Najdi forum

Pokop ali upepelitev?

Kaj je boljše, pokop ali upepelitev?

Hvala za odgovor!

Bolje je relativno.. odvisno od želj pokojnega in svojcev in velikokrat tudi od vere.

Nihče vam ne more reči kaj je bolje….krsta ali žara. Gre za želje svojcev oziroma želj pokojnika, če je to znano, in seveda za trend. Trenutno je v Sloveniji 70% žarnih pogrebov in 30% klasike (pogreb s krsto). To razmerje velja, če gledamo na celotno Slovenijo, če se pa omejimo na Ljubljano, pa lahko trdimo da je procent žarnih pogrebov še višji. Včasih je razlog tudi cena, saj je žarni pokop cenejši.

Mislim, da je to vprašanje pravo za ta forum. Zakaj? Večina ljudi se nikoli ne pogovarja o pogrebu. smrti, saj ta tema predstavlja tabu. Ampak, ko se smrt pojavi nenadoma, smo izgubljeni in ne poznamo želja pokojnega. Potem naredimo tisto kar vemo oziroma tisto kar počnejo ostali oziroma kar nam ponudijo pogrebni zavodi. Mogoče pa pokojnik nikoli ni želel biti pokopan, ne v žari in ne v krsti, temveč bi raje izbral raztros pepela na morju ali kje v gorah. Menim, da je potrebno o tem spregovoriti.

nova
Uredništvo priporoča

Mi smo očeta upepelili, ker je imel to željo

Mene prav briga kaj bo z mano ko umrem. Pogrebi so itak za svojce in ne za pokojnika (on je itak že mrtev).

Ni mi vsec ne eno, in ne drugo.ker, pa bo enkrat do tega defenitivno prislo , pa sem raje za upepelitev, kot da me crvi zrejo,,,

New Report

Close