritjo).

ležišče iz naravnih materialov ima npr. slovenska postelja, cene pa, da te kap…. 500-700 € za eno osebo.

mi smo kupili kar vodno posteljo. NI eko, saj je uporabljene precej plastike (vodno jedro in okvir). pa se ne obremenjujem saj varčujem pri plastenkah in podobni embalaži in zato nimam slabe vesti. upam, da mi bo postelja dolgo služila. počitek, spanje in aktivnosti – ni boljšega.

Tudi Slovenska postelja žal nima naravnih materialov, ker so ležišča iz pene, vzmeti in latexa, ki je mešan s peno. Žal nobeno ležišče ne more biti povsem naravno. Spalni studio Bios v Britofu pri Kranju ima podobno kot Slo. postelja vendar mnogo ceneje.

nova
Uredništvo priporoča

Dejstvo je da so nianse med proizvajalci malenkostne žal pa ne tududi cena. Pred leti sem kupila
vzmetnico od zgoraj opisane firme opisano iz strani prodajalca o samih suprlativih. Vzmetnica res ni bila slaba ampak daleč od zunaj zemeljskega obljubljenega počutja. Vzmetnica je stala celo premoženje. Čez dve leti sem kupovala novo posteljo z novim fantom, šla sva na sejem dom kjer je zbrana vsa jogi elita. Domov sva prišla zmedena ker so naju bomardirali iz vseh koncev. Tiste firme ki imajo lateks so ga kovali v zvezde, podjetja ki tržijo vzmetnice enako, da o vodni postelji sploh negovorim. Na koncu sva pristala v ihanu pri marsen-u. Sva zadovoljna res niso najcenejši je pa razlaga kot se šika. Imajo kar nekaj izdelkov tudi izlateksa in so edini ki sem zasledila da imajo na lateksu žig za 100 % natur lateks. razložili so mi, da samo te so naravni lateksi vse ostalo so mešanice naravnega in sintetičnega lateksa. Tako nekako.
Evo še link http://www.marsen.si

Pozdravljeni,

tudi jaz se ubadam z vprašanjem, na čem je bolje spati. 20 let sem imela jogije iz lateksa od Dollarja, zelo zadovoljna. Po 10 let je eden zdržal brez problema, zamenjala ga nisem zaradi spremenjene oblike ampak ker sem se precej potila in je prevleka na spodnji strani postala plesniva. Tam, kjer so plastični deli na letvenem dnu, zato se jim zdaj izogibam. Ker sem podjetju zaupala, sem se tudi letos odločila za nakup pri njih, tokrat so me dobro potegnili za nos. Dobila sem jogi, ki je tako močno oddajal topila, da bi ga morali opremiti z oznako zdravju nevarno. Čeprav sem povedala, da sem zelo občutljiva na kemikalije. Tudi po osmih mesecih je zame še neuporaben, zato iščem druge rešitve. Moja povpraševanja, s čim so ležišče preparirali, so povsem ignorirali.

Opažam, da naši trgovci ne vedo ničesar o multipli kemični občutljivosti. Po tujih trgovinah navajajo, katera ležišča so za ljudi z MCS primerna. Povsem jasno tudi navajajo, katera ležišča imajo certifikat Oko-Tex 100. Brez tega po slabi izkušnji ne kupim ničesar več. Pri Hitexu so mi zagotavljali, da ta certifikat imajo, nič se niso zmenili za mojo željo, da jogi pred dostavo preverim (povoham) sama. Vračanju bi se rada izognila, meni bi bilo takoj jasno, če je ležišče primerno. Še vedno ne vem, kaj naj kupim.

Od kolegov z MCS na nemškem forumu sem se naučila, da je primerno tudi ležišče iz hladno oblikovane pene. Celo bolj ga priporočajo kot lateks, ker ima lateks svoj značilen vonj, ki nekatere moti, pena pa ga menda že po kakšnem tednu izgubi. Ampak za katero ležišče se lahko zanesem, da ga niso dodatno obdelovali pri nas, če prodajalci o tem ne povejo (ne vejo?) dosti? Lahko so zelo problematični tudi dodatki proti gorenju, pršicam.

Če ima kdo kakšno idejo, kako rešiti problem, se priporočam. Težave imam tudi z novim letvenim dnom, ki sem ga januarja dobila hkrati z ležiščem. Pri starem nisem bila pozorna na to, da so letvice tudi lepljene, topila po osmih mesecih še vedno čutim. Zaenkrat je moja spalnica neuporabna tudi zato, ker imam stene pobeljene z JUB-ovim apnenim beležem. Po treh mesecih še vedno preveč topil v zraku. Upam, da bodo vsaj stene do pomladi v redu, najkasneje takrat bi morala imeti primerno ležišče.

Vsem priporočam, da ste pri nakupu vsega pozorni na vsebnost topil, formaldehida. Vse to se izloča še leta, ljudi z multiplo kemično občutljivostjo pa je vedno več. Si lahko predstavljate, kakšno postane življenje, ko je problematična vsaka dišava, ne glede na to ali diši prašek ali parfum, ko je najmanjša težava, ki jo povzročijo, glavobol, lahko pa se konča z nezavestjo? Zame je gibanje po javnem prostoru podobno premikanju po minskem polju. Nikdar ne vem, kdaj jih bom skupila. Da ne omenjam težav zaradi dima.

Lep pozdrav,

Alenka

tudi sam sem pol leta nazaj doktoriral iz spanja in se na koncu odločil po priporočilu prijatelja za slovensko firmo Dollar. Pri njih je naročil ležišče iz lateksa ene par let nazaj in je zelo zadovoljen. popolnoma se strijam da je današnji dolar kar se kvalitete tiče v riti. Ležišče smrdi, na njem se potim in pojavlja se mi že rahla jama. Kličem v trgovino dolar ( klicni center) dobim podjetje hiteks se opravičim in rečem da je pomota. kličem ponovno in enaka zgodba. vse skupaj mi ne da miru in pokličem kolega iz Domžal saj iz tam naj bil Dolar in povprašam če kaj ve kaj se v dolarju dogaja. Čez dva dni me kolega pokliče in reče a veš kaj sem izvedu. Da podjetje Dolar prodan in da jih je kupilo ad vita-vita pur ki je poznano po kitajskih izdelkih. Da pa bo mera še bolj polna so pa kopili še hiteks in tudi tam zamenjali kvalitetne izdelke z kitajsko robo.
tako da imam doktorat iz spanja spim pa na skoraj neuporabnem jogiju, komaj čakam da ga zamenjam. prodajalci v dolarju mi zagotavljajo da je vse okej in da sem prvi ki se pritožuje nad vonjem. My ass

Uh jej,tudi mi kupujemo novo ležišče,pa po zadnjem postu sodeč,je en kandidat že odpadel..
Se pravi,novi predlogi prosim,kaj in kje kupiti??

Tudi sama sem pred kratkim zamenjala ležišče in kot zaprisežena veganka kaj drugega kot lateks ni moglo priti v ožji izbor. Želela pa sem višje in čim bolj naravne materiale. Žal je bila višina 16 cm zame premalo pa če prav je to kot nadstandardna višina za lateks. Iskala sem določene načine kako bi prišla na želenih 22 cm. Poklicala sem lokalnega mizarja, da bi mi dvignil posteljo. predlagal mi je, da naj pokličem podjetje iz ihana -marsen. Končna višina ležišča je bila 24 cm. Z vzmetnico sva z možem izredno zadovoljna. Vsem priporočam da se odločite za 2 kosa in ne v enem kot sem naredila sama. Če bi se še enkrat odločala definitivno ločeno jedro.

Lep pozdrav vsem. Tudi pri nas je prišla potreba po menjavi ležišča. Potem, ko sem šel gledat cene lateks ležišč, ker si mi zdijo nekako še najbolj naravna me je skoraj kap!! Cene so zares visoke! Kljub temu sva z ženo sklenila, da je to naložba v najino zdravje in boljši spanec in sva se po pregledu in razmisleku odločila za http://www.vitapur.si/spalnica/lezisca/lateks-lezisce-memory. Res je drag ko žafran ampak je vreden svojega denarja. Upam, da sem komu vsaj malo olajšal odločitev, če se bo v prihodnosti odločil za nakup.

Najboljši je federmadroc oz. lepo po slovensko vzmetnica. Izbrala sva 7 consko vzmetnico z žepkastimi vzmetmi manjšega premera in lahko rečem da sva izbrala zelo dobro.

Po mojih izkušnjah se na lateks ležišču pre-več potimo. Nekateri so tudi potarnali nad obstojnostjo lateksa – beri: drobljivost.

Priporočam tudi nadvložek, predvsem iz higienskih razlogov. Vsak se poti, potem so tu še drugi izločki, pa tudi sama koža se lušči in vsega tega rjuha ne zadrži. Za nadvložkom precej tega zadržimo in po potrebi zadevo operemo v pralnem stroju.

O nujnosti lojtrce oz. letvene podloge pa niti govril ne bom.

Ena velika ali dve manjši vzmetnici? Vsekakor dve manjši, ker se ponuja možnost izbire med različnimi trdotami. Žena, ki je tudi lažja potrebuje mehkejšo, jaz ki imam precej več kilogramo pa rabim tršo.

In kaj si izbral? N ačem spiš….

Sem vidla, da se je neki že pisal na to temo, sam vseen. A pozna kdo vitapur vmetnice, so kul? Kakpno mnenje je dobrodošlo?

Tudi jaz sem zelo nezadovoljna z vonjem latex lažišča. Sicer kupljen pri Slovenski postelji in po 4 mesecih še kar oddaja vonjave po topilih. Klicala v podjetje, kjer me prepričujejo, da je to povsem “naraven” vonj, ki ga ima latex in da bodo (niso znali povedati kdaj) vonjave izginile. Nikakor se ne morem navaditi na vonj, saj imam občutek, da ležim na kupu pene, ki je prepojen s kemikalijami, tudi posteljnina in oblačila se navzamejo vonjav 🙁
Razmišljam, da bi poslala vzorce na kemijsko analizo, saj me vse bolj jezi dejstvo, da nas kot potrošnike zavajajo z naravnimi sestavinami s čimer le dvigujejo ceno izdelku, kakša pa je v resnici sestava pa nihče ne ve, najbrž tudi sami ne! Tudi certifikatov o kakovosti latex ležišča mi niso znali pokazati…

New Report

Close