Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Skrinjica idej! Novoletna darila – prezgodaj?

Novoletna darila – prezgodaj?

Ne mi rečt, da sem prezgodnja, kar nekaj ljudi poznam, ki se z novoletnimi darili občasno ubadajo vse leto, kupujejo darila, ko dobijo kakšno idejo, decembra pa nabavijo samo še papir in darilca so že pod smreko!

Mene čas vsako leto preganja, letos sem se tega prej spomnila.
Potrebujem kakšno idejo za “home made” darilca, ki bi jih lahko naredila enaka za celo žlahto – starše, brate, sestre, svake, nečake…
Nekaj čez 20 jih potrebujem, malenkosti za pod smrečico (sicer lahko bakrotiram!).

Upam, da se bodo ideja kar vsule!

LP, M.

Tole sem jaz naredila nekaj let nazaj:

– za moške: v Vemi (MB) sem kupila steklene posodice (100-200 SIT/kom), pri čebelarju med na kg, orehe oluščila, oprala, posušila: med z orehi (baje dobro za moške…he, he), okoli kozarčka rafija…….

– za ženske: kupila majhne stekleničke različnih oblik (3-5 dl), skuhala čokoladni liker (imam super recept), nalila v steleničke, ….

Izpadlo je super.

Eno leto pa sem na kmetiji v mojih krajih kupila suhe jabolčne krhlje, v Obiju majhne pletene košarice, dodala še kak oreh…
Lepo, poceni in okusno…

Tudi jaz čakam še na kakšno idejo.

Lahko pa kupiš čisto navadne kozarce, recimo za nekje 2 dcl ali še celo manjše, potem narediš nekaj slikic za na steklo z novoletnimi motivi, jih nalepiš na kozarce, vanj daš majhno čajno lučko in zelo poceni in lepo darilo imaš narejeno. Pa tudi zelo lepo je, ko se prižge svečka in je odsev na slikici, ki si jo gor nalepila krasen.

Lahko pa čez leto shranjuješ tiste steklene kozarčke, recimo od Nes kave in podobne, ki imajo navoje. Spet nanje zalepiš slikice, jih napolniš recimo s krhlji jabolk, suhim sadjem … Potem pa iz blaga recimo zelenega ali rdeče narediš malo večji krogec kot je pokrov in ga potem daš čezenj in še zvežeš z rafijo, potem pa še izrežeš iz valovite lepenke rumene kakšno zvezdico, nanjo napišeš obdarovalca in potem še to zavežeš zraven z rafijo.

Isto lahko narediš z lončki. Najbolje je če so beli, tisti za 200 ali malo več tolarjev od Kili Liboje, pa tudi nanje nalepiš te slikice za na steklo, kakšne smrekice narišeš ali zvezdice, lunico, če si bolj vešča, kakšne medvedke, dedka mraza – kar iz barvank ven lahko prerisuješ – tukaj pa pridejo slikice še posebaj do izraza, ker je podlaga bela. Potem pa še na skodelico na vrhu napišeš ime za koga je – isto z temi barvami za steklo in darilo je narejeno.

Toliko na hitro, še imam kakšno idejo pa me že čas priganja…

Pa, pa

MP

nova
Uredništvo priporoča

Mi lahko zaupaš recept za ta super čokoladni liker. Bi ga tudi jaz probala narediti.

Lp Urša

Mi smo lani za vse skuhali pomarančno marmelado, jo nalili v kozarčke (različnih oblik z navojem), ki smo jih zbirali vse leto, pokrovčke smo prekrili s karirastim krogom iz blaga. Na papir, smo napisali različne misli (vsakemu takšno, ki je zanj najbolj primerna), papir malce ožgali in ga prilepili na kozarec. Mislim (vsaj tako je kazalo), da so bili obdarovanci navdušeni.

LP Dreja

.................................................. http://dreja.moj-album.com/

Seveda, le poiskati ga moram doma.
Ker sem bolj pozabljive sorte, ne obupaj prehitro…
Evo, si že pišem opomnik v telefon………

nam zaupaš prosim recept za pomarančno marmelado….sliši se dobro!!!
lep dan in hvala za odgovor!

Napišem takoj jutri, ker ga imam doma.

.................................................. http://dreja.moj-album.com/

Draga dreja,

“jutri” je bilo že zdavnaj, recepta pa še ni; jaz bi pa tako rada naredila pomarančno marmelado.

Jaz čakam tudi čokoladni liker, pa ga ni odnikjer.

Pravijo: kdor čaka dočaka, pa upam, da ne bo že novo leto mimo.

Lp

New Report

Close