Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Skrinjica idej! Dispozicija za diplomo ali magistrsko nalogo

Dispozicija za diplomo ali magistrsko nalogo

Kako ravnate tisti, ki morate pred pripravo diplome ali magis.naloge pripraviti dispozicijo?

Težko se mi zdi vnaprej povedati, točno o čem bom pisala. Zato razmišljam, da bi kar začela pisati nalogo. Ampak kaj, če mi potem dispozicije ne odobrijo? Sploh ne vem, kje naj zagrabim.

Jaz trenutno pripravljam seminarsko nalogo, ki bi jo potem razširila v diplomsko. Upam, da mi bo mentor na podlagi seminarske odobril temo in da mi bo seminarska “pomagala” pri dispoziciji.

Če si se zmenila z mentorjem, ti bodo odobrili.

Jaz sem naredila 80 % naloge, potem se pa naredila povzetek. Pa pokazala mentorju in je dal potem na kolegij katedre.

Zakj se tega sploh lotevaš, če nimaš pojma, kaj bi. Najprej poglej v slovar tujk, kaj pomeni dispozicija, potem se ti mogoče kaj odpre. Sicer pa odsvetujem nadaljevanje študija.

Jaz si zmeraj najprej pogledam tematiko in preberem vsaj kakšno knjigo na to temo in nato se osredotočim na tisto, za kar menim, da je poleg tega, da me zanima, dovolj tudi literature.
Nato izhajam iz tega in naredim dispozicijo. Sploh ni taka umetnost. Dispozicija ni nekaj odvečnega, ampak vodilo, da lažje pišeš.

Jaz ti toplo priporočam, da narediš dispozicijo preden se lotiš naloge in to dobro dispozicijo, ki jo pregledaš z mentorjem. Kajti dobra dispozicija ti resnično veliko pripomore k nalogi, predvsem pa prepreči, da bi napisala nalogo, ki nebi imela ne repa ne glave in bi se morala vsega lotiti še enkrat.

Mentorica, omenila te bom v zahvali.
Naredila sem tako, kot si svetovala, odprla sem slovar tujk in šele zdaj uvidela, kaj je to dispozicija. Vedno sem mislila, da je dispozicija tisto, ko je za semiš čevlje umivat.
Zdaj pa misli in prsti letijo, da bo računalnik pregorel.

Upam, da si bolj kolegialna do tistih, katerim si mentor. Če ne, si pa ti poglej, kaj pomeni beseda mentor.

Ostalim hvala za nasvete!

Sem vedela: dolg jezik, v glavi nič.

Ma s temi dispozicijami je tako, da je čisto odvisno od tega, kaj hoče mentor. Poleg tega se najprej pozanimaj na šoli, ker je čisto možno, da imaš v pravilniku, koliko mora bit dispozicija dolga – pri nas, recimo si mogel napisat od ene in pol do dveh strani.
Najbolje je, da prebereš čim več o temi, o kateri imaš namen pisat, s tem si ustvariš en okvir, potem določiš tisti pravi naslov in začneš. V dispozicijo napišeš kaj boš pisala v povzetku, kaj v uvodu, s čim se boš ukvarjala v glavnem delu in kakšen bo zaključek. Dodaš tudi literaturo in vire.

Zdaj pa kar začni. Bolj ko odlagaš, dalj boš pacala :-))
Srečno! 🙂

tudi meni je dispozicija delala preglavice…kako bom napisala kazalo, če še nimam nič napisano!?

nato sem vzela podobna dela(diplomska,magistrska) ter pogledala katero literaturo so uporabili in katera bi meni prišla prav.šla sem v knjižnico si sposodila ca. 15 knjig jih temeljito pregledala(to mi je vzelo več kot en teden), nato pa napisala dispozicijo s kazalom, kratim uvodom ter vsebino-hipoteze… vse skupaj na treh A4 listih.

saj gre, sam lotiti se je treba. vem, da je tudi meni dispozicija pomenila velik problem, sam na koncu mi je le ratalo nekaj napisati, upam, da mi jo je komisija potrdila-zasedanje je bilo danes, tako da se nič ne vem;)

veliko dobrih zamisli pri pisanju ti želim.

lp.

Meni so ravno včeraj odobrili dispozicijo.

Pa saj dispozisija so v bistvu prve 3-4 strani diplome… nek koncept za diplomo pač moraš imeti, saj ne gre za popolno točnost, točne morajo biti samo hipoteze.

hipoteze že hipoteze…sam pri nas sem morala že celotno kazalo predstaviti, pri katerem v diplomskem delu ne smeš odstopat, razen mogoče še kakšen pod naslov več dodat:(

to se mi je zdelo najtežje.

lp.

Sem vedela: dolg jezik, v glavi nič.[/quote]

V bistvu pa te je dobro zabila 🙂

če rabiš primer dispozicije, ti pošljem svojo, ki jo je mentor pohvalil.

Živjo

A mi lahko pošlješ primer dispozicije.

Hvala

Lp

Dejan

Vem, da je že malo pozno, ampak sem tudi sama v isti situaciji… napisati moram dispozicijo, pa ne vem kako. Zato bi prosila, če je kdo tako prijazen, da še meni pošlje primer dispozicije.

Hvala!

To, kako svetovati nekomu za pisanje dispozicije, pa da naj gre pogledat v slovar tujk pa res ni noben mentorski nasvet, k vragu z njim!!! Bolje, da ne bi bilo takšne objave..

DIPLOMA-VEZAVA, DIPLOMA-LEKTURA,DIPLOMA-POMOČ,DIPLOMSKA NALOGA

MojSTUDIJ.com – ŠTUDENTJE, DIPLOMANTI, PODJETNIKI, STARŠI-POZOR!!

Spletna stran http://www.MojSTUDIJ.com nudi pomoč rednim in izrednim študentom pri dokončanju študijskih obveznosti, prav tako pa nudi ugodno VEZAVO, KOPIRANJE in POMOČ (npr. pri seminarski-seminarska, diplomi-diplomska ali magistrski nalogi-magistrska naloga).

* Ali ste že zaključili z vsemi študijskimi obveznostmi?
* Ali imate le preprosto težave pri posameznem izpitu/predmetu?
* Ali zgolj potrebujete vrhunsko lekturo Vašega teksta?
* Morda le pomoč pri oblikovanju ali pri pripravi prezentacije?
* Ali Vam manjka le še zaključno diplomska naloga (ugodna vezava)?
* Ali zaradi predolgih delavnikov preprosto ne najdete časa za pripravo sklepnega študijskega dejanja-diplome?
* In ob vsem tem Vas še preganja čas, ker imate obilo obveznosti doma ali na delovnem mestu?

Ne skrbite, imamo rešitev!

MojSTUDIJ.com – Vrhunska pomoč in svetovanje pri študiju !!

Kontakt:

[email protected]
http://www.mojstudij.com

Najprej vse lepo pozdravljam,

ker je prišel čas da počasi zaključim študij je pred tem potrebno napisat diplomsko nalogo ampak še pred samim začetku pa moram napisati dispozicijo in me zanima če je tle gor kdo toliko prijazen in mi pošlje na mail primer dispozicije da vsaj vidim kako izgleda,moj mail: [email protected]

Hvala!

Nika

New Report

Close