Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Skrinjica idej! Magnetki – kako?

Magnetki – kako?

Pozdravljene forumovke z mnogo idejami (in seveda forumovci)!

Z veseljem bi doma izdelala kakšen lep magnetek za na hladilnik in zato se obračam na vas v upanju, da mi pomagate. Nisem ravno umetniški tip, imam pa veselje :)). V “trgovino za ustvarjalne” grem samo po barve za steklo, potem pa se zame ta svet konča. Nimam pojma o raznih masah, šablonah ipd. Bi pa z veseljem to naredila sama. Zato vas prosim vse, ki ste to že počele (počeli), če mi lahko opišete postopek. In, lepo prosim, bodite natančne (natančni), ker sicer uspeh ni garantiran (že tako bo vprašljiv).

Najlepša hvala za ideje in nasvete. Se bom še obrnila na vas!

Lep pozdrav!

Urša

Na voljo imaš več različni materialov – mi najraje uporabljamo Das maso.
Je kot glina, le da je ni potrebno peči. Imajo jo v dveh barvah – rjavo in belo.

Iz mase po navdihu ali po kakšni sliki oblikuješ izdelek. Pustiš 24 ur, da se posuši. Potem pobarvaš z akrilnimi barvami na bazi vode , ki se izredno hitro sušijo. Če barve niso svetleče, suh izdelek še prelakiraš (lahko tudi s prozornim lakom za nohte) . Ko je vse suho, na zadnjo stran z lepilom nalepiš magnet.

Lahko pa zadevo izdelaš iz mavca. Različne vrste kalupov imaš v trgovinah
Prometej,Antus, Levček. Postopek je enak.

Ves material dobiš v zgoraj omenjenih trgovinah.

Pozdravljena,

Tudi jaz sem že delala te magnetke. Prvič sem iz delala iz gipsa-vlivala sem ga v modelčke, vendar sem ga polomila, ker sem dala gor preslabe magnetke (gips je malo težji od das mase), zato so lezli dol. Vprašaj v teh specializiranih trgovinah, ti vedo dobro svetovati, tudi postopek ti opišejo, sicer je pa Kaja to dobro opravila.

Veliko veselja pri ustvarjanju ti želim.

LP, Neny.

nova
Uredništvo priporoča

Jaz pa sem delala take magnetke iz Fimo mase, ki se jo dobi v raznih barvah. Lahko delaš s kalupi ali po svoji domišljiji oblikuješ. Treba pa jo je peči v pečici cca 30 minut na 130 st., potem pa še prelakirati, da se sveti. Čisto enostavno pa lahko narediš magnetke iz moss-pene (vsaj zdi se mi, da se tako reče, bodo vedeli v trgovini), ki je prav tako raznih barv in s škarjami izrežeš npr. živalice (lahko nalepiš še oči, ki se tudi kupijo), rožice … in nalepiš magnet. Res enostavno.

lp n.

Take magnetke lahko narediš tudi iz Cheramofixa.To je prah podoben gipsu,tudi meša se z vodo na enak način,se pa zelo hitro suši in je veliko lažji in trdnejši od gipsa.Cheramofix in modelčke za vlivanje lahko kupiš v Antusu,tudi magnetke dobiš tam.Izdelek pa potem poljubno pobarvaš lahko kar z navadnim tempera barvicam in seveda prelakiraš.
To je že preizkušen način izdelave in zelo dobro drži.
čao Tanča

p.s.:če te vseskupaj resnično zanima ti lahko bolj podrobno vseskupaj opišem.

JAz trenutno na veliko vlivam v kalupe zmešan keramični prah (Ceramofix, .. od drugih proizvajalcev se pa drugače imenuje). Kalupe dobiš v vseh specializiranih štacunah in stanejo cca 1200 sit (na kalupu je napr. 10 figuric živali, klovnov, medvedkov, lahko mešano…). Ne svetujem ti gipsa, ker se potem, ko je modelček suh, rad kruši. Barvaš pa suhe modelčke z barvami za keramiko. Ko je vse fertig, nalepiš s sekundnim limom ustrezno močan magnetek in zadeva je fertig.

Ravno pred kratkim sem si kupila na novo kalup za vlivanje okvirčka za sliko (cca 15cm x 10cm) in potem zadevo, ko je suha in pobarvana spet poljubno aranžeraš, polepiš,… in nastane lušna slikca.

Svetujem ti, da greš v eno od prej naštetih spec. hobi štacun in jih od A do Ž vse vprašaš. Radi ti bodo svetovali. Če nimaš še nič za “ta biznis” in boš morala kupiti barve, čopiče, maso, modelčke (kalup), magnetke, lepilo,.. pripravi cca 10.000,00. Ampak potem si na konju. Dokupuješ samo še vsake toliko kakšno barvico, kakšen nov kalup in kakšne nove magnete.

Veliko uspeha. Mene je tole prav zasvojilo!

Taja

Punce, res ste zlate! Hvala vam za vse informacije. Ko zberem pogum, se lotim dela! Pred tem pa še najmanj 100 obiskov v eni od omenjenih trgovin, da mi bodo še tam odgovorili na vsa vprašanja, nakup tisoč in ene odvečne stvari in enkrat do prihodnjega poletja upam, da mi bo uspelo narediti vsaj en magnetek. :))

Če bom imela še kakšno vprašanje, se bom z veseljem obrnila na vas!

Umetniški pozdrav! Korajža velja!!

Urša

New Report

Close