Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Kronična bolečina – fibromialgija ZAKAJ PIŠEM O SEBI IN ZAKAJ SPLOH PIŠEM

ZAKAJ PIŠEM O SEBI IN ZAKAJ SPLOH PIŠEM

Na svojih delavnicah včasih namenoma povem kaj o sebi. Pa ne zato, ker bi hotela govoriti ravno o sebi, temveč zato, da bi se ljudje malo zamislili, pogledali vase, si dovolili občutiti in potem spustili vse tisto kar jih teži. Da bi videli, da se nam vsem dogajajo podobne stvari.

Pri zdravljenju je zelo pomembno, da te kdo spodbuja. Da ti nekdo iz srca želi, da se pozdraviš. To željo sem občutila prvič takrat, ko sem bila po srčni operaciji zelo slaba. Ko si najbolj na tleh, in si res želiš, da bi ti nekdo rekel: “Saj bo vse še dobro…” , se to ne zgodi. Seveda, če zdravniki ne vedo, kaj je s teboj narobe, potem je to res nekaj zelo čudnega. Ko si vedno v slabšem stanju, se te ljudje vedno bolj izogibajo in ti se izogibaš ljudi, ker te nihče ne razume in te družba izčrpava. Začarani krog…

Trdno sem se odločila, da se bom sama pobrala. Včasih mi je kakšna “prijateljica” rekla: “Kaj se pa tako trudiš, saj ti ni nič bolje”. Ali, ko sem rekla:” Saj mi gre počasi na bolje..”. Sem dobila v odgovor” Saj ti bo zopet slabše…”. Ja, res mi je bilo, malo boljše, pa malo slabše. Pa sem kljub temu vztrajala. Vsekakor je šla krivulja bolj navzgor, kot navzdol.

Pa sem brala, študirala, poskušala….. Časa sem imela dovolj, saj sem ga večino preživela v postelji. In sem se počasi pobirala, po milimetrih. Na mojo srečo sta bila internet in forum moja najboljša sogovornika.

Zopet hodim in se vozim okrog, vsak dan se počutim bolje.

Hvala, ker ste me brali. Bili ste mi v veliko pomoč.

Breda

PA ŠE NEKAJ MALEGA O MENI

Na svoji poti samozdravljenja sem iskala razlage klasične medicine in alternativnih metod zdravljenja. Veliko sem odkrila, veliko sem se naučila in porabila veliko časa.

Imam EFT diplomo, NLP diplomo, izpit iz Energijske medicine, bila sem na raznih predavanjih in delavnicah Duhovne univerze, na predavanjih na Mavričnih sobotah, kjer sem imela tudi predavanje o EFT, predavanjih TVU-ja, Na predavanju Mastermind akademije Skrivnost, Jogi smeha, delavnicah Qigonga, na Predavanju TKM in prehrana, Predavanju o Thta healingu. Preštudirala, ne prebrala, in poskusila sem Theta healing, Ponovno povezavo, The secret, Karmično diagnostiko, Skrivnost milijonarjevega uma, Nekaj knjig o dietah, Bila n predavanju Nutricionistke o probiotikih, prebrala: DR. Wilson Adrenal Fatigue sindrom 21 st century, nekaj knjig o EFT in EM, TKM, prebrala kar nekaj prispevkov in pogledala video posnetke na internetu o EFT in EM, Prispevke zdravnikov, ki so študirali tudi alternativne metode zdravljenja. Imela sem predavanje o EFT V knjižnici Bežigrad, za Društvo na srcu operiranih, Društvu za fibromialgijo, delavnice na DCA Puhova….No, pa še prispevki na temle forumu…. Ne pišem » Kr neki«. Imam kar nekaj knjig in zvezkov zapiskov.

Seveda nisem napisala vsega, kar sem odkrila. Kakšno malenkost sem zadržala zase. Pa tudi Veronika ne objavi vsega, kar napišem.

Breda

NASLOVI MOJIH PRISPEVKOV (OD LETA 2006 NAPREJ).

Nisem prevajalka, bila sem le obsedena, da se bom sama pozdravila in sem bila prepričana, da vse zmorem. Zato ne verjemite vsega, kar pišem, mogoče pa ni res. Berite originale tam, kjer je prevod. Lahko je napisana tudi kakšna neumnost. Sicer pa to ni strokovna literatura, to je le pomoč bolnikom, da se bolje znajdejo in lažje poiščejo svojo pot samozdravljenja. Naredila sem veliko delo. Mogoče bom dobila kakšno pohvalo po svoji smrti tako, kot vsi veliki umetniki.

(Cca 70 prispevkov z mojim imenom, pa še pri drugih sem pisala)

DIAGNOZA MALO DRUGAČE od Breda (2006)
IŠČEM ZDRAVNIKA od Breda
VITAFON od Breda
EFT DELAVNICA ZA ZDRAVLJENJE FM od Breda
KAKO IZBOLJŠATI KAPACITETO MOŽGANOV od Breda
ALTERNATIVNI PRISTOP: MORDA STA FM / SKU POVEZANI S ČREVESJEM OD BREDA
SINDROM PROPUSTNEGA ČREVESJA-PREPREČEVANJE IN PROTOKOL ZDRAVLJENJA od Breda
ZDRAVSTVENE TEŽAVE od Breda
MEDICINSKI MITI od Breda
DIHALNI SPODBUJEVALNIK od Breda ( Dihanje pri FM(SKU)
TIBETANSKE VAJE od Breda
FIBROMIALGIJA PRI OTROCIH IN ADOLESCENTIH od Breda
KOENCIM Q10 od Breda
GUPTA PROGRAM od Breda
SKU JE NEVROLOŠKA BOLEZEN od Breda
VSE KAR STE VEDNO ŽELELI VEDETI O SPANJU, VENDAR STE BILI PREVEČ UTRUJENI, DA BI VPRAŠALI … od Breda
VLOGA ZDRAVIL PRI OBVLADOVANJU FM IN SKU od Breda
EFT METODA od Breda
VPLIV TEHNIKE EFT NA BOLNIKE S SKU/FM od Breda
KAKO SE TAPKAM NA BOLEČINO od Breda
TAPKANJE ZA IZBOLJŠANJE SAMOPODOBE od Breda
ENERGIJSKA MEDICINA od Breda
INFEKCIJE, KI POVZROČAJO FM IN SKU od Breda
ALI JE AVTIZEM POVEZAN S SKU IN FIBROMIALGIJO od Breda
MEGLA V GLAVI od Breda
ZDRAVILA LAHKO POVZROČAJO SIMPTOME, KI SO PODBNI KOT PRI FM od Breda
ALI JE ČOKOLADA NAJBOLJŠE ZDRAVILO od Breda
TAKO V AMERIKI, KAKO PA PRI NAS? od Breda
FIBROGLIKEMIJA od Breda
ADRENALNA UTRUJENOST od Breda
ZDRAVLJENJE FM/SKU od Breda (SHNE PROTOKOL)
ALI POMANJKANJE VIAMINA B-12 VZROK ZA VAŠE SIMPTOME? od Breda
VPLIV VITAMINA D NA NAŠE ZDRAVJE od Breda
NOVA KNJIGA O FM/SKU od Breda
TREBA JE SPREMENITI IME od Breda
RAZSTRUPLJANJE TELESA LAHKO ŠKODUJE od Breda
SINDROM HIATUSNE HERNIJE-MATI VSEH BOLEZNI? od Breda
FIBROMIALGIJA – DIETA: NA POMOČ! NE VEM, KAJ NAJ JEM (PROHEALTH) od Breda
KAKO HOJA PO ZEMLJI VPLIVA NA NAŠE ZDRAVJE od Breda
THE SECRET IN THETA HEALING od Breda
NE DELAJ TEGA -SPISEK ZA KRONIČNO BOLNE od Breda
GLUTEN: ČESAR NE VEŠ, TE LAHKO UBIJE od Breda
RES NE MOREMO BREZ NJEGA – SLADKORJA od Breda
JEJTE BROKOLI od Breda
RECOVERY FROM CFS od Breda
TRIKI PRI ZDRAVLJENJU KRONIČNE UTRUJENOSTI od Breda
SEVANJE od Breda
JE LAHKO POMANJKANJE VITAMINA B12 VZROK Z VAŠE TEŽAVE?
VPLIV VREMENA NA POČUTJE IN RAZPOLOŽENJE od Breda
DIETA ZA HITRO OKSIDACIJO od Breda
KAJ MORATE VEDETI O SVOJEM DUŠEVNEM ZDRAVJU, ČE IMATE HLADNE ROKE ALI NOGE od Breda
10 “ZDRAVIH ŽIVIL”, KI NISO FIBRO-PRIJAZNA od Breda
DVE KNJIGI O HUJŠANJU od Breda
4 NAČINI PREHRANE ZA 4 KRVNE SKUPINE od Breda
PROBIOTIKI IN KREPITEV IMUNSKEGA SISTEMA od Breda
ZAKAJ EFT POMAGA BOLNIKOM S FM IN SKU od Breda
ENERGIJSKA MEDICINA od Breda
NEVARNOST VSAKDANJIH KEMIKALIJ od Breda
HVALEŽNOST od Breda
NI ČUDEŽNE PILULE od Breda
V OBLJUBA ENERGIJSKE PSIHOLOGIJE od Breda
VEČINA BOLEZNI SE ZAČNE PRED 10 LETOM… od Breda
NOČNI PTIČKI NE OBSTAJAJO od Breda
ENERGIJSKA IZMENJAVA IN SAMOSABOTAŽA od Breda
BISTVO JE OČEM NEVIDNO – VČASIH od Breda
ZAKAJ PIŠEM O SEBI IN ZAKAJ SPLOH PIŠEM od Breda
FIBROCLEAR – 12-tedenski online program od Breda (2015)

nova
Uredništvo priporoča

Breda, hvala, ker deliš z nami svoje znanje in izkušnje s področja alternativnega zdravljenja.

Opcije so ponujene, bolniki sami pa so tisti, ki izbirajo in se odločajo po lastni presoji.

Vse dobro ti želim na tvoji poti samozdravljenja!

Prejeli smo:

Spoštovana ga. Veronika!

Vaša članica sem po nasvetu revmatologa (seveda potem, ko sem dobila diagnozo fibromialgija, verjetno sekundarna).

Polna upanja sem šla na prvo srečanje skupine za samopomoč. Bilo je sicer povsem neorganizirano, predstavljala sem si povsem drugače, kot kakšna predavanja o lajšanju življenja s fibromialgijo in potem pogovor … A je bilo bolj podobno prepiru, zmedi, … Dokler ni k meni pristopila ga. Breda (takrat sem jo seveda prvič videla). Vprašala me je le, kako mi je ime, kje me boli, in začeli sva tapkati. Že po nekaj minutah sem začutila olajšanje, veliko spremembo. Prvič sem imela občutek, da nekdo res verjame, da me boli, da sem utrujena … Zjokala sem se, bolečine so skoraj povsem izginile (ki jih imam sicer nenehno, bolj ali manj neznosne – v mišicah nog itd) in takoj sem na vse gledala bolj pozitivno, pridobila samozavest, življenje se je zdelo lepše, ljudje dobri, prijazni.

Potem sem se kar nekaj časa pogosto tapkala (kolikor sem si zapomnila, kako in s katerimi besedami to pospremiti) in začudeno vedno znova ugotavljala, da pomaga. Žal sem vmes izgubila voljo, energijo celo za to. Pred nekaj dnevi so bile bolečine spet neznosne. Le ležala sem lahko na hrbtu in si ponavljala, sprejemam svojo bolečino. POMAGALO JE.

Naslednji dan mi je poslala sms gospa Breda (v stiku nisva bili od prvega tapkanja). Poklicala sem jo. Pogovarjali sva se zelo dolgo. Spoznala sem, da ima toliko znanja o fibromialigiji, kako olajšati simpotome, jo mogoče celo pozdraviti … Njo bi rada poslušala na srečanjih društva oz skupine za samopomoč. Kjer bi se lahko pod njenim vodstvom tapkali … Srečanja bi morala biti pogostejša. Brez sedenja – to mi gre najtežje. Dobili bi se za tričetrt ure – najprej kakih 15 min izobraževanja, potem tapkanje. Mogoče mi nenehno ponavljanje tega, kaj je koristno zame, kaj moram opustiti, le pomaga (in seveda ne samo meni). Mogoče nam tapkanje preide v kri in bomo čez nekaj let zdravi …

Tablet proti bolečinam ne smem jemati, ker sem potem še bolj omotična, še večje težave z ravnotežjem …

Oprostite, če je moje pisanje zmedeno. Danes sem res spet v zelo slabi koži (ker nimam volje prav ničesar narediti, da bi mi bilo bolje …)

Nam boste pomagali? In seveda tudi sebi.

Povzetek

Moja teorija je bila ta, da morem razumeti, kako telo deluje, da ga bom lahko vrnila v zdravo stanje.

Ko sem začela s samozdravljenjem, so se mi vedno odpirale nove in nove stvari, ki so se mi zdele zanimive in bi mi utegnile pomagati. Pravijo, da dlje, kot bolezen traja, dlje časa rabiš, da se potem pozdraviš.

Ko sem leta 2008 na internetu vtipkala fibromialgija, sem odkrila EFT. Ko sem vtipkala dvig energije, sem odkrila Energijsko medicino. Potem sem ugotovila, da je oboje malo posodobljena Kitajska medicina. Klasična medicina zdravi samo fizično telo in vsak organ posebej.. Kvantna fizika je odkrila več, kot Starodavna kitajska medicina. Odkrila je energijska polja .

Vse je energija, mi smo energija, brez nje smo samo še truplo. Kako vibriramo, je odvisno od ljubezni ki je v nas. Naše misli so zelo pomembne. Ob lepih mislih so naše energije močnejše, ob slabih slabše. Tudi zdravje in bolezen sta odvisna od tega, kako vibriramo, kakšne so naše energije.

Po TKM imajo bolniki s SFM in SKU neurejene energije in pomanjkanje energije v meridijanih srca, jeter, ledvic, in vranice. Vsak bolnik malo drugačne. Posledica tega so, da telo ne more normalno delovati. Pride do neravnovesja v telesu. Slaba energija v ledvicah ne more dovolj ogreti želodca, pride do pomanjkanja prebavnih sokov v želodcu, slabo prebavljena hrana pride v črevo in ga poškoduje, česar posledica je sindrom propustnega črevesja. Pride do intolerance na hrano in bolečin v mišicah. Kljub zadostni količini hrane je telo sestradano. Organi dobijo premalo vitaminov in mineralov, pa tudi hrana, ki jo uživamo ima tega bolj malo. Posledica so številne težave in počasi se začnejo pojavljati tudi bolezni. Takrat pa nastopi Klasična medicina, ki potem rešuje težavo za težavo…

Zato je moje mnenje, da si moramo najprej urediti energije v telesu da bo naše telo bolje delovalo. Tudi hormoni in vse ostalo… Ni zdravnika, pa tudi čudežne pilule, ki bi na to lahko vplivala. Samo mi sami.

Ni nujno, da je vse to zgoraj res. Vsak od vas, ki to bere, si pa lahko najde svojo razlago in se zdravi po svoje.

Breda

Povzetek- dodatek

Potem je pa še druga vrsta bolečine, ki je motnja v pretoku energije po telesu, ki jo povzročajo negativna čustva in občutki.

Ukvarjala sem se samo s tema dvema vrstama bolečine, ki sem jih opisala. Morda jih je še več, ne vem.

Če z zdravili prikriješ znake, s katerimi te telo opozarja, da je nekaj narobe, še ne odpraviš motnje. Bolečino zmanjšaš, motnja pa ostaja. To pa ni dobro….

Breda

24.dedembra.2012 je uredništvo Medoverneta pod naslovom
Kronična utrujenost in fibromialgija objavilo 3 moje prispevke od zgoraj navedenih.

http://med.over.net/clanek/kronicna-utrujenost-in-fibromialgija/#.VTpcD2eJgeH

Breda

Tukaj pišem že več kot 10 let. Začela sem zaradi fibromialgije. Na začetku nisem imela pojma, kaj iščem, pa sem našla več, kot se si na začetku predstavljala. Včasih malo pobrskam nazaj po starih mojih prispevkih in si potem rečem: ” Uf, tole sem že takrat pisala. Že takrat sem bila na pravi poti …” Pa vedno bolj verjamem, da vse to, kar pišem, drži …”

Enkrat sem že napisala, da ta “naša prijateljica fibromialgija”, za katero pravijo zdravniki, da jo moramo sprejeti, pa ne povedo, kako jo potem spustiti, z leti dobi kar nekaj “bratcev in sestric”… Tudi sama nisem izjema. Samozdravljenje je postal moj način življenja. Z leti postajam vedo boljša.

Breda

New Report

Close