Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Skrinjica idej! Merilec krvnega tlaka – kateri?

Merilec krvnega tlaka – kateri?

Čim prej moram kupiti merilec krvnega tlaka za starejšo osebo.
Ker s tem nimam nobenih izkušenj, bi prosila če ima katera kako idejo oz. konkreten model kateri je OK.
Po možnosti nekaj na baterije, da natakneš na roko in ti lepo izmeri. Potrebuje pa samo za pritisk merit, vseh dodatnih funkcij ne potrebuje!
Namen imam sicer obiskat Sanolabor in Lekarno, samo tam ti itak probajo podtaknit najdražjega, pa če je OK ali ne.

Vsakega konkretnega namiga ali modela bom zelo vesela.

Hvala

Najprej se drž tegale:

Iz osebnih izkušenj pa ti povem le to da NE kupit tistega ta plavega Speidel + Kellerki ga imajo v Sanolaborju…
zakaj?
Če ga dobro pogledaš boš opazila, da ima večji moder gumb ki služi za on/off – PREVISOKO DVIGNJEN iz ohišja. Pa še zelo občutljiv je, se takoj vklopi – ni tako kot nekateri ki so narejeni tako, da se aparat vklopi ko gumb za on zadržiš za par sekund.

In to je total narobe….ker TAKOJ ko se ga malo dotakneš, se aparat vklopi.. in troši baterije…
Kjerkoli g aimaš moraš full pazit da se ne bo kaj dotaknilo aparata, da ne bi slučajno nanj padel kakšen list….o tem da ga daš v priloženo torbico in ga pospraviš v kovček, torbo..in ga neseš s sabo NI govora – moraš prej obvezno dat baterije ven!

hvala za info, glede na prejšnje maile se bom odločila za enega od Omrona.

Lep pozdrav!

nova
Uredništvo priporoča

moja starša imata omron m6, ki je bil kar drag, čez 100 evrov, ampak sta se odločila za tega, ker je kvaliteten ( tisti ta poceni in tisti za zapestje nas niso prepričali ), ker ima velike številke, ki jih lahko vidita brez očal in ker je res simpl za uporabo. Samo na start pritisneš, ostalo pa vse naredi sam.

Jaz sem kupila Omron M6 Z ADAPTERJEM !! za 92€ v Lekarni nasproti stare cerkve v Ljubljani. Lahko pa se da noter tudi baterije če gremo na pot. Ja zlo u redu.

Omron, pa ne zapestni.
Saj veliko že tam piše, če pa za dalj nazaj pogledaš, sem pa tudi že sama velikokrat napisala zakaj.

Pa samo še enkrat glede testnih meritev. Testne meritve se delajo vsaj na 15-20 minut razlike in sicer enkrat z enim, drugič z drugim aparatom. Zadeva se ponovi najmanj petkrat z vsakim aparatom. Nato se izračuna povprečna vrednost za vsak aparat in to se primerja, če odstopa. Ker vsakič ko opraviš meritev, stisneš žilo in naslednja meritev bo že malo drugačna- zato pri teh meritvah pri dr s svojim pa njegovim aparatom vedno pride do razlike.

So pa navodila proizvajalca, da se aparat enkrat letno da umeriti. Tam se pa dobijo točni podatki.

Hvala za informacije, smo se odločili za Omron-a M6.

LP

Pravilna odločitev -Omron:)
Moja mama ga tudi ima in je zadovoljna.

lp

**************************************** Prijatelji ne živijo samo v harmoniji, kot pravijo nekateri, temveč v melodiji. (Henry David Thoreau)

omron M-6 comfort za tiste, ki imajo aritmijo, za vse ostale omron M-4 ali omron M-10. Cena pa je od 90 do 110 €, odvisno kje kupiš!

Živjo,
jaz sem ga ravno v torek naročila preko interneta in ga danes poštar prinese. Vzela pa sem OMRON M10, ki ima možnost shranit vrednosti na računalnik (možu, to veliko pomeni, ker potem samo sprinta in nese zdravnici). Komaj čakam. Je bil pa s poštnino vred 15€ cenejši kot pa v Medisanu v Kranju.

LP

vedno tistega ki se montira na nadlahet,( ne zapestnega!!!!) in dobro je da izmeri RR kljub motnjam ritma. kateri izmeri pa ti bodo povedali v trgovini z med. pripomočki.
pa pomembno: manšeta mora bit dovolj velika (ne premajhna, ne prevelika)

Sem ujela zadnjega iz te akcije v Lekarni Moste.
Hvala za info!!

LP

Prosim če me kontaktira Ma-ja glede Omrona M10 IT na spodnji e-mail:

[email protected]

Ga ima še kdo drug?

LP Aleš

Ja tlele so vsi omronovi aparati zbrani…KLIK

Sam sem ga tudi tukaj kupil in morem reči da so to odlični aparati!

samo za informacijo (vem da je stara tema). Na amazonu.co.uk lahko kupite Omron M10 za samo 57EUR skupaj s poštnino!
Zadeva je izredno kvalitetna in tudi klinično preizkušena. Tako da sem že naročil drugega za stare starše.

Mi uporabljamo Braun in smo zelo zadovoljni. So skrajno enostavni za uporabo in natančni.
Več si lahko preberete tukaj.

@ Alojz: hvala za idejo. Sme kupili Braun BP 5900, ki ima precej dodatnih funkcij.

Kupil sem si merilnik krvnega tlaka Medisana MTC s Petrol klub kartico na Petrolu.
Merilnik je znižan za 36% tako, da pride 57€. Je izredno enostaven za uporabo, hkrati pa ima vse funkcije, ki jih lahko merilnik ima. Sem izredno zadovoljen. Nakup priporočam vsem.

Hvala ti Petrol!

Hvala za nasvet glede Omrona na amazon.co.uk. Omron m10 it je stal 50€ s poštnino. Očitno še malo ceneje kot zgoraj navedeno. Nimate kaj za razmišljat. Na amzon.co.uk pa naročit. še enkrat hvala za nasvet.

@lemur in @novaškatla: kako vam je amazon.co.uk dovolil pošiljanje v Slovenijo? Mene ne pusti naprej pri koraku kjer se izbere naslov. Je kakšna finta, ki je ne poznam? Pošiljam na svoje ime.

Hvala vnaprej

New Report

Close