Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Skrinjica idej! izgubila zaupanje v DM-ove Alnatura izdelke

izgubila zaupanje v DM-ove Alnatura izdelke

Zadnjih nekaj let se “zdravo” prehranjujemo. Kljub temu, da denarja ni na pretek, sem se odločila, da mi ni težko plačevati od 30%, včasih tudi do 100% več za kvalitetno hrano. Potem pa v zadnjem letu toliko obvestil kaj vse so umaknili s polic zaradi neustreznosti, tokrat pesticidov v lešnikih!!!! – Pesticidov, ki jih tudi v “običajni” neekološko pridelani hrajni ne sme biti. Vse bolj razmišljam, da je vse skupaj bolj natega in mastno služenje velikih firm.

Mi lahko kdo priporoča kakšne fajn slovenske pridelovalece – kmete, kjer se dobi kvalitetno moko, suho sadje in oreščke, seveže sadje in zelenjavo, meso,….

Jaz ne zaupam in ne verjamem nikomur več!!!!!!! Tudi slovenskemu kmetu ne. Je ravno zadnjič sodelavka prinesla jagode – domače od slovenskega kmet – so bile tako zanič, da bog pomagaj. Brez okusa, grenke, ampak rdeče, temno rdeče. Vse skupaj je nateg. Večja kot je firma, slabše je. Razne Danone in podobno, ki imajo lastne raboatorije, od koder potem pošiljajo informacije o super zdravih njihovih izdelkih.

Danes ni človek vreden nič – pomemben je samo in izključno denar.

Joj, spet ta patetika. A dej no dej, kot da je bil pa človek prej v zgodovini pa kaj vreden, denar pa ni bil pomemben, ne?

ta obsesija z “bio” in “eko” je pa itak smešna.

nova
Uredništvo priporoča

Glih zadnjič sem brala en tüv, da če hočeš kaj kupiti res bio, moraš kupiti od avstrijskih ponudnikov -baje se avstrija znotraj eu najboj drži vseh teh bio norm…
Mnogo proizvajalcev uvozi bio stvari iz tretjih držav, kjer jih boli j. za bio norme. Ali skorajda nimajo pridelka, ali pa škropijo s premočnimi škropivi. Sicer pa me ne bo noben “bio” izdelek prepričal s tem, da ni surovina z ničim škropljena – v tem primeru skorajda ne bi bilo pridelka. Na žalost. Pa tudi če na sosednji njivi škropijo, prileti škropivo na bio njivo. Nič ni 100% bio

Prav zaradi vseh teh nategov, sem si za letos od enega kmeta v bližini hiše, kjer živimo v najem vzela nekaj njegove njive, za katero je rekel, da je letos ne bo zasadil, še preoral mi jo je in prebranal in bom vso zelenjavo in nekaj sadja imela tam. To je edini način, da vem, da bo res nešpricano.. Pa po mleko, jajca hodim h gospe, ki ji že nekaj let pomagam, odkar je izgubila moža, ji prinesem za dva dni kosilo ali kaj podobnega, sedaj sem ji rožice posadila, ki ji toliko pomenijo, ona pa mi da vsak dan mleko od kravce, ki se zunaj pase ves čas, ji nič ne dodajajo. Kokoške pa ji tudi plešejo po dvorišču in so hranjene dodatno s koruzo, ki jo tudi sami pridelajo in je nič ne škrofijo…

Vse bolj razmišljam, da je vse skupaj bolj natega in mastno služenje velikih firm.

Dobro jutroooo!!!!

Še celo doma, na vrtu ne moreš pridelati ekološko neoporečne hrane.
Veter ti po zraku prinese vsa škropiva iz sosednjih njiv, vrtov, sadovnjakov….

Saj vidiš kaj se dogaja s čebelami.

In ko vidim, da kmetje po njivah polivajo in trosijo fekalije, ko se po njivah valja vsebina greznic (poleg ostalega je tam tudi vsebina pralnih in pomivalnih strojev z vsemi čistili vred) … in ko vidim na tržnici taistega kmeta, ki mi ponuja ekološko pridelano zelenjavo iz točno te njive … pognojene z … ???

Saj ravno Alnatura naj bi bila avstrijska, ampak povsod je vmes “človeški faktor”

Jaz sem tudi pred nekaj meseci videla v Natur Pur lanenem semenu iz Spara (ki ima kao bio oznako) neke čudne “smeti”, in sem poslala mail na inšpekcijo, češ da je notri nekakšna “zemlja” oz. plesen, naj preverijo, kaj je to, in čez dva-tri tedne objavijo v javnosti informacijo, da so v tem lanenem semenu bili MIŠJI IZTREBKI!!!

Hvala bio, hvala eko! Pa sem bila zaprisežena uporabnica eko stvari, a zdaj tudi jaz grem raje h gospe, ki pred mojimi očmi sadi in seje (ima tudi eko certifikat, a njej ZAUPAM!, raznim trgovskim eko znamkam pa žal vse manj…) – pa tako me je veselilo, da je vse več eko ponudbe na policah, a zdaj vidim, da je v resnici eko-dreko!

Ne samo človeški faktor, problem je pohlep. Pa vsaj 50% čisti dobički, da se financijrajo vsi tisti marcedezi, pa humerji – ali kako se sranju reče, pa hiše s 500 kvadrati, v katere hodijo samo spat, ali pa še to ne, pa navidezni dopusti oh in ah… Človeštvo je postalo tako bolano pokvarjeno…

Aja, pa Alnatura je nemška

od letos vso zelenjavo pridelamo doma (prej smo bili nastrojeni prosti temu, češ, da si takega dela pač ne bomo delali, zdaj smo mnenje spremenili). brez škropiv in pesticidov in podobnega. kar ne pojemo sproti, se konzervira (brez Ejev, ampak s kisom ali prekuihavanjem), ali zamrzne. oreh tudi raste doma, pa dva lešnika, nekaj jablan, hrušk, višnja, slive. skratka, nase se zanesem. meso pa kupujemo v mesnici, ki prodaja svoje meso (to pa je tudi naš sosed, za katerega na lastne oči vidimo, kako pri njih funkcionira paša na prostem).

Dajte si nekaj dopovedat. Masovna “bio” ali “eko” ali “kar-se-že-fancy-sliši” pridevala NE OBSTAJA, ker je to skregano z logiko (kako točno pa dosežeš, da imaš zmeraj dovolj pridelkov na vseh svojih trgih in da te nikoli usodno ne prizadenejo ne bolezni ne vreme – ja, odgovor na to poznamo že nekaj desetletij).

Prav tako ne obstaja pri kmetih, ki so prej petdeset let fino gnojili in špricali ali pa imajo sosede, ki to še zmeraj počnejo. Potem pa preračunajte, kakšne so vaše opcije.

No, mi imamo svoj vrt in del sadovnjaka. Nič ni špricano, pa kljub vsemu ne morem reči, da je bio, ali eko ali kakorkoli se pač to že označuje. Lahko šprica sosed, pa veter raznosi naokoli, ne?

LP

----------------------------------------------------------------------------------------------- Naučil sem se, da nihče ni popoln dokler se ne zaljubiš vanj. (Andy Rooney) ------------------------------------------------------- Slovenec ti odpusti vse, samo uspeha ne! :)

Je pa vseeno bistveno bolj eko od recimo merkatorjeve zelenjave in sadja, kjer je vse po 50x špricano. Pač vzameš manj oporečno, kar je že veliko. Neoporečnega pa tako in tako ni.

Meni se zdi bolj problematično to, da se “neoporočenost” uporablja kot izgovor za navite cene, ker je to direktna goljufija. Če bi jaz rekla, da hočem imeti trikrat več za jajca, ker se mi pet kur, ki jim vsak dan prepevam in jih masiram, prosto sprehaja zunaj, v resnici imam pa doma baterijsko rejo s petsto kurami, ki še niso videle sonca, je to goljufija.

Pustimo to, da bi ob premisleku moralo vsakemu ratat jasno, da od petih kur ne morem vsak dan na trg prinesti tisoč jajc. Kar je seveda točno fora Alnature in podobnih.

Meni se zdi bolj problematično to, da se “neoporočenost” uporablja kot izgovor za navite cene, ker je to direktna goljufija. Če bi jaz rekla, da hočem imeti trikrat več za jajca, ker se mi pet kur, ki jim vsak dan prepevam in jih masiram, prosto sprehaja zunaj, v resnici imam pa doma baterijsko rejo s petsto kurami, ki še niso videle sonca, je to goljufija.

Pustimo to, da bi ob premisleku moralo vsakemu ratat jasno, da od petih kur ne morem vsak dan na trg prinesti tisoč jajc. Kar je seveda točno fora Alnature in podobnih.[/quote]

Hehehe, a pol tukaj nakladajo? Ker na slikici jih očitno res masirajo.:)

No, no, ni tako zelo hudo. Masovna sicer morda ne, toda proizvajalci z BIO oznako imajo vendarle določene normative, ki so veliko bolj strogi kot tisti za ostala prehrambena podjetja. Kot prvo, naj ne bi škropili s sintetičnimi škropivi, kar že ogromno pomeni. Bio kmetovanje ne pomeni, da se sploh ne škropi in da se ničesar v sadovnjaku ali vrtu ne dela. Saj škropijo, vendar s snovmi, ki niso zdravju škodljive – vsaj ne v takšni meri kot sintetični produkti.

Še en link za tiste, ki jih zanima:

Opcija je raznovrstna prehrana – tako glede vrste živil, kot tudi pridelovalcev/predelovalcev – ima dvojni pozitivni vpliv: tako glede prehranske vrednosti kot tudi glede vnosa pesticidov in kontaminantov.

Zgoraj so že navedeni razlogi, zaradi katerih je treba takšne in drugačne certifikate jemati z rezervo. Kmet, ki je lani na tržišče lansiral hruške s pesticidom klormekvat, je tudi imel certifikat o integrirani pridelavi… http://www.zi.gov.si/nc/si/splosno/cns/novica/article/11984/5314/

Kot rečeno: zmerno in pestro, pa bo ok.

New Report

Close