Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Skrinjica idej! S čim očistiti vodni kamen in fuge?

S čim očistiti vodni kamen in fuge?

Zanima me, s čim naj odstranim vodni kamen s ploščic na tleh ter s čim rdečkasto nesnago v fugi med ploščicami nad banjo?

Pozdravljeni!

Kamen na tleh odstranite z navadnim belim kisom. Enostavno kis polijte po tleh in razmažite po celi površini kjer je kamen. Počakajte nekaj minut in tla pobrišete kot običajno.

Rdeča nesnaga med fugami – hmmmm to mi nekako nakazuje, da vam fuge nekje puščajo in bi to znali biti robovi odrezanih ploščic. Druga možnost je, da so fuge rdeče barve. osebno bi te fuge s čopišem namazala s kisom in jih po 5-10 minutah fino zdrgnila s kakšno sirkovo krtačo. Svetujem Vam, da se očiščene in suhe fuge na novo zafugirajo.

Aformika članki čiščenje[/url]
Tukaj imaš polno članko na temo čiščenja. Odvisno kako jemlješ življenje se lahko odločiš za cilit bang in druge kemikalije, ali pa malce bolj podrgneš in gre vse lepo dol tudi z sodo ali kisom.

Kar se rdeče nesnage tiče, so to najverjetneje neškodljive plesni. Zobno ščetko v roke in močno čistilo. Kar pa se vodnega kamna na ploščicah tiče, pa se ga po mojih izkušnjah najbolje rešiš z napravami za ultrazvočno obdelavo vode.

pozdravljeni,

jaz sem imel tudi veliko težav glede vodnega kamna..najbolj se je poznalo v kuhinji in kopalnici..meni so svetovali te naprave[/url]
pa sm gledau tudi na njihovi strani in imajo 5letno garancijo tko da se mi zdi zadeva res super

za zdej imam tega malega v kuhinji in sem ful zadovoljen. Pa tudi voda ima čisto drugačen okus.V kratkem bom montirau še za cel vodovodni sistem ta večjo napravco,[/url]

Bo vsaj mir v bajti glede vodnega kamna in mi ne bo treba vsak mesec čistit korita 😀

New Report

Close