Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Skrinjica idej! Verz za v otroško spominsko knjigo

Verz za v otroško spominsko knjigo

Kaj naj hčerka zapiše v spominsko knjigo svoji sošolki? Obe sta stari sedem let.
Hvala za predloge.
Meti

Joj Meti, sem se začudila, da nihče ne odgovori! In kaj rečete svojim otrokom? Ali se ne piše več v spominske knjige?
Mi smo jih venomer dajali naokrog…takšne z začetnim sporočilom: Ta spominska knjiga lepo prosi, da jo čista roka nosi, listov trgati ven ne smeš…in pisali podobno, kot Bodi pridna in se uči, okrog fantov se ne suči…

Ampak Meti, to meni zveni vse preveč pocukrano, posiljeno in neprimerno. Kaj je spominska knjiga, pove že njeno ime. Knjiga, ki naj pomaga ohraniti spomin. Spomin na to, kar se je dogajalo, torej naj pomaga deklicama ohraniti spomin na dogodke, ki se dogajajo prav zdaj. Nimam na zalogi verzov, da ti jih natresem, ti pa lahko izbereš.
Mislim, da če ne najdeš kakega res lepega verza ali misli kakšnega avtorje, da je morda najbolje zapisati, kar “Tinki v spomin na prvo šolsko leto ali šolska leta, ali na trenutke preživete skupaj ali na čas, ko se je spletla prijateljska vez…
Če pa boš izbrskala verz, naj le ne bo preveč globokoumen, saj ni primeren ne zdaj, ko to deklici pišeta in prebirata, niti ne bo na mestu čez leta, ker bo deloval preveč izumetničeno glede na spomine na ta otroška leta.
Bolje stavek, ki ni v obliki verza, pa izraža to, kar bi rada deklica povedala. Seveda pa jo usmerjaj, da bo lepo napisano, da bo vse estetsko in da bo imelo lep pomen. Pa čeprav samo…tebi v lep spomin.

LP Tamara

Se popolnoma strinjam s tabo Tamara. Hčerka je zapisala samo V spomin …., narisala lepo slikico in se podpisala. Je zelo lepo izpadlo. Tudi meni se zdi, kot da smo že pozabili, koliko smo imeli dela s spominskimi knjigami. Morda pa bodo ti časi zopet zaživeli.
Hvala za odgovor.
LP, Meti

nova
Uredništvo priporoča

Meni sta sestrični napisali dva verza, ki pa sta mi zelooo lepa; po kakšnih 6 letih ju še vedno vem.

Življenje naj se ti smehlja,
solza oko naj ne pozna,
ne zvedi nikdar kaj je trpljenje,
le s cvetjem posuto naj ti bo življenje.

Tega je dala prva, druga pa bolj v obliki sporočila.

Vsi smo kot angeli z enim krilom.
Če hočemo leteti, se moramo objeti.

Drugače jaz sem zmerom narisala risbico ter napisala od Mance za… Lahko tudi malo bolj zakomplicirano (recimo za Tinko, ko jo je že zgoraj ena omenila:))

MANCA TI ŽELI VSE LEPO,
I
N
K
A

In malce mečeš okoli. Recimo vzgojiteljica mi je narisala palčka ter napisala:
Palček Skakalček po nebu hiti, tam se ustavi kjer Manca živi (ali nekaj takega…)

Zgoraj ni lepo objavilo… fora je da pod t dodaš ostale črke, da navzdol piše Tinka.

New Report

Close