Najdi forum

Zemljo krast

Ne vem, če je ta forum pravi, pa sem zasledila že nekaj igric.

Torej, zanima me, če se kdo spomni, kakšna so pravila pri igri “Zemljo krast”.
Mislim, da gre nekako tako: na zemljo se nariše velik krog, ki se razdeli med igralce in potem se meče palica (no, ravno tega dela se ne spomnim) in eden (nekaj v zvezi s palico) potem krade zemljo enemu izmed igralcev (spet ne vem kateremu, ali lahko poljubnemu?).
Vem samo, da si moral stati na “svoji” zemlji in si se potem stegoval in s palico zarisoval novo mejo.

Ali obstaja kakšna knjiga s “starimi” igrami (npr. spominčke delat, med dvema ognjema, …) Našla sem knjigo Otrokove ustvarjalne igre, pa v njej (na žalost) ni opisana omenjena igra.

Hvala, moi

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ <http://moimoi.moj-album.com/>

Se je spomnim, pa žal nič kaj več kot pa ti.

Pa tega, da smo jo radi igrali, pa “kraljica, koliko korakov mi daš”, pa “vlak”, pa “med dvema ognjema”, “gumitwist” je bil pa itak zakon :))

Meni se nekaj sajna…da je slo takole:

Narises krog in razdelis zemljo na toliko enakih delov, kot je igralcev.
Eden dobi palico (ali kaj podobnega).
Vsak stoji na svoji zemlji, na znak pa stecejo ven, razen tistega, ki ima
palico.
Potem tisti skusa s palico zadeti katerega izmed igralcev, ki so zunaj –
– ce ga zadane, potem mu lahko ‘krade zemljo’, ce pa zgresi, potem tisti
drugi krade njemu. Spomnim se se tega, da pri kraji lahko stopis samo
na svojo zemljo in krades kolikor dosezes…

Upam, da je prav…dolgo je ze tega ;))

nova
Uredništvo priporoča

sama, ja je bilo neka takega, samo da smo mi uporabljali zogo….

Joj, Sama. Tako je bilo, seveda. Ko sem brala sem se v trenutku spomnila vsega. Ja tekli smo iz kroga in potem….
:)))))))))

Hvala vam.
Rada bi prenesla vsaj nekaj te svoje “dediščine” na otroka. Mi smo jo dobivali od starejših otrok na dvorišču, sedaj pa se otroci tega ne igrajo več. In ker sem mlada mamica samo po stažu ;)- sem veliko tega že pozabila.

Lep popoldan vsem, moi

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ <http://moimoi.moj-album.com/>

Oh, zgleda, da se nisem spomnila vsega 🙁

Kako je že bilo? Tisti s palico je rekel STOP, da so se ostali bežeči ustavili, sam pa je moral nekaj narediti (megleno se spominjam nekaj z državami je bilo, pa na palico je stopil ko je rekel stop).

A mi še tukaj pomagate, moi

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ <http://moimoi.moj-album.com/>

A nismo našteli vse države v igri, stopili na palčko in rekli stop?

Mi pa smo imeli:
vsak otrok je imel ime države SLOVENIJA,HRVAŠKA,ITALIJA.
In potem je en vrtel palico in govoril… napovedujem vojno z nap.Slovenijo in stečejo sicer vsi otroci in se mora tisti komu je bila vojna napovedana tečt do palce in rečt-zadret STOP potem pa s palico zadeti tistega za katero ozemlje je bilo napovedana vojna.
In če ga zadene, potem mu lahko krade tako, da z nogami ne sme presegat črte med zemljama. Če ga ne zadene pa obratno. Zgubi tisti, ki nima več zemlje.

Uf, prav fajn se je bilo tole igrat. Smo vsi ležali in zarisovali, mame pa bile vesele, ko smo bili umazani kot “pujski”.

Lp,
m.

Hvala! Ja tako je bilo.
Joj moj spomin, se mi zdi da je začel precej pešati po porodu. 🙂
Sem spraševala svoje kolegice, pa se tudi nobena ni spomnila. Pač mame :)))

m-privat, si tudi ti iz Mb?

lp moi

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ <http://moimoi.moj-album.com/>

Mislim, da smo mi igrali nekako takole, kar se tiče bežanja iz kroga. Dogovorjeno je bilo koliko korakov lahko narediš od kroga dalje. Daljše korake kot si delal, dlje od metalca si bil, težje te je zadel. Recimo, da smo se dogovrili za 4 korake, vsak si je vzel zalet (pač kolikor je imel prostora na svojem zemlju in potem v teku odskakal čim daljše skoke od kroga. Metalec mislim, da si je potem izbral pač recimo najbljižjega in ga ciljal z palico. Če je bila palica lahka, je bilo težje zadeti, pač odvisno na kakšne razdalje se je ciljalo. Vse ostalo pa je bilo potem enako zg. opisom.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Mi se gremo pa takole…
“Zemljo” si razdeliš na enako velike dele glede na to koliko je igralcev..
potem vsak svojo državo poimenuje (Slovenija, Švedska, Nizozemska..)
Nato s žrebom določiš tistega ki bo dobil palčko..takrat vsak stoji na svoji državi..nato pa si tisti s palčko izbere eno državo, zavpije njeno ime in istočasno vrže palčko na to državo..( če palčka ne pade na državo katere ime je zaklical potem meče še enkrat) takrat vsi otroci stečejo iz kroga in tečejo dokler lastnik države na katero je padla palčka, palčke ne pobere in zavpije “STOP”. Potem si izbere katerega bo ciljal ( ponavadi najbljižjega) in palčko vrže vanj..če ga zadane potem mu lahko ukrade “Zemljo” tako da mora stati v svoji državi in z enim potegom zariše črto v nasprotnikovo državo. Palčko dobi tisti ki je izgubil del države..Če pa metalec palčke zgreši mu lahko tisti ki ga je ciljal po istem postopku ukrade zemljo.Igra se igra dokler ne dobimo enega zmagovalca.

Mislim da bo to to…če sem se kje zmotil ma pa popravite 😀
mejte se fajn…čaw

Mi smo se šli tudi tako kot je spacegoat napisal. Točno po teh pravilih.

Tukaj je lepo zapisano, mi smo se podobno igrali:

http://stareslike.wordpress.com/2011/03/04/1968-cerknica-zemljo-krast/

Dajmo naučiti naše otroke, se mi zdi, da bodo spet časi, ko se bodo želeli tako igrati, vsaj med počitnicami….

Obstaja knjiga: Ali je kaj trden most? v kateri je ta igra in še veliko drugih, že pozabljenih iger…

...pusti soncu v srce...

zemljo krast se igra takole.Narises krog s kredo,palcko.Krog razdelis na toliko enakih delov kot je igralcev.vsak igralec določi ime svojega dela (ime države).Eden od igralcev začne igro in govori :napadam,napadam,napadam in pove ime države ki jo hoče napasti.potem vrže palico na to državo.(npr.slovenijo) ko palica prileti v polje mora tisti stopiti na palico in reči stop še prej pa vsi otroci zbežijo ko reče stop se morajo vsi ustaviti in lastnik SLO. meče palico v nekoga če ga zadane mu uzame zemljo do ker jo doseže če ne mu uzame tisti v katerega je ciljal.(ko uzemaš zemljo moraš stati na svojem polju. zmkaga tisti ki je cel krog njegov.

Lepo igranje vam želim.
lp otrok

New Report

Close