Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Skrinjica idej! Družinsko drevo

Družinsko drevo

Ali se je že kdo lotil izdelave družinskega drevesa?
Kako začeti,kje iskati podatke sorodnikov,za katere nimaš pojma,ker je tudi večina ljudi odšla iz tega sveta?
LP Gita

Tudi mene to zanima, upam, da se bo kdo javil, ki ima z tem že izkušnje.

lp

Jaz sem se zacela s tem ukvarjati jeseni. Vsega se ne vem, imam pa znanca , ki me usmerja po korakih.
Za zacetek pa si temeljito preberite prirocnik MOJ RODOVNIK Vasje Butina, ki je trenutno najboljsi prirocnik te vrste v Slo. Obstaja pa tudi casopis Drevesa, ki ga izdaja Slovensko rodoslovno drustvo. V njem so bila ze veckrat objavljena priporocila za delo, predvsem za ljubiteljske rodovnjakarje.
Pa kar veselo na delo. Cloveka to res potegne in prevzame.

nova
Uredništvo priporoča

V novi Jani je ravno članek na to temo in še internetna stran zraven..poglejte si

tascha…
a lahk ti napišeš naslov internetne strani!

tnx

Slovensko rodoslovno drustvo

zdravo moj priimek je Muršec in že nekaj časa izdelujem svojo družinsko drevo .Z pomočjo mojih starih staršev sem dobila zelo veliko informacij o mojih prednikih in sama sem že preiskala v mojo 3 koleno torej mojih pra starih staršev in tudi nekaj pra , pra starih staršev .V tem pregledu mojih prednikov sem spoznala da je moj pra , pra dedek jožef Lendero rojen 7.3.1913 prvi Lendero v SLO in tako imama z Saško Lendero vsaj skupno družinsko drevi in me zanima če ima kdo podatke o tem družimskem drevesu in mogoče še za priimke Muršec, Šmegoc ,Jakobec , Pavlin , Koser , Zemljič , Novak , Simonič , Kocbek , Tepeh , Drozg , Kmetič , Siloviti , Andrlič .No to so vsi moji priimki do zdaj .Za vse informacije se vam že vnaprej zahvaljujem in upam da z vašo pomočjo bom lahko še globje razbrskala po zgodovini mojih prednikov .Vse podatke mi lahko pošlete na moj email naslov [email protected]

Svetujem, da se oglasite v Župnijskem uradu, kjer imajo natančno evidenco porok, krstov in smrti. Mnogi župniki zlasti starejši so vodili rodbinske liste in pisali kronike. Sama sem na tak način dobila podatek, da je v družini mojega moža leta 1886 bil rojen glasbenik. Mene pa so vsi spraševali odkod hčerkam glasbeni talent. Zdaj vem

Mi imamo narejeno družinsko drevo na internetni strani
geni.com. Stran je zelo vredu vneseš vse rojstne dneve in te opozarja pa še veliko, veliko drugih možnosti imaš.

Je pa veliko dela z starimi podatki, da si jih pripraviš in jih pridobiš.

Lp Pupa

Mormonska cerkev ima ljudi v sloveniji,
(zdraven bara Lepa žoga-nek nogometni bar) pri tivoliju, v podhodu, ima prostore, in so našli že marsikoga.

Nevem kje sem to brala ali mi je nekdo povedal, ampak neka zelo stara gospa je iskala vnuka, on pa njo (živel je v ameriki) in po mislim da 30 letih sta ga našli dve gospe (pripadnici mormonske cerkve, eno leto sta bili moji sosedi in sta res prijetni). Ko sta ga našli sta bili že nazaj doma v Ameriki in ko sta klicali to gospo je res jokala od sreče.. Lepo se mi zdi :).

No zdaj sem pa zašla. Mislim da ti oni to na lastno pest iščejo in te obveščajo.

Moj stari stric je to naredil že nekje do leta 1700? pravi da je kar veliko dela s tem. Predvsem pa tekanja naokoli, predvsem če je kdo prišel iz tujine.
Če vas zanima kako je on to delal, oz. za kakšne informacije mi lahko pišete na [email protected] ,pa ga bom poklicala in povprašala, ker se resno ukvarja s tem.

Super stran! Končno sem lahko vnesla “nekam” vse podatke za več generacij, ki so se mi kopičili po mapah, listkih,…

Vredi ne )

ful dobr jst sm tut začel zdej to delat in mi je zlo zanimiv res
mam pa bol mal podatkov tko da bi prosu da če ma kdo kej v zvezi z priimki: Plot, Šinkovec, Kocjan, Mertič, Boc, Župančic, Koželj, Gašperlin bi prosu da mi pošle na e-mail naslov [email protected]

Hvala vsem že v naperej in Lep pozdrav

Za družinsko drevo moraš iti na občino po čimveč rojstnih listov pol pa pogledat kje so rojeni predniki, potem pa v tistih krajih pogledat po župnijah. župniki imajo knjige za 11 stoletij nazaj tko da če se vam da brat pa iskat izvolite. mi smo izbrskali da so naše prve korenine iz rusije potem so se vse prestavile v anglijo, no sedaj smo pa že 270 let v sloveniji in naš priimek se je še vedno obdržal do sedaj. v rusiji smo lastniki gradu -lačenka- ki pa je žal propadel zaradi tega ker niso našli lastnikov. leta 2006 smo dobili uradno da imamo 21000 kvadratnih metrov zemlje tako da moj brat s svojo družino živi sedaj gor kjer je dobil državljanstvo brez problema.
tadej

jao v net napises ….. http://www.geni.com

lp &bb

Sem začetnik pri 72 – letih. Do kod na drevesu bom prišel bo dobro za moje zanamce. Zanimajo pa me rodbine Cestnik in Jager. Danes sem prvič na tem mailu in dobil prve dobre informacije. Vsem piscem v tej pošti sem hvaležen. Peter

Pozdravljeni,kolikor vidim nas je kar veliko,ki se ali se hočemo poglobiti v naše prednike.Jaz sem prišla do leta 1700 ,to pomeni do pradeda in pra babice.Če ima kdo podatke ali da misli da pozna te priimke mi naj javi:VAUPOTIČ,OPRČKAL,POKLEKA,KOČAR.Hvala že v naprej in veliko sreče z raziskovanjem.
Moj mail: [email protected]

Tudi jaz sem prišla do leta 1719, vse podatke pa sem dobila na župnijah. Res so evidence zelo lepe.

Za melita nose Pozdravljena poznam primek Pokleka in Operčkal ,obadva sta iz okolice Šmartnega ob paki

Ja so.Pa jih poznaš osebno.Mi lahko našteješ par imen.Lp rebrca.

New Report

Close