Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Skrinjica idej! Kako odstraniti rumen madež na beli srajci/bluzi?

Kako odstraniti rumen madež na beli srajci/bluzi?

Na lepi beli srajčki se mi je na območju pod pazduho na obeh straneh naredil rumen madež. Kako to odstraniti??

Se to naredi od deodoranta – na njem sicer piše, da ne pušča madežev na obleki?

nič ne pomaga 🙁

Poskusi z limono. Zafrkn’t nimaš kaj. Lahko le nuca.

______________________

Lahko od deodoranta ali pa si se preveč potila, daj gor nekaj kapljic varekine in operi.

Jasno, da od cenenega deodoranta.

Iz kakšnega materiala imaš to srajčko?

Za drugič! Če že kupujete deodorante:
– pošpricaj se na golo kožo in za vsak slučaj se še popivnaj z wece papirčkom. Isto boš ‘dišala’.
– samo ne na cunje špricat!

Pa jaz sem zadnjič kupila en sprej…. za pošpricat predsobo……:-))), čeprav je namenjen os. negi.

DOVE go fresh grapefruit – je pa slikca bolj podobna limoni. Ta pa res lepo diši. Kot da se pošpricaš z olupki od limone, pomaranče :-)) po svežem!
Na kakšen kuponček (v Tušu) te pride 2 €!

Mož je imel eno srajco zelo dolgo v omari in je porumenel ovratnik. Sicer ni bela, ampak bledo modra, ovratnik sem namazala čisto na tanko s tekočino za posodo, čez z zobno pasto, spet na tanko in čez še s tekočim praškom (no-name, ne vem kje sem ga kupila). Oprala sem na 60 skupaj s svetlimi brisačami. Ovratnik je bil še čisto malo, komaj vidno rumen, ponovila sem vajo in vsa rumenina je šla ven.
Da ne bo kdo mislil, da je to nek strokovni recept, to je bilo neko moje lastno eksperimentiranje, če rata, rata, če ne bi pa srajca itak šla v smeti. Ampak je ratalo 🙂

Z namakanjem v vodi, v katero daš 20 g citronske kisline v prahu na 1 liter. Vedno pomaga pri meni, namakati pa je treba 24 ur. Raztopina naj bo na začetku toliko topla, kot je največ dovoljeno za tkanino.

Ni od deodoranta, temveč od znojenja. Vem pa zato, ker ima porumenele bele majčke pod pazduho tudi otrok, ki še ne uporablja deodoranta.

Uporabite pecilni prašek. Zmočite tkanino tam kjer je madež. Pecilni prašek posujte na madež in podrgnite. Pusti nekaj časa. Potem oblačilo kot običajno operite v pralnem stroju ali na roko. V koliko še ostane nekaj madeža postopek ponovite.

New Report

Close