Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Skrinjica idej! Kako se znebiti bolh?!

Kako se znebiti bolh?!

Za poptnico smo z dopusta prinesli bolhe! Obup, ampak zdaj je, kar je – kako se nadloge znebiti učinkovito in hitro? Preprali smo in bomo vse cunje, potovalke, nahrbtnike, vso kramo, ki smo jo imeli s seboj. Pa potem? S čim zapliniti, našpricati, namazati? Kako preprečiti, da se nam zalegi zaredi v posteljah?! Dva sva na pike bolh tudi alergična, tako smo sploh ugotovili, za kaj gre, ker smo morali do zdravnika zaradi oteklin. Je dovolj, če peremo cunje v stroju z navadnim tekočim detergentom ali je treba kaj več? Kaj?

Ali je tudi to možno? Kje pa se dopustovali, če lahko vprašam?

Kako se jih znebiti pa žal ne vem. Jaz bi vse cunje oprala na 90, torbe, nahtbtnike, tudi oprati v stroju, kovčke in druge gladke površine pa prebrisala s kakšnim dezinfekcijskimi robčki.

Joj, bog,…upam, da se rešite nadloge?

Mi smo se jih pred leti kar hitro rešili z vsakodnevnim sesanjem cele hiše, sobe smo izmenično špricali s Pipsom in kopali psa z ustreznim šamponom in ga zasčitili z ampulo proti bolham in klopom.Pri nas jih je prinesel kuža in smo od takrat bolj pazljivi.

nova
Uredništvo priporoča

Aja še to. Preprala sem vse, kar je bilo možno z običajnim praškom, kakršnega vedno uporabljam.

Odgovorila sem ti na NG.

xxy,

Apak pasje bolhe pa ne gredo na človeka. Naš kuža jih je že večkrat imel, seveda je takoj dobil ampulo, ampak, se jih je takoj znebil, drugje pa jih na srečo nismo zasledili.

Me pa res zanima kje lahko dopustuješ, da dobiš bolhe???

Glede na to, da nimate domačih živali (vem :)))), se boste bolh lahko znebili brez dezinsekcije stanovanja.
Vse, kar se da prekuhati prekuhaj. Kovčke in vse kar lahko prešpricaj s kakšnim vragom proti bolham (Biokil, Pips ipd.).
Plastiko operi v kar se da vroči vodi, da uničiš morebitna jajca (verjetno na plastiki niti ni sile). Vse ostalo operi z najvišjo možno temperaturo.
Na tvojem mestu bi vse, tik preden zbašeš v stroj, prešpricala s Pipsom ali čemerkoli in pustila čez noč, ter šele potem oprala.
Stanovanje presesaj, po tleh boš pač morala večkrat pomiti z vročo vodo. Zaradi otroka, pa ravno ne bi še po tleh špricala s kakšnim vragom. Morda po vogalih, ampak bi poskrbela, da otrok ne pride zraven.

Stavim, da so bili v “vašem” dopustniškem stanovanju kakšni lastniki psa, ki je za slovo pustil bolhe.
Najbolj nadležne so pa ravno lačne bolhe. Zato ste tudi vsi pogrizeni! Če bi bile bolhe site, potem se vas ne bi lotile s takšno intenzivnostjo.

Ej, ne razumem lastnikov živali, da ne poskrbijo za svoje ljubljenčke. Še posebno, če živijo z njimi kot člani družine.
Doma imam mačko in psa. Na nobeni živali ni ene bolhe. Pa vem, da jih lahko dobi na domačem travniku, ker so bolhe pač “del narave” in so čisto nekaj normalnega, čeprav nezaželenega.
Mačka in pes, dobita redno vsak svojo dozo ampule proti zajedalcem in je mir! Tudi če gremo s psom kamorkoli (tudi na dopust), vem, da od MOJEGA psa, ne bo nihče dobil bolh. Niti pes, niti človek!

Želim vam,d a bi se jih čimprej rešili!

Men spo razlagal, pa ne me za besedo držat, da so mačje bolhe tiste, ki se jih za vraga ne znebiš.
Je pa enostavnejše, če je žival v hiši, njej daš ampulo (ki preprečuje razmnoževanje bolh), bolhe se ga primejo in je zadeva rešena.
Ker pa nimaš psa (no dobr, lohk ti ga posodm za en krog 🙂 ) pol pa te živalice napadajo človeka. In to z vso vnemo.

mene že vse srbi :-((

bolh je več vrst-ene greje samo na živali, druge pa na ljudi

Pravljicam, da katera od bolh ne gre na človeka, približno 15 let ne verjamem več. Ko je bolha lačna, vzame vsakega sesalca, ki mimo pride, ene pa celo ptiče. Nabasali smo jih v apartmaju s 4 zvezdicami na Krku – nobena eksotika. Opazili smo jih že dol, predčasno prekinili dopust in zdaj obupano skušamo preprečiti najhujše. Kako približno to izgleda, če si bolhe nabašaš domov, vem od mame, ki jih je prinesla z dopusta v Bohinju. Ja, tko je to, ljubitelji živali, ki jih vlačijo vsepovsod za sabo, za osnovne higienske ukrepe pa ne poskrbijo. Načeloma hodimo striktno samo tja, kjer vstop domačim živalim ni dovoljen, ampak saj vemo, kako to gre: “en takle srčkan kuži pa že lahko gre z mano, a ne?” Grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr!!!!!!!!!!

če iamste v hiši žival, boste tudi bolhe imeli tolk časa dokler jih ne zatrete pri njej. saj govorimo o teh ki so na živalih, a ne.

da bi zaradi bolh predčasno prekinili dopust? hahaha…

Jadijadijada!! Da bolhe ne gredo na človeka. Ja kdo je pa pol kugo v srednjem veku prenašal? A od takrat so se pa bolhe specializirale in so sam še na živalih?? Dejte no lepo vas prosm!!
Ko je naš pes prvič dobil bolhe so me popikale, so me pelal k zdravniku kr sm dobila alergijo je reku da je to od bolh! Najučinkovitejše kar smo do zdej pogruntal so ble tablete k si jo dal psu da jo je pojedu na ne vem kolk mescov in si mel mir. Zdej pa teh tablet več ni!
Zdej se je pa pojavu isti problem pr fantu! Poskusla sva že vse: psa pereva, dobi amule (k so en k…. vredne, sploh ne pomagajo pa naj še kdo reče kar hoče), špricava s Pipsom, Biokilom, Desektinom, obešava sivko, sesava, briševa, pereva…ne vem še kaj vse ne počneva… AMPAK BOLH SE NE MORVA ZNEBIT!!! Čist sva že na konc z živci, bolhe so pa še kar in na psu in v bajti!!
Glih zdej sem končala s sesanjem in špricanjem in vsa hin sedim tu za računalnikom, da bi našla kako rešitev!!
Tako, da prosm če ma kdo res kak pameten nasvet naj mi zaupa!
Pa prosm ne več s takimi, a bolhe grejo na človeka?!? ODGOVOR JE JA!! ČE NE VRJAMETE PA PRIDTE NA OBISK!!!
Hvala in lep pozdrav!

Pri nas smo vedno imeli pse in mačke, sedaj trenutno samo dve mački.
Ker smo v hiši, imajo mačke svojo loputo skozi katero prihajajo in odhajajo iz stanovanja.

Pred leti pa so se nam zaredile bolhe. Pa ne boste verjeli kje, ja pri meni doma in to v moji postelji. Pa ne mislit, da imam vsrano stanovajne. Mačke in psi so čistu, z ovratnico proti bolham ali ampulami proti bolham, cepljene itd.

Bilo je tako. Šli smo na dopust. Psa smo vzel s seboj, 2 mačke pa so ostale doma. Soseda jih je prihajala hranit, menjavat vodo. Druga itak ni blo treba. saj imajo loputo.

Po 3 tednih dopusta pa….. Okrog polnoči smo prišli domov, vsi zmatrani, midva z možem, sedeva na lepo postlano in poravnano posteljo, in se pripravljava za spanje….no nekaj “lukenj” od mačjega ležanja je bilo gor.

Po par sekundah sem čutila srbenje okoli gležnjev in zapestij. Trenerka, ki naj bi imela rumen rob – groza, ko sem pogledala kaj me srbi, je bil ta rob črn…. ja črn – poln bolh. Ko sem se z roko hotela popraskati, pa so se vse razletele okoli. Si predstavljate, kakšen šok sem doživela?

Seveda, smo šli takoj v akcijo, posteljnino takoj v stroj, Mi pa spat v sobo za goste.

Naslednji dan smo na postelji našli nekega potepuškega mačka, ki je spal zraven naših dveh, na naši postelji… no tako se je zgodilo in to samo v 3 tednih.

Ampak, ti sprašuješ kako se jih rešit….

Predvsem vsi nasveti o prekuhavanju perila, in špricanju z insekticidi so fenomenalni in se jih kar poslužuj le, da je treba menjati insekticide, ker postanejo tudi bolhe imune na njih.

Mi smo stanovanje posuli z nekim praškom, ki sem ga takrat kupila v apoteki (imena se ne spomnim več). Vso perilo, ki se je dalo prati na visoki temperaturi sem oprala na maksimalno vroče, ostalo posprejala s strupom. Potem pa smo vse talne obloge, tapete, vse omare, oblazinjeno pohištvo, žimnice,itd, dvakrat tedensko čistili s parnim čistilcem. Prav tako je perilo šlo iz stroja na štrik in nazaj v stroj, Omare so bile par mesecev popolnoma prazne. Pranje in čiščenje s parnim čistilcem sem ponavljala vsakih nekaj dni, (dva do 3x tedensko) da sem ubila že gnide in ličinke, pa je kljub temu trajalo vse skupaj nekaj mesecev. Zato ne obupaj in vztrajaj.

OBVEZNO JE ponavljanje dizertacije IN TO VSAKIH PAR DNI. Če ne boš uničila, jajčec,ličink in bub preden spolno dozorijo, se bodo spet namnožile in nikoli se jih ne boš rešila.

Baje da ena odrasla bolha na dan izleže 50 jajčec. In vsak dan se ti izleže 50 novih bolh in vsaka naserje spet 50 jajčec in dalje sama računaj……

Več o bolhah si pa preberi na:
http://sl.wikipedia.org/wiki/Bolhe

Pa obilo uspeha pri uničevanju nadlege.

l.p.

Izkušnja je najboljša šola. Samo šolnina je zelo draga.Sartre

Prage, vogale, pa tapison sploh, poštupajte s PANTAKANOM (dobi se v kaki kmetijski zadrugi) potem pa čez kakšen dan sesalec v roke, ni hudič, da se jih ne bi znebili.

ojla,

upam, da ste se vmes znebili bolh…. jaz sem jih staknila v stanovanje od sosedovega psa iz zgornjega nadstropja, ki je hodil mimo in so bolhe skakale vse naokrog…. ker nimam psa (predvidevam, da ga tudi vidva nimata), so začele napadat mene! če imaš psa doma, navadno grizejo njega in ljudi pustijo pri miru. veterinar mi je v smehu svetoval, naj si še jaz nabavim psa in bojo skočile nanj! drugače pa je najboljši način sesanje in sesanje + pips oz. biokil! aja, tudi jaz sem oprala vse obleke, posteljnino…. ni da ni! sem imela kar dopust, da sem se znebila zalege….

lp,

ojla,

tudi mi2 z možem imava na žalost doma bolhe. Boriva se že nekje dobre 3 tedne. Perilo je bilo vse večkrat preprano, posušeno v sušilcu in s parnim likalnikom zlikano. Jogije sva vrgla v smeti, sedežno pa polila z biokilom in posula s praškom (biotop), nato pa sva ga za 3 dni dobro pokrila s polivinilom, kot nama je trgovka v kmetijski zadrugi svetovala.
Stanovanje sva vsak dan čistila, prve dni z varikino in kisom,špricala sva z biokilom, desektinom, effektom… Celotno stanovanje je bilo posuto z biotopo in posesano z vodnim globinskim sesalcem. 2 krat do sedaj sva imela dezinsekcijo celotne hiše, pri čemer nama je gospod že v prvo zatrjeval, da mi2 bolh nimava, a so se po 2 dneh SPET pojavile. V ponedeljek nama je dezinsekcijo še enkrat naredil in prešprical RESNIČNO vse, kar sva od njega zahtevala. Saj sva vendar tudi plačnika. SEDAJ UPAM, da sva se jih znebila. če ima kdo še kak predlog kaj bi lahko še storila, če se spet pojavijo prosim sporočite.
ŠREČNO vsem, ki se borite proti mali nadlegi!!!

Vsi, ki se borite proti bolham bodite pozorni na to, da ne uničujete samo odraslih bolh, ampak tudi ličinke in kokone. Dezinfekcijo je treba vztrajno ponavljati, ne samo na 2 do tri tedne, ko so iz jajčec že nastale odrasle bolhe, te so spet izlegle nova jajčeca in vmes že spet odrasle in ko jih vi opazite imate že 5 generacij te zalege in se jih ne rešite nikoli.

Pri nas smo se rešili te nadloge, dezinfekcijo smo pa delali 2 do 3x na teden(sami), da smo ubijali odrasle živali. S parnim čistilcem pa sem tudi 2 do 3x na teden parila vse kar se je dalo, da sem ubijala ličinke.
Pa tudi ko ni nič več skakalo po stanovanju sem še vsak teden najmanj 1x vse počistila s parnim čisticem, od tal do stropa.

Preberite si več o njih….
Samica izleže v svojem življenju nekaj sto do 1000 snežno belih jajčec, bodisi na gostitelju, bodisi v njegovem gnezdu. V tednu ali dveh se izležejo ličinke, ki spominjajo na majhne črvičke. Prehranjujejo se z odmrlim organskim materialom in ne vplivajo na gostitelja neposredno. Ličinke mnogih vrst kljub temu za razvoj potrebujejo kri, to dobijo iz iztrebkov odraslih bolh, ki živijo na bližnjem gostitelju, njihovi iztrebki namreč vsebujejo delno prebavljeno kri. Po dveh ali treh tednih, v katerih se dvakrat levi, se ličinka zaprede v kokon in se preobrazi v predbubo, nato pa še enkrat levi znotraj kokona in postane buba. Stadij bube traja različno dolgo. Trajanje je odvisno predvsem od temperature, tako da nekatere bolhe prezimijo kot bube. Tiste, ki zajedajo na sesalcih, se na račun njegove telesne toplote pogosto razmnožujejo skozi vse leto, le pozimi je življenjski cikel nekoliko daljši. Nove odrasle bolhe najdejo gostitelja na podlagi toplote, ki jo oddaja. Preden se izmotajo iz kokona, potrebujejo mehanski dražljaj, s čemer zagotovijo, da je gostitelj v bližini. Ob odsotnosti ustreznega dražljaja lahko mirujejo več mesecev, zaradi česar se dogaja, da stara zapuščena zgradba »oživi« z bolhami, ko se nekdo spet vseli vanjo.

Večina vrst bolh se lahko prehranjuje s krvjo različnih živali, a kljub temu izražajo preferenco do svojega »običajnega« gostitelja, ki ga zaznajo z vohom in v bližini katerega preživijo vse življenje. Brez hrane lahko preživijo več mesecev, vendar mora samica zaužiti obrok krvi preden lahko proizvede jajčeca. Naenkrat izleže 6-10 jajčec, nato mora ponovno priti do krvi. Sploščenost telesa jim omogoča, da se tesno pritisnejo k telesu gostitelja, zaradi česar jih je težko odstraniti, pri čemer jim koristi tudi zelo trden skelet.

Izkušnja je najboljša šola. Samo šolnina je zelo draga.Sartre

Juhuuuuu, bolh ni več.
Ampak mi2 vseeno vsak dan še vztrajno pomivava, pariva s parnim čistilcem, med vikendi pa bova še nekaj časa špricala veselo z desektinom. Upam, da sva uničila vse kar je bilo po hiši…
Lep pozdrav vsem!

nevem kako se znebiti bolh na psu!
vse smo že probali:
1.ga skopali,mu dali ampulo proti bolham,vse našpricali,počistili,odejo na kateri spi oprali in našpricali proti bolham(po 2 dneh jih je imel spet)
2.ga skopal,vse počistili,našpricali in mu dali obesek proti klopom in bolham(po 4 dneh jih ima spet a manj)

New Report

Close