Najdi forum

nočem delati samomora, a….

Pozdravljeni!

Lepo prosim za nasvet ker ne vem kako bom lahko naprej živel.

Mama je smrtno bolna, baje ima samo še dobro leto. Drugih družinskih članov nimam, imam pa 46 let. Žal že dolgo ne dobim službe kljub zelo aktivnemu iskanju (zaman imam diplomo), tako da prejemam le soc. podporo (400 €) iz česar pa si ne morem nič prihraniti, drugih prihrankov tudi nimam. Ko mi bo mama umrla, jaz pa bom morda še dalje brez službe, bom sicer nekaj malo denarja podedoval, a takrat ne bom več upravičen do soc. podpore, drugih prilivov pa ne bo vmes in bo podedovan denar tudi počasi odšel za stroške. Ko bom spet lahko dobil pomoč, s tistimi 400 € na mesec ne bom skoz prišel, saj so mi mesečni stroški višji kot pomoč-izredno pa prosim za druge stvari, tako da od tega tudi nimam kaj.

Ne vem kako bom naprej živel. Hiše tudi ne morem čez noč prodati oz. bi jo raje dal v najem, da bi prišel do več denarja in se recimo odselil v manjše stanovanje in v regijo, kjer je več zaposlitvenih možnosti. V tujino ne bi šel, saj je tam še dražje.

Razmišljam pač vnaprej, a enostavno ne vidim rešitve v prihodnosti in ne vem, če mi ne bo preostalo delanje samomora. Sicer tega si ne želim, nisem depresiven (še), ampak če drugega izhoda ne bo, mi drugo ne preostane. Bo bolje to, kot zmrzavati, ker ne bom imel za kurjavo in bom anoreksičen, ker ne bom imel za kruh. Ne bi pa rad prosil preko nekih društev ipd, ker se ne želim javnosti izpostavljati. Dejstvo je, da niti nočem čakati tako dolgo, da bi prišlo do tega.

Prosim lepo za nasvete, pomoč, morda bom še uspel pravočasno rešiti svoje težave in tudi življenje.

Hvala lepa vsem, lep pozdrav!

Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev
nova
Uredništvo priporoča
Objava čaka odobritev

New Report

Close