Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Skrinjica idej! A smo še vedno Balkan?

A smo še vedno Balkan?

Tole je nekdo napisal na Monu 2. oktobra leta 2011. A še velja? Pod vzdevkom nemec.

“Pozdravljeni vsi tukaj.

Čital sem komentarje vseh z zanimanjem in ogorčenjem. Ugotovitev: Slovenija je balkan; slovenci so v veliki večini arogantni, netolerantni in brezobzirni divjaki. Poglejmo samo naše politike, zakonodajo, prevaranstvo, kraje javnega premoženja in nategavanje soobčanov. Sramota!!!
Primer: Kosim travo,in delam hrup kadarkoli, jebe s meni za sosede, za otroke, živali itd. Jaz, jaz, jaz ….
Tako misli vsaj 80% Slovencev; žalostno!

Gremo par metrov čez severno mejo. Tam nihče v soboto popoldan , v nedeljo in praznikih ne dela, sploh pa ne dela hrupa. Ljudje se sprehajajo, kolesarijo, so na piknikih in raznih sprostitvenih dejavnostih. Povsod je mir in spokoj, opravljajo se samo najnujnejša neobhodna opravila. Otroci se igrajo in odraščajo v miru in idili, delaven človek pa lahko v miru s prijatelji in družino sedi na prostem, brez nadležnih kosilnic, motornih žag, traktorjev in motokroserjev. Trgovine so zaprte, brez da ljudje stradajo, mamice, ki pri nas delajo v nedeljo po trgovinah pa se posvečajo svojim otrokom in družini. Hofer je tudi v sloveniji v nedeljo zaprt, brez poslovne skode, pa vzamimo v obzir da nemški ALDI (sem spada Hofer) dela 32 miliard letnega prometa, kar je več kot cela slovenija skupaj. Uspeh torej ni odvisen od nedeljskega dela, temveč od nedeljskega počitka.
Zakaj tam gre, tukaj ne? Na severni strani slovenije je narod s kulturo in urejeno zakonodajo. Mi pa smo še napol divjaki, orientirani na jug, kamor tudi spadamo. Iz juga smo uvozili “pičko materino” in vse slabe lastnosti nekulturnega in brezobraznega človeka. To se nam trenutno kaže tudi v gospodarkem stanju države, po številu nesreč, po številu samomorov in po stopnji goljufanja in netolerance. Mene je sram, da sem slovenec.
Lep dan vsem”

Ob vseh primerih kot so :

-Zgražanje ljudi nad zvončkom ki pozvoni ob 12h iz farne cerkvice in

-galami kako bo prepoved kajenja v lokalih bankrotirala lokalni bar, -in rdečih salonarjih v parlamentu, in

-nedeljskim kosilnicam in štemanju ploščic se strinjam. Smo kar Balcann.

New Report

Close