Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Skrinjica idej! slikarsko platno in barve

slikarsko platno in barve

Pozdravljeni!
Mene zanima, katere barve se uporabljajo pri slikanju na platno (mogoče oljne?) in če obstajajo mogoče platna, na katerih bi bile že narisane predloge. Vesela bi bila kakšnega odgovora in tudi nasveta za začetnike. Lep pozdrav vsem.

Jaz imam tak komplet ja in sem vse dobila v kovčku in oljne barve so ja in zraven potrebuješ še nekaj za mešat te barve in nato za čistit čopiče, ker to z vodo ne gre. Večkrat po raznih teh velikih šoping centrih prodajajo take k0mplete, ugodno so, zraven tudi platna in takrat kupi to, se bolj splača, kot sicer, ker zna biti to kar drago. Da bi jaz videla že kje narisane modele, nisem, žal, ampak ej, za prvič si itak vsak vzame nekaj kar znaš narisat ane, jaz sem se zapodila v sončnice in je lepo uspelo! Drugače pa sem jaz risala kot z akrilnimi, le paziti moraš, da ne packaš preveč, ker kot sem omenila z vodo to ne gre dol in ja, platno se nato suši kar nekaj časa.In tisti čistilec “terpantin al bencin” al kaj že imam malo smrdi, zato sem to delala v ateljeju in ne doma.

kar se tiče motivov imaš kar nekaj internetnih strani…
sprintaš in na platno preneseš z indigo papirjem

http://tina-irena.moj-album.com/ http://irena-nena.blogspot.com/ http://sl-si.facebook.com/people/Nena-Mali/1564431660
nova
Uredništvo priporoča

takšna platna se dajo dobit v vseh art trgovinah, z njimi pa tudi dobiš barve v kompletu. Za amaterje oljnih barv ne priporočam, saj so izredno draga, smrdijo (ker rabiš tudi laneno olje in terpentin) ter ker je njihova uporaba za začetnike pretežka. Zelo priporočam akrile. Dobiti se jih da v vseh art trgovinah in tudi v trgovinah z gradbenim materialon (kjer so barve za stene, šablone in čopiči…tu so barve manj kvalitetne in ceni primerne). Pazite pa na obleke, saj akrili ne gredo dol z oblačil. Nanašajo se kar tako iz tube, lahko jih redčimo z vodo, ko so še mokri. Posušeni na vodi niso topni, zato moramo paziti tudi na čopiče, da jih hitro operemo. So pa odlični za prikrivanje napakic in učenje, njihova struktura je podobna olju, vendar se bolj svetijo.

Narisane predloge z otroškimi motivi sem videla v Kiku v Avstriji.

Medvedek Pu v različnih verzijah je stal malo čez 2€, velikost 30×30 se mi zdi. Kolegica je bila platna z narisano predlogo (darilo) zelo vesela.
Morda bi se dobile predloge tudi v naših izpostavah Kika?

Jaz sem na tečaju pri Arjanu Preglu slikala z oljnimi barvami na vodni osnovi.
Te nič ne smrdijo, dokler so čopiči še vlažni, se jih da tudi lepo oprat z vodo.

Meni so te oljne barve na vodni osnovi velik boljš kot akril.

s tem se popolnoma strinjam – oljne barve so zakon. iz svojih izkušenj lahko povem, da še kako primerne tudi za začetnike. ne vem, zakaj bi se nekdo “moral” uvajati z akrili, ki so nekaj povsem drugega za ustvarjanje.

platenca z motivi sem videla v Levčku.

Oljne barve so sigurno boljše kot akrilne, ker se z njimi lepše slikajo prehodi, akrilne barve se prehitro sušijo. In tudi jaz vsem začetnikom priporočam kar oljne barve. Akrilne se hitro sušijo in tudi, ko se posušijo, malce spremenijo odtenek.

Zato kar veselo na delo, brez bojazni. Veliko užitkov vam želim pri slikanju. Vaja dela mojstra!

Lep dan!

Sicer pa, karkoli bo že prijela v roke, bo boljše kot nič :))

Platno na katerem je že narisan motiv (Medvedek Pu, Miki, Bambi in Avtomobili) dobiš v Intersapru. Jst sm jih kupila v soboto.

lp

mogoče katera pozna znamko zelo kvalitetnih oljnih barv? potrebujem pač za darilo. pa tudi zanima me kakšni čopiči so najkvalitetnejši? Namreč potrebujem darilo za kar zahtevno osebo, kar se slikanja tiče. hvala.

Oljne in akrilne kar jaz poznam, lahko pa obstajajo še kakšne druge. Platen z že narisanimi podlagami v trgovinah nisem videla, razen tistih za otroke, kjer pridejo posamezni deli številčeni. Lahko pa predlagam, da si narediš najprej skico na papir in jo potem prerišeš na platno (priporočljivo z ogljem, ker svinčnik bo videt skozi barvo) ali pa prerišeš fotografijo. Želom ti vso srečo pri slikanju! 🙂

New Report

Close