Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Skrinjica idej! Darila za Američane

Darila za Američane

Pozdravljeni!

Aprila se odpravljam k družinskim prijateljem v Ameriko.
Kaj mi priporočate, kakšna darila naj jim podarim? Kaj avtohtonega slovenskega?

mami mi je za gospo svetovala kakšno idrijsko šipko…

Ona – 57
On – 57

Sin + žena

Hči + mož

Se pravi, potrebujem 6 daril – ne pretežkih, saj lahko na letalo vzamem le omejene kg:)

Hvala vse za nasvete!

Kaj pa je idrijska šipka? Neki, da daš kontra čipki?

Ob takih priložnostih, ko gre za pozornost (in darilo naj ne bi bilo namenjeno točno določeni osebi za jubilej), jaz prisegam bolj na “družinsko” ali skupno darilo. Po moje ni treba dajati vsakemu posebej, ampak lahko vsaki družini daš eno ali dve stvari. Sama sem pred meseci sorodnikom poslala novoizdano knjigo o našem kraju (kjer so se oni rodili), pri kateri sem tudi sama sodelovala. Če razmišljaš o idrijski čipki, lahko dodaš še vazico iz Rogaške…Morda kakšna slika ali fotografija (brez okvirja)… Mene osebno bi zelo razveselilo seme slovenskih rož, ki bi ga posejala na vrtu. Mogoče tudi sami lahko kaj naredite (npr. zgoščenka s fotografijami)…

nova
Uredništvo priporoča

Lahko podariš tudi kako steklenico medice ali med z orehi ali suhim sadjem ali kakšen vezen prt. Čes se še kaj spomnim ti napišem.

Hvala! Vsaka ideja je dobrodošla!

Ta z medom je odlična.. pa rogaška…! Super!

Ah, se vidi da sem bolj nagnjena k hrani. Pomislila sem na kakšno sladico. Gibanico, potico.

Ali pa kakšen šnopček, klobaso, sir v olivnem olju……………pršut.

Steklenico vina, domače kekse, pašto, ajdovo moko…………

Ne vem idrijske čipke so zelo lepe in zellllo drage če hočeš nekaj konkretnega. Robček obrobljen z njimi je pa za moje pojme brez veze.

Preden se zapališ na hrano, preveri, kako je s prevozom. Na letalo ne smeš nesti hrane in tekočine, lahko je v prtljagi, za čezatlantske lete ne vem. Prej vsekakor preveri, da ne bo problemov.
Po mojem imaš na spletnih straneh slovenskega turističnega združenja al kaj je že nagrajene slovenske spominke – tako malo za idejo, kaj je sploh slovenskega.

Lahko jim podariš tudi kakšen CD s slovensko ljudsko glasbo!

Jaz hrane definitivno ne bi nobene, v ročni prtljagi itak ne smeš imeti ničesar (moja kolegica je morala vreči stran celo namaz a la nutela, ker je bila to kao tekočina).

Jaz kot alternativo Rogaški predlagam še izdelke Oskarja Kogoja.

Med je zelo lepo in primerno darilo. Sploh zdaj, ko imamo v SLo že kar nekaj področij, kjer čebelarji pridelujejo med z zaščitenim geografskim poreklom (npr. Kočevski gozdni med) – lepe embalaže, pa še prospekt z značilnostmi ipd. dobiš zraven, seveda tudi v angleščini.

Je pa pri vseh prehrambenih izdelkih verjetno pametno preveriti, kako je s carinsko in drugo kontrolo (če slučajno ZDA nimajo kakšne omejitve glede tega).

Pa naši sorodniki iz ZDA vedno s seboj odpeljejo enormne količine kave, ker takšne kot pri nas tam baje ni mogoče dobiti… 😉

Meni so drugače kot tipično slovenski spominki všeč idrijska čipka, pa mogoče kakšno lectovo srce.

Nekaj idej sem našla na spletu:

Drugače mi je pa zanimivo darilo tudi Piranska sol, ki je pakirana v kg platnene vrečke.

Lp, Ela S

Spomnila sem se še na slano čokolado iz solin. Trgovina Piranske soline je nasproti magistrata v Ljubljani. Letos sem kar tam nakupila novoletna darila za kolegice. Imaš še lep izbor mil (s soljo, blatom, olivo…), pa razne slane bombone, pijače, serviete, solnice… Krasna darila so, slovenska posebnost, pa še uporabno je. Ni ravno poceni, a če boš kupila kot “družinsko”, bo čisto ok.

Kaj imajo, si oglej na

Med je definitivni IN :). Lani jeseni, ko je bil pri nas na obisku kolega Američan je bil zelo zelo navdušen nad medom in izdelki iz medu (medica, sadje v medu,….)
če Slovenije ne poznajo, bi jim jaz nesla kako knjigo o Sloveniji ali pa predstavitveni CD (to so včasih dajali brezplačno na slovenskem turističnem uradu, samo si moral navesti razlog zalkaj ga rabiš)
kar se pijače tiče…..moraš pazit, da je ooriginal zapakirano, kolega, ki je nesel domačo slivovko v steklenici brez oznake jo je moral na letališču pustiti…je pa res, da je to že nekaj let nazaj

Za hrano na letalu pa res nisem pomislila. Pa saj če je pakirano menda ne bi smelo biti problema.

Sem se pa navdušila nad soljo in leseno ročno pobarvano solnico. Prav lepa kombinacija.

Če pa med – je lahko zraven še panjska konjčnica.

Za naj SLO turitični spominek so bili lani nagrejeni pekači za kruh od Eti Svit. So taki glineni, res lični, obstajajo tri oblike in zraven dobiš knjižico z recepti, tudi v angleščini. Najceneje jih boš dobila v njihovi trgovini v Kamniku. Poglej na internet.

Drugače so lepo in tipično slovensko darilo tudi panjske konjčnice. Sploh, če daš zraven še kakšen kozarček medu, ne moreš usekati mimo. Jaz sem enkrat nesla k eni družini tisto klasično, ko hudič babi jezik brusi, je bilo smeha, da je joj.

Drugače pa so Američani mahnjeni na starine oz. na vse kar vsaj od daleč diši na njih. 100 let je že ultra starost. Tako, da poglej po kakšnih starinarnicah. Midva sva leta nazaj nesla originalno rudarsko svetilko. Zadetek v polno.

Potem imaš cel kup monografij o Sloveniji, kuharskih knjig, CDjev z našo ljudsko glasbo …

bučnega olja nimajo v ZDA.

meni bi bila všeč kuharska knjiga s tradicionalnimi slo. recepti v angleščini

Kaj pa tiste fige oblite s čokolado ali kakšen domač ržen kruh, pa mogoče res kakšno steklenico našega vina.
Drugače pa lahko tudi kakšno sliko slo. slikarja, cd slo. glasbenika, odvisno ali so bolj na hrano, bolj umetniške duše …
Kakšno Gorenjko, tam imajo menda obupno neokusne čokolade …

Glej, resno ti povem, da boš med ali dala v prtljago (hm hm, si upaš?) ali pa ga boš pustila na carini, ker te že na Brniku ne bodo z njim spustili gor. Očitno še nisi letela, odkar so ti hudi ukrepi – si moraš pas potegnit iz hlač, če imaš visoke pete, te še posebej preslikajo in če kaj piska, se moraš gladko sezut… Notesnik moraš vzeti iz torbice, sem videla tudi, da ga je morala ženska odpret…. Niti kozmetične kreme ne smeš nesti na letalo. Tko da s tem se res ne hecat, ker ne poznajo milosti. Edino če kupiš v trgovini na letališču in ti to potem označijo.

Če boš dala med (ali karkoli drugega nevarnega za razlitje) v kovček pazi, da dobro zaviješ. Jaz sem nesla na letalo vedno kakšno steklenico (kakšne 5x) pa se mi res nikoli ni nič razbilo in polilo. Dala sem v 2 vrečki pa na sredi kovčka in zavila v kakšno brisačo!
Tako, da po moje lahko, ampak moraš dobro zaščitit!
Pri ročni prtljagi pa je res lahko problem, ker gre skozi rentgen in vse vidijo!

New Report

Close