Najdi forum

pulover

Pred kratkim sem zabarvala drap pulover s temnoplavimi črtami vmodrega.Ves je lisast, sedaj me pa zanima ali obstaja kakšen detergent , ki bi to razbarval in da bi bila zopet drap.Lepo vas prosim za nasvet.

Vse lepo pozdravljam

Po moje se ga razbarvat ne bo dalo. 🙁

Lahko pa mogoce celega pobarvas na modrega? V Prometeju npr. prodajajo barve za razlicne tipe vlaken (ne vem, ali imas bombazni pulover ali volnen), s katerimi barvas v pralnem stroju. Ful simpl stvar, barvo in fiksir iz paketa das v stroj, dodas 1 kg navadne kuhinjske soli, zraven das pulover in enkrat operes brez detergenta, potem pa se enkrat z detergentom.

Jaz sem na ta nacin ze “resevala” stare, delno obledele puloverje, pa je bil rezultat zelo v redu in nova barva zelo ziva (vzela sem podobno barvo, kot je bila originalna barva puloverja, le morda malo temnejso – na svetlejse se ne da barvati).

Vem, da obstaja detergent v obliki praška, namenjen prav za razbarvanje, tako je vsaj navedeno na embalaži. Mislim, da je K4 ali nekaj podobnega, malo poglej po policah. Sama sem ga uporabila, ko sem v stroju poleg belega perila po nesreči skuhala še nekaj modrega. Bilo je dokaj učinkovito. Če imaš pulover rada, se splača poskusiti.

nova
Uredništvo priporoča

hvala za odgovore in lep dan vam želim
Tina2

Obstaja Sol za razbarvanje-K2R in resnično učinkuje. Dobiš jo v DM ali v kakšni drugi trgovini s čistili in kozmetiko. Najprej preizkusi na kakem skritem delu, ker se lahko zgodi, da popolnoma razbarva tudi osnovno barvo (meni je svetlo modro majčko razbarvalo v bež, ampak je tudi lepa, ker razbarva enakomerno)

New Report

Close