Najdi forum

Zanima me ali obstaja kakršnokoli nadomestilo za glino, ker nimam možnosti gline nikjer peči. Bi bil Das mogoče prav tako dober? Rabila bi za izdelavo skodelic, iz katerih bi seveda pili. Prosim za kakršenkoli nasvet.

Dvomim, da je Das masa “užitna”. Že po vonju osdeč bi rekla, da ne.

Jaz poznam lončarja, ki dela glinene posode, ki pa jih mora seveda polakirati, da držijo vodo. Ampak lak ni vsak dober. Mora biti tak, da ni zdravju škodljiv in je namenjen za lakiranje (glaziranje) predmetov, ki so namenjeni za gospodinjstvo.

Jaz ne bi preveč eksperimentirala na tvojem mestu. Če bi pa že sama rada delala skodelice, iz katerih bi se dalo piti, bi pa na tvojem mestu šla v eno od spec. trgovin (Antus, Prometej, Levček) in jih povprašala za nasvet.

Mogoče,bi dala za osnovo neke cisto enostavne plasticne kozarčke in to,da bi njihova osnova bila znotraj plasika….Zunaj pa glina….. in tako cez njih,oblikovala ali slano testo,ali glino……
Dvse skupaj dobro presuši najprej na zraku……lahko tudi pobarvas..a spet pazi kakšne barve uporabiš….Daas maso,pa ti res ne priporočam…..

New Report

Close