Forum: Skrinjica idej!

Ropotarnica dobrih idej in praktičnih nasvetov za dom, ustvarjanje, obdarovanje ... Forum za vse, ki bi si radi, s pomočjo tisoč in ene ideje naredili življenje bolj pisano.

šivilja v LJ ali okolici

Odgovori Nova tema
Default avatar čopka11 10 Nov 2013 09:41

Živjo puce,

jaz poznam super šiviljo z Ljubljane šiviljstvo Klara.Šivala mi je maturantsko in čez nekaj let poročno.Same pohvale.
Ne poznam pa nobenega ki bi šival usnje?
S tem šiviljam je tako če je dobra se k njej pelješ tudi malo bol daleč.

Če katera ve kje bi si lahko dala zamenjat zadrgo na usnjeni jakni prosim da mi javi.

Hvala vsem

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar Boris101 10 Dec 2013 18:01

Živjo.

Lahko poizkusiš v modnem studiu VMM na Fužinah.

Tel.: 041 785 084

Boris

Default avatar siviljstvo-marjetka 20 Jan 2014 18:40

Pozdravljeni,ker me nenehno sprasujete ali sivam po meri razne obleke sem se odlocila ,da vam se enkrat napisem, da jih sivam oz.zensko konfekcijo vso.Sedaj imam na zalogi tudi prodajo obhajilnih oblek za deklice dve vecerni(matura,valeta,birma)slikico lahko posljem prek sms-a.Prav tako imam po ugodni ceni zenske majice kr.rokav ali dolg rokav,pajkice ter oblekice ze poletje za puncke od 10-24mesecev ter nekaj majck tudi za deklice kr.in dolg rokav.Vec informacij dobite na 041-250-311

Default avatar Nina Nana 2 Jun 2014 18:18

Priporočam Rihartekstil ( www.rihartekstil.si )

Šivilja je zelo prilagodljiva in ustrežljiva :)

Default avatar razočarana nad Karmen Matičič 27 Avg 2014 11:38

Jaz sem imela s Karmen Matičič res slabo izkušnjo. Dajala je vstis, da se sploh ni posvetila stvari, zamujala z delom in ko ga je naredila - čisto skropucalo!! OMG. No, poceni tudi ni ravno. Definitivno jo odsvetujem za šivanje moških srajc.
Srajco sva naročila pri njen, ker sva rabila poseben odtenek - naravno belo in še precej telirano in taka je bila samo v Emporiumu za enih 120€ - in sva si rekla, da za ta dnar pa si dava po meri šivat, ker po meri narejena stvar je nekaj čisto drugega, a ne?

Naročila sva srajco za poroko (sva povedala za katero priložnost jo potrebuje) in ji prinesla material kupljen v Svetu metraže, ona je vzela mere. Dogovorimo se za čez dva tedna in po treh tednih, ko bi že srajca že morala biti narejena in naju sploh ni kontaktirala jo pokličeva in se takoj dogovorimo za probo naslednji dan. In to ni bila prava proba srajce, ampak je še enkrat vzela mere ko je na mojega obesila blago, ki je bilo na približno vrezano in takrat ogotovila, da so na platnu packe od lepilnega traku iz trgovine (si predstavljaš, kako pozorno se je torej spravila k stvari). Spet se dogovorimo, da bo srajca svečana, ovratnik pa mora biti tak, da gre kravata lepo noter, zaradi naju lahko čisto običajen, ona pa pravi da ga bo naredila glih malo bolj svečanega. Po enem tednu je bila srajca končana - in to za zjokat: Ovratnik tako nizek, da je kravata na zadnji strani ven gledala, spredaj je pa bil podaljšan in tako na skupaj, da za vozel od kravate sploh več prostora ni bilo. In preširoka, močno preširoka. Ovratnik je potem popravila, vendar vse skupaj niti približno ni zgledalo kaj boljše, kot pa srajca za 40€ iz Zare. Plačala sva jo, 20€ material in 80 njeno delo.

Moja izkušnja: če imaš vredu telesne mere in lahko v trgovini že najdeš oblačilo, ki ti dosti dobro stoji, kupi takoj!
Midva sva plačala podoben denar, zapravila veliko časa in še več živcev za to, da sva 4 dni pred poroko dobila to skropucalo od oblačila, ki mu bolj težko rečeš po meri narejena moška srajca.

P.S.: morda je pri njej tako slabo samo z moškimi oblačili - ker sem videla poln prostor ženskih oblek in polno punc, ki so sprobavale.

Default avatar Marjetica :)) 7 Sep 2014 18:12

Pozdrav..mene pa zanima,če pozna kdo dobro in spretno šiviljo,ki pa ni predraga..da bi me naročilo prišlo nekje 30-40€ za kako res vredi elegantno obleko po lastni želji.. ???

Default avatar Natmade 12 Sep 2014 09:06

Šivilja iz Ljubljane z lastnimi industrijskimi šivalnimi stroji, overlock in iberdeck, svojo delavnico na svojem domu iščem delo( vsa šiviljska popravila, serijsko šivanje.....), kontakt: 040 765-810.Nataša.

Default avatar naturaland 4 Feb 2015 09:45

Za serijsko šivanje posteljnine iščemo šiviljo oziroma šiviljsko delavnico ki ima vse potrebne stroje.
Kontaktirate nas lahko na:
[email protected]
ali
01 320 20 71
070 862 760
www.naturaland.si

Hvala lepa

Default avatar tim. 3 Mar 2015 16:37

a bi lahko tudi jas dobiu sms za kontakt te sivilje ? 040172089 to je moja stevilka pa hvala ze v naprej.

Default avatar naturaland 20 Jun 2015 13:32

Spet smo v iskanju. In sicer šiviljstva za šivanje konfekcije. Vrhnja udobna oblačila, bolj športna iz naravnih materialov.
Potrebovali bi šiviljstvo ki bi lahko izdelalo npr. 50, 100, 300 ali več hlač enakega kroja.
Po možnosti Kamnik in bližnja okolica, do Ljubljane, Kranje...nekaj v tem okolju.
Pokličete nas lahko na tel. 01 320 20 71
www.naturaland.si
Veseli bomo če boste delili naše povpraševanje-iskanje med vaše znance.

Default avatar Maja P. 3 Jul 2015 00:55

Jaz pa zelo priporočam Kos Karmen iz Zupančičeve jame.
Profesionalna, super ideje, odlična izdelava.
Pa še zelo lep salon ima :-).
Sodelujeva že kar nekaj časa, sem zelo zadovoljna.
Njena št. 040 202 112

Maja

Default avatar XIda 26 Avg 2015 22:44

Spoštovana,
ali ste še vedno dejavni? Kakšen je vaš cenik? Imel abi kar nekaj oblačil za preuredit in preoblikovat, torej...če mi izdate, če še delate in kako bi do vas prišla... Hvala vam in lep večer!
Ida

Default avatar Vesna Milavec 21 Nov 2016 15:50

Zdravo,

Po priporočilu na tem forumu, sem poklicala Karmen Kos.
Rešila mi je poročno obleko, ko je res šlo vse narobe. Šla je tudi z mano po perilo, kupila nogavice, vse kar sodi zdraven, kar sploh nisem vedela, na kaj naj bom pazljiva.
Priporočila mi je tudi punco za nohte in frizuro, pomagala okoli dekoracije.

Hvala ji za vse!
Zelo zadovoljna, priporočam.

Vesna

Default avatar najina pot 22 Dec 2016 14:38

Pozdravljeni
samo delila bi z vami negativno izkušnjo, ki sem jo imela s šiviljo Ireno Čebašek (ki je imela lokal ob Celovški c.). Upam, da vas ne bo nategnila, kot je mene.
Namreč že spomladi sem ji dala šivat svečano obleko. Po petih mesecih obljub je končno prišlo do prvega in edinega pomerjanja. Od takrat naprej pa eno samo nategovanje, izgovarjanje za zdravstvene težave, obljube v stilu: bo narejeno ta petek, pa ponedeljek itd. Ko pa pride ta dan, pa je lokal zaprt. Vse skupaj je prišlo tako daleč, da je lokal zaprt non-stop. Ne odgovarja na maile, na sms-je. Ko sem se pogavarjala z nekaterimi ljudmi iz naše soseske, nas je več, ki imajo enake probleme. Zgleda, da se bomo lahko kar poslovili od naših oblačil. Ali pač?
Zato samo stran od nje.

Default avatar Iuliia 30 Nov 2017 10:12

Lep pozdrav, dvignila bi gor temo.

Ali kdor pozna šiviljo, ki se ukvarja tudi z sgornjo oblačilo, mislim za zimski plašč.

Lp, Iuliia

Na vrh