Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Odnosi in socialna prva pomoč Žalovanje in slovo duh umrlega, mrtvaška ptica, prižiganje luči

duh umrlega, mrtvaška ptica, prižiganje luči

Spoštovani,
sam sem veren človek. Večkrat pa se mi je zgodilo, da sem slišal oglašati se”mrtvaško ptico”. Slišala jo je naša cela družina. Naposled njenega oglašanja smo dobili vest, da je umrl očetov brat. Ptica se potem ni več oglašala. Vedno ko se oglaša, se zgodi smrt v familiji. Kaj porečete na to?

Zanima me pa še mnenje o tem, ali lahko nezdaovoljne duše umrlih, oz. duše tistih pokojnikov, ki jim ostanemo kaj dolžni, pridejo “strašit”. Poznam primer, ko se je ob smrti sorodnika, sorodnici pokojnega prižigala luč oz. se še prižiga. skoraj vsako dan oz. noč. Sprva so mislili, da gre za pozabljeno luč, potem pa so ugotovili da se luč res prižiga “sama”. Tudi sam sem se prepričal na lastne oči.

Kaj porečete na takšne dogodke?

Osebno sem prepričana, da duša umrlega preživi. Glede mrtvaške ptice, o kaki ptici govorite, o sovi? O spodnjem dogodku me zanimajo podrobnosti. Komu se je prižigala luč, ženi, sestri ali daljni sorodnici. Imate razlog?

Mrtvaška ptica bi naj bil čuk. Luč se prižiga nečakinji z družino. In ima razlog.

nova
Uredništvo priporoča

Če se kaj takega dogaja pomeni, da hoče duša nekaj povedati. Jaz bi šla do priznanega medija- medij je oseba, ki se poveže z umrlim- in bi stvar hotela razčistiti. Ni prijetno, da nas je strah, bolje se je poučiti in si potem bolj miren!

Glede luči je verjetno težav v stiku. Mi imamo neonke in se tudi same prižigajo,ker so pač tako občutljive

To je namizna svetilka. Z njo absulutno ni nič narobe. nobenega stika ni. nič. zadeva je res čudna, srhljiva. V glavnem ni prijetno.

če ste verni, plačajte mašo inmolite za dušo umrlega.

Možno e, da se luč prižge sama brez zunanje sile. Slabo narejeno stikalo, ki se v eno smer zahakla in potem popusti. Kot lok, ki ga mora človek nategnit, ustreli pa tako, da ga izpustiš. Če bi se sama prižigala in ugašala je bolj problematično. V tem primeru poglej, kako je narejeno stikalo in če ni noter nobenega tempomata ali termočlena potem tam straši.
Resno pa dvomim, da bi se duhu dalo ukvarjati ravno z namizno lučko ene frajle.

Lej. Če se luč res prižiga z nekim globljim namenom jo iztakni iz vtičnice (sklepam, da je v vtičnici, saj pišeš, da je namizna svetilka), saj če lahko duh vklopi stikalo lahko tudi tisto reč v vtičnico vtakne.

kot je rečeno zgoraj. Napisal si, da si veren, potem pa sploh ne odlašajte. Če se da kaj popraviti – ker si rekel, da nekaj res ni v redu, popravite! In za mašo dajte!

Hvala za vaše odgovore, Naj vam povem,da tokrat ni bila kriva višja sila, ampak srijska napaka.

Včasih je potrebno samo vdahniti, da potem ni serijskega motoviljenja v nesmislicah. Včasih je dobro premisliti, kaj se poda v javno objavo, da nimajo nato drugi kakšnih preglavic, ki se dogajajo zadnje čase tu na forumu. Vsekakor pa preverite elektrarno in kratke stike, ki jih imate doma. Kaj je mrtvaška ptica, sploh ne bom spraševala, ker je vse skupaj lari fari, glede na razčlenitev tega posta.

Moja intuicija je močna, zato ne verjamem vsaki bedariji, ki jo preberem. Dokler vsaj žarnice ne zamanjam.

Tisti, ki omenja mašo – ko je mami umrla, je cela žlahta visela v cerkvi in so me grdo gledali, ker sem raje posvetila svoj čas svoji umrli mamici na grobu, pa če je bila ura 6 popoldan ali 1 zjutraj. Moja mami je bila pa vesela. To vem, kako, kaj vas briga. Mama in jaz še danes veva. Z Bogom in njegovimi seli Angeli imam pa tudi svoj Dogovor. Zato me od njih nihče ne obsoja, kot moja žlahta, ker sem šla za prvo mašo raje k mamici na grob kot pa na plačano mašo sorodnika. Fuj. Še danes mi je fajn po 7 letih, ko jih ne maram ogovarjati. Niso bili zraven, ko sem za njo skrbela, niti, ko sem imela zlomljeno nogo in sem z gipsom in berglami še njo dvigovala s 70 kg, ko je imela zlomljeno ključnico. Nikogar ni bilo. Ostala sem sama, ko sem najbolj potrebovala ljudi. Mami mi je bila hvaležna, sama pa njej, ko sva drug drugi pomagali, kot je bilo možno. Tega ne pozabiš zlepa. Zato mi za vse ostalo visi dol.

Tisti, ki igrate pa na prvo žogo, kot je odpiranje takšnih postov, naučite se vdihniti in izdihniti in počakajte pet minut ali nekaj dni, ker to ni nič smešnega, ker se vam osebno dogajajo serijske napake.

Ko vam bo po bajti ropotalo, preverite najprej, če se vam ni slučajno vsilil kakšen tat, predno boste objavili spet post, da vas je obiskal duh. Lp

hahaha… mrtvaški ptič bi naj biu čuk… pa ki najdete take izjave?? mrtvaški prič je mrtvaški ptič! tak ko čuk je čuk. vrjamem da je to res kr sm tut sam iskuso drenje mrtvaškega ptiča… po njegovem oglašanju mi je urmla prababica.

janezek333

V preteklosti je čukovo petje budilo ljudski praznoverni strah in bujna človeška domišljija ga je označila za mrtvaško ptico.

Pa še link od strani: http://www.ptice.si/index.php?option=com_wines&func=detail&Itemid=45&id=6

podeželju je še živo, da oglašanje sove pomeni prihod smrti…Je kar precej resnice v tem,,,,Ali tuljenje in zavijanje domačega psa,,,,O, kako je en kužek tulil in zavijal ponoči…vsi so rekli, da ga je strah, pa je v pol leta res umrl njegov gospodar…..Vraže gor, vraže dol….kar držijo

To, da umre gospodar, pa je pol leta prej pes tulu, je velika verjetnost, ker psi pač tulijo.

Je pa res, da pri nas npr. imamo vsi kar dobro intuicijo. Ko je umrla ena sorodnica, sem to tisti trenutek celo videla v obliki neke nepojasnjene pojave… Predenj pa je umrl stari ata, pa sem videla eno prozorno kroglo letet po kuhinji. Kasneje sem nekje gledaa enko oddajo, da so lahko duše tako oblike. In še cel kup stvari se je dogajalo, zato pač verjamem v to – pa sicer niti verna nisem, še krščena ne.

Kaj mi kdo reče, njegova stvar, men so se stvari že večkrat potrdile. Pa tudi v stanovanju se je TV sam prižigal ob določenih urah – za kar pa mislim, da tudi obstaja znanstvena razlaga. Ko smo TV zamenjali, se ni več, prejšnji se ej menda zaradi statične elektrike, verjetno je bilo kaj povezano s toploto – ker se je tist čas zelo segrelo v stanovanju, pa je prišlo do kakega stika zaradi raztezanja materialov.

Pozdravljeni. Različni ljudje smo. Eni verjamemo, drugi ne. Jaz sem doživela že kar nekaj poslovilnih in poučnih dogodkov. Prvega pri 12-13 letu, ko sem v oknu opazila lobanjo. Povezala sem ga z dogodkom bolne že pokojne prababice, ki me je pazila v času ko je bila že pokojna babica po opravkih. Skrila sem se ji in jo do kosti prestrašila, siroto … več kot uro me je izkala vsepovsod, še pri sosedih…jokajoča se je vrnila ker je mislila, da me je kdo ugrabil…. jaz sem bila stara takrat nekje 4 leta …. skrila sem se ji pod staro leseno komodo, sama sem se splazila izpod nje ker mi je bilo že dolgcajt, uh bila sem precej živahen otrok ….. Očitno mi je želela povedat in pokazat kako je če koga prestrašiš do kosti, da dogodek naj več nikoli ne ponovim, sem jo pa imela zelo rada. Ko mi je pri 14 – ih umrl moj najboljši dedek se je na enak večer poslovil na način kot smo se pri njemu in babici vedeli vnuki igrat…. na dvorišču so imeli v redu posajene grme hortenzij med katerimi smo se otroci lovili in se vozili z veliko prevelikimi kolesi za naša leta …. tako se je poslovil on…. grmi so se začeli trest vsi po vrsti kot, če bi nehče tekel in se jih dotikal zraven pa zvonili zvončki kolesa…. ko se je poslavljala babica (žena od tega dedka) sem od nje dobila sporočilo, ko je bila še živa…. živela sem v tujini pri družini z otroci…. sedela sem v dnevmi na kar sem slišala da nehče odpira vrata v moji sobi, (kljuka je škripala) mislila sem da se otroci igrajo. Stopila sem gor, a vrata so bika zaprta …. nikjer nikogar… vstopila sem v sobo in prva stvar, ki sem jo zagledala, ki mi prej nikoli ni toliko padla v oči je bila babičina slika iz osebnega dokumenta, ki mi jo je dala z besedami v objemu, ko sem jo prišla z dopusta obiskat, češ, da se midve več ne bove videle…. Solze so se mi vsilile v oči , vzela sem telefon in poklicala mamo ob 11h zvečerž naj pokliče strica, ker je z babico nekaj narobe….Ko me je klicala nazaj me je pomirila z besedami da je vse vredu…. ni bilo dolgo … Bilo je njeno opozorilo …. Slovo. Moja najljubša babica. Bila je kot angel…. dobrosrčna duša… Izgubili smo veliko nam ljubih ljudi, očetu se je prišel pred smrtjo poslovit prijatelj, trikrat je udarilo po vratih ( bil je v bolnici kjer je umrl na to noč) tako je trkal na ta vrata zmeraj ko je prišel na obisk. Njgov oče moj drugi dedek se mu je poslovil na način kot na aparatu bežijo srčni utripi….. z mamo sta gledala tv… pred njima je po tleh šel zadnji utrip čez sobo in črtice so se končale pri oknu…. odšel je… čez 15 min sta prejela klic od njegove sestre, da je v bolnici umrl. Ko je umrla babica , mati od očeta pa je bila prava drama…. Njen duh se je dolgo poslavljal, oče je bil edinec, imeli so težko življenje… babica je postala invalil pri 16 letih …. imela otroka za katerega dedi ni skrbel ker je imel drugo dužino… veliko razočaranj, jeza, ampak jo razumem. Težko življenje je imela. Z mamo se nista razumele. Očitno je gojila preveliko ljubezni do edinca in se je bala do ji odvzame še to kar ji je edino ostalo…..Ko je zbolela sta za njo skrbela oba… od kapi do hude demence z izpadi , do izpahov, zlomov in na koncu v plenice… skratka žalostno. Ko je umrla, njen duh ni šel, večkrat je stala ob očetovi postelji ponoči in ga gledala…. slišali so korake , dihanje…. nekega dne jo je opazil nad posteljo stati z prababico … zašepetala je da sta sedaj skupaj….. sedaj par let pizneje jo čuti mama…. tokrat nam dogodki niso jasni, niso niti prijetni…. mislim da se je duh vrnil po nekaj, ali povedat in ji pomagat… mama ima zdravstvene težave….

Smrdokavra je…sliši se ko da crkuje baterija na mobiju…ob smrti bivsega je tri mesece letal vsako noc okoli hise in ko smo sli na morje 350 km stran se tam vsako noč…ker sem bla na koncu z živci sem dala za mašo in od takrat ga ni vec slišat to je blo 6 let nazaj.

Ma ti mediji in prikazni duš umrlih so zli duhovi ki se igrajo z nevednimi ljudmi ki so zalostni obupani ob izgubi osebe….mediji pol s temi zlimi duhovi ki oponasajo umrle fajn zasluzijo,stranke ps zgubijo denar in na dolgi rok spustijo v svoj duhovni svet duha za katerega mislijo da je umrli…v glavnem roke stran od medijev in ouija plošč.

New Report

Close