Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Skrinjica idej! uporaba mikrovalovke

uporaba mikrovalovke

v dar sem dobila mikrovalovko sharp v katei lahko odtaljujem, pečem,bojda pa tudi kuham.Problem je v tem, da so navodila zanič- zadnjič sem hotela speči zamrznjeno pecivo, vendar mi ni uspelo, pa sem uporabljala navodila…
Pogreti stvari znam, kaj več ša tudi ne. Problem je v tem, da ne vem,kako naj se navdušim za to zadevo, psloh, ker so navodila tako zanič
Tako se priporočam kakšnemu forumovcu ali forumovki, ki mikrovalovko v polnosti uporablja, da zanjo navduši še mene. NAmreč: časa nimam na pretek (3 otroci,čakam četrtega), misllim,d a bi si lahko kaj poenostavila in-kar zamalo se mi zdi, da takšna velilka naprava zaseda mojo kuhinjo, jaz pa je ne izokotistim v polnosti.
MOrda veste za kakšne demonstracije delovanja ali kašne tečaje?
Hvala za pomoč!

Živjo!
Moram ti povedati, da mikrovalovka tudi meni kravžlja živčke. Nekje sem brala kako je ta reč koristna, ker bojda v živilih ostanejo vsi vitamini, kako je racionalna, ker porabiš minimalno časa in energije in sem šla v nakup saj časa mi resnično vedno primanjkuje. Najprej sem bila tako kot ti strašno razočarana, ker ni bilo praktično nobenih uporabnih navodil. Pa sem pri MK kupila knjigo Jedi iz mikrovalovke – pa ti povem, da še nobene nisem pripravila.
Sedaj jo uporabljam: odtaljevanje kruha, pogrevanje starega kruha, pogrevanje kakava, čaja, kosila…… Mi je pa zelo všeč, ker iz paradižnika (zmrnjenega ali svežega) zelo hitro narediš “mezgo”, ki jo uporabim pri raznih omakah ali za pico. Uporabim jo tudi, kadar pripravljam srček v omaki, ker se mi zdi, da je potem boljši. V njem spražim lešnike, kostanj iz mikrovalovke pa mi ni všeč in tudi kokice ne, čeprav sodelavka pa to pripravlja. Toliko v glavnem sem pogruntala sama. Bi pa bila zelo vesela, če bi se oglasil še kdo z več izkušnjami, ker bi tudi meni prišle prav.
Lep novemberski dan vam želim.

Ojla!
Jaz sem tudi dobila za darilo Sharpovo mikrovalovko z možnostjo Grilla, a kaj ko pa so priložena navodila za uporabo neuporabna. Iskala sem že v knjižnici kako knjigo z naslovom “Kako kuhati z mikrovalovno” pa nič. Ali ima kdo kak predlog? Pomoč bi bila zelo dobrodošla. Očitno nas ima mnogo mikrovalovno pečico, nisem pa še zasledila, da bi jo kdo res znal uporabljati.
Nada

nova
Uredništvo priporoča

kako odtajaš paradižnik v mikrovalovki?Zmrznila sem cele paradižnike, če jih dodam jedem, traja celo večnost, da se odtajajo.Jaz bi te zmrznjene uporabila za dodatek ejdem, kot mezgo.
Zanimivo ej tudi pogrevanje starega kruha in ksotanja.kako to izvedešza kaj uporabljaš pogret stari kruh?
kokice so meni zelo všeč, predvsem, ker ni nobena posoda umazana ali celo zažgana.Je pa res, da so drage.
kako pražiš lešnike in za kaj jih potem uporabljaš?
kako v MV pripravljaš srčke v omaki?
Vidim, da imaš vseeno kar veliko področij uporabe.
hvala za odgovora!
Pozdrav

To je naprava o kateri najmanj vem in jo najmanj znam uporabljati. Saj je fanj a razen odtaljevanja in pogrevanja ne znam z njo nič. Ne vem ali sem tako neumna ali kaj. Tudi jaz bi rabila tečaj za njeno uporabo ne pa samo skopih navodil ob nakupu.

Vprašajte na forumu

http://www.kulinarika.net

Na tem forumu lahko postavite vprašanje in sigurno boste dobile odgovor, ker se tam pogovarjajo samo “kuharčki”.

New Report

Close