Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Skrinjica idej! Swap STEKLENIČKE UPANJA:nadljevanje

Swap STEKLENIČKE UPANJA:nadljevanje

Avtor: mamči
Datum: 27-12-05 12:03

Jest sem se pa v tole idejo in sporočilo zaljubila na prvi pogled…:

Kaj če bi si jih izmenjale na naslednjem swapu? Pa jih še vsaka naredi +5 za kak Onkološki oddelek?

Evo lista prijavljenih (rok prijave za swap je 5.1.2006):

1-Mamči
2-Pepelka
3-Nova Tanja
4-Gusarka
5-Pika-slika
6-Kitty
7-Mici
8-dd
9-Marta
10-coprnica Saša
11-Fikus
12-Sonce rumeno
13-Kate
14-Florjan
15-V.K.
16-Kaja
17-Poldka
18-natka*
19-Kristina DBL
20-Nykaa
21-Meloncav
22-Unikatna
23-Moi
24-Dreja
25-Deja+3
26-Dodo
27-Roba
28-Nena
29- Koni*
30-Irena 113
31-Ena5
32-St@nk@
33-Natty
34-Pomarančka
35-Birba
36-Polona 1
.
.
.
40-Darling (se bo prijavila samo pod številko 40, drugač ne…3 še nujno rabim)
+5

Rok za oddajo swapa je 30.januar 2006 -stekleničke bomo razdelile na Dan boja proti raku 4.februarja.

Kako naj bi Steklenička upanja izgledala:

-steklenička naj ne bo večja od 30ml in naj bo steklena

-imeti mora pokrovček (namen je, da si bolnik zaželi skrito željo in si jo zapre v stekleničko, ki jo ima vedno ob sebi-s tem naj bi se mu želja izpolnila) in narejeno luknjico za vrvico (da jih bolniki lahko obesijo okoli vratu, na ključe, na mobitel, toaletno torbico…)

-obdelana naj bo z Fimo maso…poskrbeti je le treba, da je obdelava trdna in obstojna, da bolnikom nebi stekleničke razpadale…po možnosti naj bi tudi preprečila razbitje stekleničke, če bolnikom pade na tla…

-vsaka steklenička naj bi odražala ves vaš vloženi trud, zato si vzemite čas in bodite kreativne do fulla…

-stekleničke naj imajo tudi vaš nick in leto izdelave, lahko pa tudi swapovkam in bolnikom dopišete kako lepo misel-željo…

Swap naj bi potekal po pošti na tak način kot je potekal swap Novoletnih daril (organizator Pepelka). Torej vsaka dobi eno stekleničko in eno pošlje na naslov, ki ga bo dobila na mail.
5 stekleničk za bolnike pa boste poslale meni ali pa jih prinesle na srečanje.

Nekaj linkov galerij, načinov izdelave, idej…:

Prozorne stekleničke (v mojem albumu so enake kot te iz pripetega linka ) lahko poskusim za katero zrihtat iz Kliničnega, zato se mi javite na mail in mi pošljite naslov. Za vse po moje ne bo šlo-ima še katera možnost povprašat v kaki bolnici?

Pošlji oblikovano (02-01-06 23:13)

Ker je prejšnja tema dolga kot jara kača…sem naredila novo…da se vsi nadaljni dogovori ne bodo zgubili v morju postov.

Danes sva z novo Tanjo nekako okvirno zastavile vso stvar obdarovanja bolnikov (da vam prišepnem rabimo tam okoli 1000 stekleničk za celo Slovenijo-a ne: mala malca, za nas:)))lol) kontaktirala bo še par ljudi, ki so ključni za tako veliko akcijo, kot se pripravlja…

…potem pa po Novem letu v nizki štart…pa skočmo in se prepustimo vetru-sej veste Sky is the limit!-upam da bo visoka oblačnost in nam oblaki ne bodo zastirali vizije:)))lol

Pošlji oblikovano (30-12-05 00:29)

1000? A se zezaš? Pol je pa treba nujno od nekod še stekleničk dobit, ker vsaka posebej jih ne bo mogla.

A če pritegnem še par prijateljic, ki jih ni na tem forumu, to še vedno velja? Ena, ki je imela v otroštvu težave s prirojenimi boleznimi (ne z rakom, ampak ve, kako take stvari gredo), je zelo zainteresirana. Glede na številko, ki se je tu pojavila, verjetno ne bi škodilo, kaj?

Kitty

---------------------------------------- Prevajanje ni poklic, to je stanje duha. http://17slon.moj-album.com http://slovoni.blogspot.com
nova
Uredništvo priporoča

Po vsej verjetnosti bomo itak v projekt potegnili tudi zunanje… številka ne sme biti obremenitev, kolikor jih naredimo, zberemo, toliko se jih razdeli. Če popedenamo vse, toliko bolje…

Vsak je dobrodošel:) Sej nismo nek geto, ne?

T

Tudi jaz sem “alarmirala” kolegico za zbiranje stekleničk, pa njeno hčerko, ki je tudi ustvarjalka in mi bo pomagala.

Ma ni vrag, da nam ne bi uspelo. Če bo premalo stekleničk, pa sem jim lahko še me odpovemo (to je 30 stekleničk več).

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ <http://moimoi.moj-album.com/>

Tudi jaz se vam pridružujem, kar malo s strahom, ko gledam vaše izdelke, a vseeno se bom potrudila.

Lep sončen dan, Helena

Če rabita pomoč (mamči, Nova Tanja) ali pri pakiranju, razdeljevanju(otročke/odrasle) ali pri podarjanju stekleničk … ipd… se javim.

________________________________________________________ <http://matjer.moj-album.com/>

Punce, v enem postu je bil omenjen en certifikat ali kaj. Jaz ne znam angleško zadost…Ste sigurne, da ta gospa nima kakih avtorkih pravic ali zaščite na idejo…da bi rable kako formalno dovoljenje z njene strani?
Samo preverjam…samo potolažte me, pa jih grem koj delat…dons se že do štacune pride :))….ne bi rada da bi se zgodil znan rek… dobrota je sirota….

Ti kar deli… sploh se ne sprašuj….

T

Meloncav, tisto na sliki ni bil certifikat ampak priznanje za najlepšo otroško, moško, fantazijsko in ne vem kakšno še flaško.

---------------------------------------------- Nikoli se ne kregajte z idiotom, spravil vas bo na svoj nivo in premagal z izkušnjami!

sej pravim, da ne znam dosti angleško :))

grem v štacuno, pol pa kuhat…pol pa fimooo…prsti že srbijo

Oj punce…glede avtorskih pravic nisem nikjer zasledila, da bi bilo potrebno kaj kje podpista…edini pogoj, ki je bil postavljen je da SE STEKLENIČKE UPANJA PODARJAJO obolelim za rakom, nikoli ne smejo biti v prodaji…drugega pa nisem zasledila…

What you can do:

We are appealing to polymer clay guilds and other art guilds to expand the program to a national initiative. There are no special rules or forms to fill out. You can make bottles or host a workshop at a hospital. If you have no local outlet for the bottles, you can mail finished bottles to the Southern Connecticut Polymer Clay Guild and we will make sure they are distributed cancer patients in our area. Mail to: 18 Poverty Hollow Road, Newtown, CT 06470

A word about the project:

Our hope is that this project remains grass roots: a one to one sharing of art and love. The Bottles of Hope should NEVER be sold; they are to be given freely to cancer patients to bring hope to their lives.

For more information: If you are not familiar with polymer clay and want to learn more, visit Polymer Clay Central at: http://wwwpolymerclaycentral.com/

And please, share your experience with us! The more we do, the more we learn and the more we can help brighten the lives of cancer patients. You can post your initiatives at our on-line message board: http://forums.delphiforums.com/boh1/start

…mogoče bi pa Kitty (al pa če je pripravljena katera druga) lahko kak dopis na njihov mail poslala-men Angleščina že na “piši kao što govoriš” vleče in bi bilo toliko napak, da me nihče nebi znal prebrat:)))lol

PS: Ena5…sem te dala na seznam-dobrodošla!

Pošlji oblikovano (30-12-05 15:17)

Par dni me ni tukaj, pa tolikoo novega! Jaz sem zraven, vsekakor!

Za tako akcijo pa kapo dol, mamči!

Jaz sem zraven, samo stekleničke bi potrebovala. v.k, sem Velenjčanka, dajva se kontaktirat.

Natty, ni problema.

---------------------------------------------- Nikoli se ne kregajte z idiotom, spravil vas bo na svoj nivo in premagal z izkušnjami!

St@nk@ in Natty sem vaju dala na seznam…

Velenjčanke!
Mi se itak dobimo 9.1. ob 19.00 v Paki in se lahko še tam kaj pogovorimo.

Mamči praviš, da bi pokrile celo Slovenijo?
Velenjčanke in ostale iz bližnje okolice, ki smo blizu Celja in SG bi lahko razdaljevale tu.
Ali si si ti kako drugače to zamislila?

lp, Saša

Ne smo si točno tako nekako zamislile, da bi se razdelilo še v Celju in v N. Gorici (se mi zdi da imajo tud Onkologijo)…če bi bile pripravljene pomagat delit bi bilo pa super…sicer pa bomo o vsem tem in točnih planih akcije poročale po novem letu, ko se bodo stvari skristalizirale in dorekle.
Upam, da nam bo uspelo narest Slovensko akcijo in se ne bomo spet centraliziral…

Jaz sem takoj za in lahko računaš name pri razdaljevanju!

Ej, punce, zdaj sem še jaz čisto noter padu ;))))))))
Ko sem prišla domov sem najprej spraznila vse stekleničke z eteričnimi olji, ki jih ne uporabljam več in nastale so moje prve stekleničke:

Namesto, da bi dišalo po kosilu, je zaudarjalo po vseh mogočih eteričnih oljih in Fimo mase iz pečice 😉

Imam še 3, ki čakajo na preobleko.

cmokec vsem, moi

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ <http://moimoi.moj-album.com/>

New Report

Close