Najdi forum

Ime za muco

Pravkar se je k nam preselila siva enobarvna muca. Želeli bi ji dati kakšno unikatno ime in vas prosim za predloge!

Nekoč sem jaz imela muco ki je bila Zmrda.

Jaz sem imela muco z imenom Kuštra.(iz ene otroške knjige,sem si sposodila to ime.Tam je bila muca Gospodična Kuštra)

nova
Uredništvo priporoča

Meni je zelo vsec Repek,Tacka,Lumpi.
Ni sicer unikatno!Navadila se bo nanj,ker je dvozlozno in jasno slisno.Prabrala sem,da zivali najbolj slisijo dvozlozna imena z zaporedjem soglasnik,samoglasnik.
Moja rdeckasta dolgodlaka mackona sta Ginger(zaradi rdeckaste dlake) in
Kim v spomin na crnega tibetanskega teriera,ki smo ga imeli 15 let.
Sicer sem imela nekoc tudi muco Kim. Povej,kako ji bo ime. Lp Babi

Kakšne mladičke pa imata Ginger in Kim? So prav tako oranžni?
Če bo naslednje leto kaj mladičkov, se toplo priporočam! 🙂
Z možem nama je všeč Megi, sin Patrik pa vztraja pri Sivki – dobila sem tudi asociacijo na Pepelko. Tačka verjetno ne bo, ker nam je naša Tačka letos umrla… Vsekakor bomo še počakali na kakšen predlog s tega foruma.
Pomagajte, prosim.
ps.: Ostalim trem mačkonom, ki že živijo pri nas, je Patrik dal ime Švigi, Fogi in Milki.

Hej,Sidonija!
Ne bos verjela! Ko sem prebrala tvoj post,je bil prvi impulz:Napisi SIVKA! Zadisalo mi je tudi po sivkinem grmu,ki ga imamo v sadovnjaku in kup lepih misli zraven…Kako bi se Sivka v njem skrivala. Potem sem si mislila,da za otroka to ne bo tako unikatno.In sem razmisljala naprej in napisala tista imena.
Navijam za Patrika in Sivko! Absolutno! Torej sva ze 2:2.
Patrik,potegni se kaksno babico,da bo 3:2. OK?

Ginger in Kim sta dvoletna samcka,brata.Verjetno bi Ginger bolj odgovarjalo
samicki kot samcku.Ime mu je izbral vnuk,Kim pa je bila moja zahteva.Sta res krasna!
Ker zivimo v mestu v bloku,je bila edina pametna resitev kastracija po dopolnjenem enem letu starosti.Sta zelo zivahna,razigrana,imata se zelo rada.Tudi tacoborbo in grizenje se gresta.Ravno zdaj se podita po stanovanju vsak za svojo misko in ju nalasc porineta pod kavc,da jaz vstanem in zbezam ven.Sprehajata se po strehah,ki obdajajo veliko teraso na vrhu bloka.Ce bi imela se vrt,bi bilo njuno zivljenje idealno.Tudi tako je grofovsko.Rada se skrivata v grmicih na balkonu.
Pa ne misli,da sta to kaksna rodovniska muca.Mama bela angorka,oce najvecji oranzni mackon v soseski.Narava je izbrala vso svojo fantazijo,ko je dala vzorec in barvo mojima mackonoma.Zdaj pa se drzi! Imata vsak 8 kg.Pa ne zaradi kastracije.Nista debela,zelo velika.Tako velikih mucov se nisem videla.Sosedov maltezan je manjsi od njiju.
Tudi pozresna nista. Pac,geni,pravi veterinar.

Patriku cestitke za ostala izbrana imena!
Oprosti,ker sem se tako razpisala.Toda otroci in zivali me vlecejo kot magnet. Lep pozdrav Babi

luna

Mi imamo muce z imeni: Berta, Srečka (ker je preživela padec iz višine 6m), Pepsi in Gina. Imeli smo tudi muco Flekico, ki pa jo je na žalost povozil avto.

Kaj pa ime MEGI?

Mi imamo tudi sivo muco, oz. mucka, pa mu je ime Dim (Dimi, Dimko…). Ce je muca, je lahko DIMKA…

Kaj pa Maca?

Dingo.

Živjo,

jaz sem pa nekoč imela Milkota. Zelo simpatičen in prisrčen muc:)

Ciao,
Tadeja

Eh, škoda, da sta mačkona… Bo pa kje drugje več sreče. Pred nekaj leti sem videla dve prekrasni oranžno rjavi muci z majhnima smrčkoma na sejmu v Gornji Radgoni in od takrat si želim imeti nekaj takšnega pri sebi. Tudi takšna siva muca, kot se sedaj “carta” pri nas, je bila na listi mojih želja. Podobna je tisti, ki nastopa v reklami za mačjo hrano Sheba. Le da ima nekoliko deformiran repek (geni)…
Veš Babi, tudi Patrikova omica navija za Sivko!!! :)))) Kar nasmehniti sem se morala, ko sem prebrala tvoje vrstice! Izgleda, da je ime že odločeno…
Res lepa hvala vsem, ki ste pomagali izbirati imena! Če pa bo kakšno še prišlo semkaj, nič hudega, morda pa smo ali bomo pomagali komu drugemu.
Vsem vam želim tople muckaste sanje!

Boni

Našem je ime Alberto!

LP

TejaK

naša mama muca je (čisto neunikatno) Muri. Mladički so pa vsi dobivali imena glede na svoj izgled. Taca, ker je imela samo eno belo tačko. Ori, ker je bila pobarvana z oranžno. Bučko, ker je imel izrazit bel ovratnik. Naš najmlajši je klasičen tigerček in je Tigi.

Hej,krasna druzinica in imena super! Lp Babi

žiža

mufka

New Report

Close