Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Skrinjica idej! darilo za 1. obhajilo?

darilo za 1. obhajilo?

Zdravo!

Povabljeni smo na obhajilo nečaka in nečakinje. Zanima me kako darilo ali kaj je primerno podariti otroku (fantu in punci) ob taki priložnosti. Vsak predlog je dobrodošel.

Hvala in lep pozdrav.

Tudi jaz sem povabljena čez slaba dva tedna. Ne vem še čisto, razmišljam pa o kompletu (oblekci za poleti), kaki dobri igrači, npr. družabni igri in kakih sladkarijah), album bo že itak dobila.

Mi bomo podarili kar denar + Lindtovo belo bonboniero

nova
Uredništvo priporoča

Koliko pa, če ni skrivnost, vsaj približno. Da se znamo orientirati.

Moja je bila lansko leto in je dobila skoraj od vseh denar. Koliko je odvisno v kakšnem razmerju ste. Botrca ji je dala 100 eur, ostali pa tam okoli 30 EUR.

Mi smo imeli v nedeljo obhajilo (od sestrinega fanta hči):
– 70 EUR
– DVD
– ta velika Milka

Če nisi botra, tako kot jaz, ki sem povabljena na obhajilo čez 2 tedna, potem lahko daš naslednje:

– 20 EUR
– BONBONIERA
– KOMPLET ZA POLETI

vsi skupaj ste precej zmešani! 100 eur plus DVD za darilo za 1. obhajilo. Pa kriza no. A imate vsi po 2000 eur plače in več, da si lahko to privoščite al kaj? 10 eur plus majčka za oblečt za poleti je čisto lepo darilo. Ne vem no. Kam to pelje. A za birmo pa že kar avto al kaj? hmmmmm

ne vem no….

BRAVO KATRINE! Končno pameten nasvet.

A ste res odštekane? Tudi, če imate denar se otroku za PRVO obhajilo ne daje 100€. Mogoče največ 20€ in še to je preveč.


——————————————–

sory, kaj je tebi od sestrinega fanta hči??? malo mim je
A tvoja sestra nima otrok?

vsaj 100 EUR in navzgor, tudi 1000 ni premalo;
saj cerkev in denar sta tako in tako vedno bolj sinonima,
z vero,
tisto pravo,
lepo,
pa vse skupaj že dolgo nima več nobene veze.
žal.

finfin je pač vprašala, kaj smo ji dali kot darilo za obhajilo. Kaj se zdej usajate, pač dejte 5 EUR, če je to za vas dosti. Ne znate drugega kot udrihate čez druge. Jaz lahko dam 5000 EUR, če hočem. In vprašanjje je bilo KAJ dati za obhajilo in čisto nič drugega.
Fensy- ne , sestra nima svojih otrok in je zanjo njegova hči kot njena. Sestra pa meni pomeni zelo veliko. Ampak to se ne meri z denarjem. Ker pa vem, kaj si hči želi (otroško sobo, ker se selijo) sem pač dala denar.

Pri nas ima obhajilo čez 2 tedna. Z domačiimi smo se zmenili, da prispevajo denar. Ta denar pa bo prispeval za nakup klarineta, ker ga pač potrebuje. In ker stane 1000 EUR, ki jih sama težko zberem.

Sami sploh ne veste, koliko škode naredite otrokom, katere zalagate z denarjem. Najlažje je za darilo dati denar. Otrok se mora naučiti, da se denar mora zaslužiti, ne pa da je denar lahko tudi podarjen!!!! Denarja se ne podarja, denar se mora zaslužiti. Pa če tudi so tvoje finančne zmožnosti da mu lahko podariš 5000 eur. TO ni merilo. Verjetno ti teh 5000 eur ni podarjenih, ampak si jih zaslužiš s svojim znanjem, delom, itd vsak mesec, mar ne? TI jih kdo podari?

Jaz nikoli ne dovolim za rojstne dneve, božič ali za miklavža, sploh pa ne za 1. obhajilo in za birmo, da se daje denar. NIKOLI!!! Niti 5 eur NE! Kupi darilo, lično ga zavij. Kupi karto za v atlantis, ali smučarsko karto, ali se prej pozanimaj kaj otrok potrebuje, oz. si želi, pa mu kupi to. Ne pa dajat denarja. Ok, ne rečem potem, ko so starejši, pred 15 letom pa vsekakor ne!

Denarja se ne podarja, denar je potrebno zaslužiti!

katrine35- napisala sem, da se selijo in si želi otroško sobo. Ali naj jo lično zavijem v papir in poklonim???!!

grem k mojmu mrzlemu sestriču. nevem kva mu naj dam

Ker sem bila tudi sama postavljena pred isto dilemo, pa takrat nisem našla nobenega pametnega predloga, vam napišem, kako sem se znašla.
Pri obhajilu sem imela nečaka in ker tudi on pridno vadi tubo, tisto iz glasbene šole pa ni moral imeti več na posodo, smo se družinsko dogovorili, da mu damo denar. Po 100 EUR. Mislim, da slednje zavisi na sposobnostih posameznika. Da, pa je ostal še spomin na obhajilo sem mu kupila še dve knjigi, ker rad bere: Mali princ (večji format, je res primerna praznična izdaja, se mi zdi), pa še eno mi je knjigarnarka predlagala, mislim, da je bil naslov: Jakec in breskev velikanka (sem želela, da je povdarek na pozitivnih vrednotah, katere se trudimo razvijati v krščanski veri & na razvijanu domišljije).
Nisem imela občutka, da bi ga darilo posebej razveselilo, ker tako današnjim otrokom nič ne manjka, sem pa bila vesela, ko mi je pripovedoval o vsebini knjig, ko ju je prebral.

Pozdravljeni ! Ponavadi so tudi starši veseli denarja, saj ga itak otroci ne zapravijo (tisti pod 10let) , starši pa ga pridno dajejo na kupček, ko pa otrok kaj potrebuje, ali nvo kolo, trampolin, itd,… pa starši ponavadi to kupijo z njegovo kupilko denarja. s fantom se ravno odpravljava na obhajilo, kupila sva eno malenkost, ki bo interesentno za otroka, zraven pa 10EUR, ker sva povabljena še na kosilo, se mi to zdi primerna vsota, ki vsaj malo pokrije stroške najinega kosila. Kadar sem povabljena na domače piknik zabave, se zmeraj držm da otroku podarim nekaj manjše vrednosti a še vseno zanimivo stvar. Za starejše – moške ponavadi eno buteljko, za žensko pa kavico in rožico. Kadar pa so rojstni dnevi (večje obletnice v gostilni, podarim nekaj malega za spomin in kot sem že omenila, se držim neke vsote denarja zraven, kolikor pač naj bi na tej pojedini znašalo moje ”kosilo + pijača” LP

najboljše darilo je najvrjetneje za otroka ženskega spola vibrator terminator z tremi nastavitvami hitrosti in za dečka pa priporočam ktm duke 3 z 90konjskih moči do 14 leta starosti, zabaval se bo celo popoldne in tudi deklica bo pridno zaspala.

Tomaž Prelec kako neotesano od vas da predlagate taka darila brez zavjčka cigaret in dobrim litrom šnopsa

New Report

Close