Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Skrinjica idej! neprijeten vonj in čevljev – s čim se ga znebiti

neprijeten vonj in čevljev – s čim se ga znebiti

Zakaj čevlji smrdijo, če vsak dan menjaš sveže nogavice.
Zakaj delavni čevlji potem še vedno smrdijo, ko imaš čiste nogavice.
kaj treba narediti s čevlji kako se znebiti neprijetnega vonja iz čevljev, s čim se premažejo lahko znotraj, da spet dišijo kot nove.
Ker oprat se ravno ne smejo celotne.

Zdaj je idealno, da čevlji 2 dni stojijo zunaj in globoko zmrznejo. S tem se uničijo glivice in vonj.

res je
smola je le, če so bili ti čevlji mokri, od dežja ali luže recimo, potem jih je treba dobro oprat in dobro zluftat zunaj na minusu – sem ene komaj rešila, ko me j dež ujel, pa mi drugače čevlji ne smrdijo

nova
Uredništvo priporoča

Pozdrav,
res neprijetna težava. Tudi sam sem jo imel. Vzrok je najpogosteje glivično obolenje stopal. Jaz sem rešil tako, da sem 1 mesec šprical stopala z razpršilom Mykored, ki ga dobiš v trgovini Estela v BTC. Prav tako sem moral zamrzniti ali zamenjati vse – od nogavic do čevljev, copat…skratka vse ali zamrzniti ali pa menjati. Zadeva je po takem tretmaju izginila. Pomaga tudi, da obiščeš pedikuro vsake toliko.

Pa lep pozdrav in upam da čimprej rešiš to težavo.


zdaj so čevlji oprani kar dvojni in odšle so na zmrzal zunaj.
tako da zjutraj bodo trdi zmrznjeni in uničene bakterije.
potem pa jutri zjutraj pod radiator z brisačami, kaj pravite.

Če imaš glivice ne bo nič pomagalo, dokler se jih ne znebiš na stopalih.


ne nimam nubenih glivic
stopala imam lepa čista.


ne nimam nubenih glivic
stopala imam lepa čista.[/quote]
a obstaja kakšna taka zadeva da se stopala s kakšno kremo namažeš ali raztopine za umivanje itd..

Preverjeno učinkuje, če natreseš zvečer v čevlje žlico ali dve sode bikarbone in pustiš čez noč delovati. To bo pregnalo smrad. Če pa zjutraj ne bo čisto v redu, pa pusti še cel dan. Potem pa sodo samo streseš ven, ali pa posesaš iz čevlja. Mogoče se zdi smešno, imaš pa tudi na netu ta priporočila. Preverjeno deluje pri gojzdarjih, ki so na nogah po 12 in več ur. Poizkusi!

Čevlji smrdijo iz več razlogov. Eden so čevlji iz umetnih materialov, kjer se noga poti neniormalno in tudi sam material je idealno gojišče za bakterije. Drugo je slaba higiena stopal, Tretje slabo oprane nogavice. Četrto preredko umivanje stopal. Peto bolezen stopal. Itd. In ko enkrat čevlji smrdijo, nekako težko vidim rešitev smradu.

Nobeni moji čevlji ne smrdijo. Nikoli ne obujem istih čevljev dva dni zapored, s čimer jim dam čas, da se presušijo, če se morajo. Tudi po vsakem nošenju jih pošpricam z dezinfekcijskim sredstvom. Ko enkrat čevelj sezujem, si umijem tako noge kot zamenjam nogavice, preden obujem iste ali druge čevlje, tudi tekom istega dneva. Seveda redna higiena in pranje večja tudi za copate.

In cevlje v spreju odlicno odstrani vonjave

Ne počnem nič od tega, kar naštevaš, pa vseeno noben moj čevelj ne smrdi. Tuširam se pa vsak dan ali na dan in pol, tako da si takrat tudi noge umijem, če sem cel dan doma, nosim ene nogavice od enega do drugega tuširanja.

Meni so enkrat smrdeli samo eni čevlji, ki so prišli smrdeči že iz trgovine. Šli so naravnost v smeti, ker so bili kupljeni v eni poceni trgovini. Sicer pa nosim ene in iste čevlje na leta, pa nimajo takega vonja, kot tisti novi čevlji,… fuj.

New Report

Close