Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Skrinjica idej! ASPARTAM – SLADKI STRUP

ASPARTAM – SLADKI STRUP

Aspartam – sladki strup

Najbrž niste pričakovali, da je vaš jutranji jogurt lahko vaš največji sovražnik. Ali pa, da kilam prijazna dietna pijača le ni tako prijazna do vas. Razvpita industrija namreč že lep čas prikriva zaskrbljujoče rezultate raziskav vpliva aspartama na naše zdravje. Le-ta namreč vsebuje 10% metanola, ki je lahko smrten že v dozi dveh čajnih žličk, saj se v telesu pretvori v formaldehid in mravljično kislino. V aspartamu prav tako najdemo fenilalanin in aspartamsko kislino, ki se sicer v kombinaciji z aminokislinami postopno razgradita, v tej sestavi pa hitro prideta do centralnega živčnega sistema v nenormalno visokih koncentracijah ter tako preveč stimulirata možganske celice, ki lahko posledično tudi odmrejo. Aspartam uničuje spolno slo in povečuje težave s spolnostjo, ovira razvoj zarodka, povzroča splave in prirojene napake, povzroča migrene, multiplo sklerozo, diabetes, alzheimerjevo bolezen in tumorje. Ko se količina fenilalanina v krvi nosečnice dvigne 5-kratno, plod utrpi 10% zmanjšanje IQ-ja.

Napačno pa je tudi mišljenje, da aspartam pomaga pri izgubi teže. Kljub temu, da gre za t.i. dietični dodatek prehrani, fenilalanin v aspartamu zavira nastajanje serotonina, spojine, ki med drugim regulira sitost. Strokovnjaki tako povezujejo problem povečanega števila predebelih ljudi po letu 1980 z istočasnim pojavom >dietnihAspartam ima preveč škodljivih učinkov, da bi jih naštevali v tem seznamu!brez sladkorjavaren< dodatek hrani, toda v resnici je aspartam ena izmed najnevarnejših snovi, ki jo mešajo v hrano nepoučene javnosti. Aspartam je strokovno ime za umetni sladkor, znan tudi pod zaščitenimi imeni NutraSweet, Equal, Spoonful, Equal-Measure itd. Odkrili so ga po naključju leta 1965, ko je James Schlatter, kemik družbe G. D. Searle, testiral neko zdravilo proti čiru na želodcu. Leta 1981 je bil aspartam odobren za uporabo v hrani, za sladkanje gaziranih pijač pa leta 1983. Leta 1985 je družba Monsanto kupila družbo G. D. Searle, ki jo je potem razdelila na dve samostojni hčerinski družbi, Searle Pharmaceuticals in NutraSweet Company. Aspartam je kriv za več kot 75 odstotkov negativnih reakcij na živilske aditive, ki jih prijavljajo na FDA. Mnoge izmed teh reakcij so zelo resne, med njimi epileptični napadi in smrt, kot je mogoče prebrati že februarja 1994 v poročilu ameriškega ministrstva zdravja in socialnih služb. Med 90 različnimi dokumentiranimi simptomi zaradi aspartama, ki so navedeni v tem poročilu, so glavoboli in migrene, vrtoglavica, izguba zavesti, slabost, otrplost, krči v mišicah, povečanje teže, kožni izpuščaj, depresija, utrujenost, razdražljivost, pospešeno delovanje srca, nespečnost, težave z vidom, izguba sluha, težave z dihanjem, napadi panike, motnje v govoru, izguba okusa, brenčanje v ušesih, vrtoglavica, oteženo pomnjenje in bolečine v sklepih. Znanstveniki, ki so proučevali stranske učinke aspartama, ugotavljajo, da uživanje tega sredstva lahko povzroči, spodbudi ali poslabša kronične bolezni, kot so tumor na možganih, multipla skleroza, epilepsija, sindrom kronične utrujenosti, Parkinsonova bolezen, Alzheimerjeva bolezen, duševna zaostalost, limfom, deformacije pri novorojenčkih, bolečine v mišicah in diabetes. Glavne sestavine aspartama so: aspartinska kislina (40%), fenilalanin (50%) in metanol (10%). Še posebej problematičen je metanol, ki je smrtno nevaren strup. Pri segrevanju aspartama nad 30 stopinj Celzija se tvori prosti metanol, ki lahko povzroči zastrupitev. In še priporočilo za konec – ko boste naslednjič kupili kakšen proizvod, na katerem piše z velikimi črkami (BREZ SLADKORJA!), si poglejte droben tekst na etiketi. Če bo na njej pisalo, da vsebuje aspartam, potem se igrate s svojim zdravjem in zdravjem vaših otrok. Zato dvakrat premislite, kaj boste storili, ko vas bo vaš malček naslednjič prosil za žvečilni gumi brez sladkorja . P.S. Monsantov patent za aspartam bo kmalu potekel, kar pomeni, da bo omenjeno umetno sladilo še bolj na široko zastopano v živilih. Sicer pa je Monsanto že patentiral nov izdelek – Neotame, ki je desetkrat močnejši od aspartama in precej bolj škodljiv. P.P.S. Mimogrede, v ZDA živilsko – farmacevtski lobi intenzivno dela na tem, da aspartama ne bi bilo več obvezno navesti v deklaracijah na živilih, kar pomeni, da v tem primeru sploh ne bi mogli vedeti, da določeno živilo vsebuje aspartam.

Slučajno sem bila na srečanju distributerjev hrane Herbalife, ki je ameriški proizvod. Polovica okusov shakeov, ki jih redno (!) zauživajo, vsebuje aspartam, za druge proizvode pa ne vem. To hrano propagirajo za zdravo in naravno, čeprav je po mojem mnenju narejena precej sintetično… Na srečanju so bili vsi blazno zadovoljni, shujšali so, odpravili probleme s krvnim tlakom, holesterolom, in celo kronične bolezni…. Sama sem proti uživanju tako sintetične hrane tekom celega dneva (shake, stisnjenke, proteinske tablice…), me pa čudi, da so tudi po dolgoletnem hranjenju vsi tako zelo fit. Ali ima kdo tudi slabe izkušnje s to hrano, oziroma me zanima Vaše mnenje.

Prav imate, salviaa. Herbalife je le eden od množice nutricističnih produktov, ki ljudem služijo, kot nadomestilo za naravno, uravnoteženo in “živo” hrano. Amerikanizacija povsod, tudi tukaj,pač.
Produkti nimajo nobene omembe vredne biološke vrednosti in poleg aspartama(Monsanto), vsebujejo obilico težkih kovin. Pred cca. 24. leti, ko sem še “na črno” tržila omenjeno zadevo( nasedla sem pravljicam oz. zgodbicam o vsemogočnem Herbalifeu, kot “hrani?”astronavtov NASE ipd.neumnostim), smo takratni prodajalci dali te produkte na biokemično analizo na takratnem Zavodu za zdravstveno varstvo na Jesenicah. Samoplačniško. Od trenutka, ko smo bili soočeni z resnico o Herbalifeu, sem takoj prenehala z ustvarjanjem tega “biznisa?!”. Še danes mi je žal, da sem ga sploh začela. Imam še sedaj slabo vest.

Ljudje smo vsejede “živali”.Naša hrana bi morala biti naravna. Rada jem tudi meso in se dobro počutim, saj mi meso ne škoduje. Ko mi pa kdorkoli ponuja nadomestilo zanj, se vprašam: a me ima morda za noro!? In tako je z vsem, kar mi kdo ponuja.

Lep pozdrav!

nova
Uredništvo priporoča

Aspartam vsebujejo tudi zdravila, npr. antibiotik Hiconcil.

Aspartam vsebujejo vsi zvečilni gumiji Wrigley (Orbit, Airwaves, Winterfresh, 5 gum, Hubba Bubba, Juicy Fruit, Skittles).

Aspartam je bil preimenovan in se zdaj trži kot naravno sladilo.

Kot odgovor na vse večje zavedanje o nevarnostih umetnih sladil kaj bi storil proizvajalec enega izmed najbolj opaznih umetnih sladil na svetu ne. Zakaj ne bi sladila preimenoval in ga začel tržiti kot naravnega. Takšno strategijo je ubral Ajinomoto, izdelovalec aspartam, ki upa, da bo potegnil volno z oči javnosti s preimenovano različico aspartama, imenovano “AminoSweet”.

http://www.naturalnews.com/028151_aspartame_sweeteners.html

Zakaj trosite laži ! V Herbalifu NI aspartama!! To da pa so naredili raziskavo na Jesenicah da ne vsebuje nič hranljivega je pa že kar humoreska …

Prosim lepo gora svetovno znanih strokovnjakov, ki je delala leta in leta študije da je naredila nekaj kar bo ljudem nadomestilo zdrav obrok da se ne bi prehranjevali z fast food – om in zares sranjem od hrane bo zdaj ena raziskava na Jesenicah ovrgla hahahahah pa ne bit smešni ljudje božji.

1. Dokažite in POSTREZITE s konkretnimi DOKAZI da notri ni nič hranljivega in da vsebuje ASPARTAM ( Sam ne z Jesenic prosim hahaha ) ter 2. Če je to res TOŽITE Herbalife a ne ??!! Ker je to potem takem natega in zasluži kazenski pregon …

Aja sam cel svet ga uporablja in potem bi moral še najti ljudi ki so z njim “nesrečni” je pa to kot pravi komentatorka pred menoj čudno da je toliko ljudi zadovoljnih z Herbalifom glede na to da notri ni nič !!??? Hahaha …

Pa koga tukaj kdo ZZZ …. Jaooo ljudje ne bit škodoželjni samo zato, ker se vi ne znate odločit da bi zase naredili nekaj dobrega … Pa srečno.

Joj joj joj, kaka butasta primerjava z mesom in njegovimi nadomestki..ja, nori ste..meso je grozljivo ubito truplo nedolžne in nemočne živali, ki ni namenjena hrani človeka in veganska hrana je edina hrana, ki si zasluži naziv ‘hrana’.. raje postanite veganka in ne prihajajte s tskimi butastimi..za živali, za planet in za vaše zdravje edina sprejrmljiva opcija

New Report

Close