Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Skrinjica idej! soda bikarbona pri pranju perila

soda bikarbona pri pranju perila

Imam nekaj svetlega perila-srajce in zavese. Ker je to stalo v omari (ne moji) dolga leta, je pa še čisto uporabno, bi rada spet naredila lepo. Bluze in zavese, vse bele, so namreč nekako posivele, kot da so zaprane. Kako bi tem rečem spet povrnila lepo belino? Brala sem, da se perilo lahko pobeli s sodo bikarbono, samo ne vem, kako jo uporabit. Ali kar streseš v stroj, ali zmešaš s praškom, ali kako drugače in koliko. Ali soda lahko kaj škoduje perilu in zavesam, ali naj uporabim raje kaj kupljenega, kako belilo? Ne bi pa varekine, ker imam z njo slabe izkušnje. Hvala za vsak nasvet.

POmaga že kvaliteten prašek, pa da perilo prej namočiš v vodo z nekaj praška.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

V Mullerju in DM dobiš belilo za zavese, kar pomeni, da je blago. Mislim, da sem enkrat videla tudi krpice za bolj belo perilo, take kot so tiste za lovljenje barv.
Soda perilo ne bo poškodovala, če namočiš čez noč v mešanici dobrega praška in sode, potem pa daš v stroj in opereš spet s praškom in sodo. Mogoče kake ovratnike tudi namažeš s pasto iz malo vode, praška in sode.

Za začetek je treba uporabiti pralno sodo in ne sodo bikarbono.

Bravil, je sprej, s katerim poškropiš, pustiš 15 minut in strojno opereš. Primeren za ovratnike, madeže potu, fleke.
Omino Bianco uporabi za bolj svežo barvo belega perila.

ali pa ne kompliciraš, ampak kupiš pralni gel s sodo, ki pere lepo belo. Pa še lepo diši.

Vem da je mogoce butasto vprasanje ampak jaz in prijateljica smav trgovini prisli v konflikt sej je ona rekla naj ji prinesem soda bikarbono in prinesla sem ji JEDILNO sodo bikarbono in je rekla naj grem iskat eno kjer NE pise jedilna in sem rekla da soda je soda vse je isto le proizvajalec je drugacen ampak ona trdi da je JEDILNA drugacna v tem da ke bolj “fino” mleta in me zanima ali je to sploh mozno ali ni razlik?

New Report

Close