Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Skrinjica idej! kako se rešit vodnega kamna v vodi iz pipe

kako se rešit vodnega kamna v vodi iz pipe

Probala sem prekuhat vodo in me je groza toliko kamna.Kaj se tiste drage stvari , ki se jih namesti v vodovodno cev ali nekam podobno , splačajo?
300 eur ali nekaj takega je ogormno denarja, samo če pomnislim kaj pijemo me je groza. pa tudi koliko damo za brita filtre.v nekaj letih se verjetno tudi 300 eur povrne.a jih kdo ima ali imate kakšen drug recept kako se znebiti vodnega kamna? hvala lepa vsem za izkušnje-

Jaz sem montirala filter pri vodovodnem števcu. se mi ne zdi, da bi bilo kaj bolje.

Ne paničari
Vodni kamen ni nič zdravju škodljivega, je le raztopljen kalcijev karbonat v vodi.

eni ga kupujejo na recept…

nova
Uredništvo priporoča

Sekiraj se zaradi strupov, ki jih ustvarja človek, ne pa zaradi vodnega kamna.
Vodni kamen so razni minerali, če jih nočeš pa pij destilirano vodo.


No, tista je pa res škodljiva za človeka. Destilirana voda ni pitna.

Seveda ni.

Namoči v beli kis, vse gre dol.


V kakršnemkoli kisu lahko očistiš perlatorje!

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!

Lep pozdrav,

Vodni kamen nastane zaradi velike vsebnosti mineralov v vodi, ki se pri visokih temperaturah pretvorijo v trdo stanje, zato si ob segrevanju vode ugotovila, da le-ta vsebuje vodni kamen.

Sprašuješ kako zadevo rešiti. Žal neke izjemno cenovne rešitve tukaj ni…seveda ob predpostavki, da ti cenovno ugodno pomeni pod 300 EUR. Če maš možnost montiranja kake naprave na vstopno vodovodno cev potem bi mogoče lahko razmislila o kakšni dozirni črpalki, ki v sistem spušča polifosfate (ki so dokazano zdravju neškodljivi) in bi s tem delno rešila problem. Obstajajo tudi druge naprave kot npr. megnetni prekristalizatorji, vendar se te uporablja zgolj za zaščito npr. grelcev za vodo torej so bolj specifične rešitve za eno napravo v stanovanju, saj voda tretirana z magneti se povrne v prvotno stanje takoj ob stiku z zrakom.

Seveda pa obstaja celovita rešitev za vodni kamen, vendar je ta že mišljena kot investicija, saj so cene t.i. ionskih izmenjevalcev bistveno višje od zgoraj navedenih rešitev. Stvar je zanimiva za kakšno hišo ali celoten stanovanjski blok in ne za posamično stanovanje. Delovanje naprave pa je preprosto. V ogrodju so ionske smole, ki “nevtralizirajo” vodni kamen tako, da vežejo ione kalcija in magnezija nase. Zraven je še rezervoar s soljo, ki reakcijo reverzibilizira in tako vsake tolko časa čisti te smole. Začetna investicija je sicer bistveno višja (nad 1000 EUR), vendar je življenjska doba tovrstnih naprav velika (nad 10 let) in so stroški vzdrževanja nizki. Razumem ljudi, ki jim je tovrstna investicija prevelika, vendar če imate lastno hišo se zagotovo splača, saj so prihranki pri energiji očitni in se tako lahko investicija povrne že v par letih…pa še čistiti ni treba več toliko, saj se nikjer ne nabira vodni kamen. V vsakem primeru priporočam vsem pred nakupom kakršne koli naprave za tretiranje vode, ki stane pod 300 EUR in vam obljublja marsikaj posvet tudi s strokovnjaki, ki ponujajo “dražje” oz. kakovostnejše naprave. S tem si boste pridobili še pogled nekoga drugega iz te stroke. Na koncu pa je seveda odločitev Vaša dobro pa je prej pridobiti čim več informacij, da ne boste na koncu razočarani na tem kar ste kupili.

Jadralka: Filter ti vodnega kamna ne bo odstranil. Za to delo se uporabljajo naprave, ki sem jih zgoraj navedel. Seveda obstaja na trgu še marsikaj drugega za izjemno ugodno ceno, ki pa kot si opazila velikokrat ne mora izpolniti svojih obljub.

No to je to, če vas še kaj dodatno zanima si lahko pogledate spletno stran podjetja za katerega delam http://www.saw.si Malo reklame ne škodi 😉

Destilirana voda ni pitna Nadine? Pol bi moral jaz že umret potemtakem 🙂

Baje obstajajo neki magnetni obročki za na pipo, ki odstranjujejo vodni kamen iz vode. Kolegica mi je rekla naj grem v conrad trgovino pogledat, da so tam najceneje.

Pretvorba vodnega kamna je možna z magneti, ki vodo vrtinčijo in spremenijo strukturo vode. Lahko jih dobiš tudi na brezplačen 30-dnevni test in se prepričaš, kako zadeva deluje. Garancije je 25 let, življenjska doba magnetov pa več kot 60 let. http://www.medipost.si

Haha magneti – in kam ga odstranijo?

butl polpismen… kdo govori da ga odstranijo.

Na nekem italijanskem forumu sem prebral da naj bi poceni filter lahko kar sam naredil. Glavna sestavina naj bi bila polenta, preko katerega naj steče voda in vodnega kamna naj nebi bilo več…

Same reklame, najboljšega in najcenejšega načina pa niste omenili!?! Nočem delati reklame, pa ne bom dal nobene povezave, a pri naši trdi vodi se je po več desetletjih boja z vodnim kamnom, daleč najbolje obnesla ultrazvočna obdelava. Ne samo, da nam je rešila težave z vodnim kamnom v bojlerju, pralnem stroju, koplanici, itd, celo očistilo nam je cevi, česar še vodovodar ni mogel verjeti, ko je prišel štemat za novo napeljavo.

pozdravljeni,.

mislim da je na forumu že nekaj tem o vodnem kamnu…
jaz sem nabavu to zadevo za ultrazvočno obdelavo vode, ki se zašraufa direkt na pipo..ULTRA ACTIV se imenuje menda…mislim da je od Aquami…in sem zelo zadovoljen
če pa hočeš rešit zadevo za celo hišo, kar mam v planu nardit, montiraj to zadevo[/url] na za števcem vode

Mi smo imeli zelo velike težave z vodnim kamnom, ker voda na obali je zelo trda (sicer nasplošno imamo v Sloveniji zelo trdo vodo). Da ne omenim samega okusa vode, cel kup naravnih in nenaravnih čistil za čiščenje kopalnice in vsega ostalega + menjava grelcev v pralnem stroju in bojleru. Torej en kup stroškov ki so samo začasni, ker se bi vodni kamen spet nalagal. Po navadi ne delam reklame nobenemu, ampak tokrat moram, ker je stvar neverjetna. Sosed na je povedal za rešitev in sicer so naročili aktivator vode Aquami ultra SMW. Že prej nam niso morali prehvalit kvaliteto njihove vode in kako se jim vodni kamen nikjer več nabira, vendar kljub temu smo bili zelo skeptični. No sedaj smo ga naročili in moram rečt, da kaj boljšega si nebi morali nabavit. Aktivator ni filter vode in tega prej nismo razumeli. Aktivator zmehča vodo, s tem se vodni kamen ne more več lepiti na cevi in ostalo , ter vodo ponovno naredi “živo”,vodo tudi zdentificija, ima pa še veliko ostalih dobrih plusov. Seveda najbolj srečna je žena ko vidi, da ni več potrebno drgnjenje vodnega kamna in ni nikjer nobenih lis na krožnikih in kozarcih, vsem nam se zdi da je tudi okus čajev, kave in hrane boljši. Jaz sem zelo vesel, ker na mesec prihranimo tudi denar za čistila in mehčalce(vsaj 15€) in vem da mi ne bo potrebno zamenjati grelcev. Kar mi je najbolj pomembno pa je naše zravje, pijemo čisto vodo. Toplo priporočam!

New Report

Close