Najdi forum

Zanima me, če ima kdo izkušnje z barvanjem furnirja. V stanovanju ga imamo nekaj po steni in smo se odločili, da namesto, da ga trgamo dol, da bi ga pač enostavno prebarvali, vendar ne vemo s kakšno barvo bi se to dalo. Verjetno barva za les ni primerna ali pač? e ima kdo izkušnje s tem oz. ve kako bi se to dalo “spremeniti” naj mi lepo prosim svetuje.
Hvala že vnaprej in lep sončen dan še naprej, Nina

Furnir na steni?
Sicer mi ni najbolj jasno na kak način je na steni, vendarla za barvanje furnirja veljajo popolnoma enaka pravila kot za barvanje lesa, pa tudi barve se uporabljajo enake.
Se pravi s smirkovim papirjem dodobra očistiti površino in jo premazati z barvo za les v željeni barvni niansi. Priporočljivo je za zaključni sloj uporabiti hitrosušeči dvokomponentni brezbarvni lak ki se dobi v specializiranih trgovinah………pa obilo zadovoljstva po končanem delu.

Hvala lepa za odgovor. Ja res je čudno,da je na steni:-) Saj ga ni veliko, kake 3 metre po dolžini po moje, ampak ne paše v dokaj moderno stanovanje, zato pa potrebujem nasvet,….ker to je ostalo notri še od prejšnjih lastnikov.
Hvala in seveda se bomo čimprej z veseljem lotili dela,
Nina

nova
Uredništvo priporoča

v bistvu če ne sklada se s tvojim novim stanovanjem pač enostavno jo odstrani. veš včasim so v stanovanjih uproabljali vse mogoče – tudi itisone so lepili na stene. pač trend mode, sedaj pa čedalje bolj se vračamo nazaj k naturi, ki izvirnim in na stene nič ne limamo

Živjo, hodnik -stene imam obložene z laminatom (vsaj izgleda tako) predvidevam da je furnir,v barvi bukve; želela bi ga prebarvati v belo. Ga je potrebno brusiti???
Prav tako bi to naredila z vrati in podvoji-furnir- mislim da prelepljeno z folijo… s čim obrusim-če je to sploh potrebno?
Vem da ponavljam vprašanje, pa vsèno bi želela odgovor.
HVALA

New Report

Close