Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Kronična bolečina – fibromialgija utripanje v misici

utripanje v misici

Zadnjih nekaj dni opažam, da mi nekajkrat na dan utripa v mišici nadlakti. Utrip je tudi viden. Ko mišico malo pomasiram, utripanje preneha. Stara sem 45 let in ob vsem govorjenju zadnje čase o ALS, katere začetni znak je lahko tudi utripanje in trzanje mišic, me je malo strah.
Zanima me, če je možno tudi to, da mi mišica utripa zaradi preobremenjenosti. Po pol leta brez vsake konkretne vadbe sem namreč pričela z vadbo pilatesa, kjer so pri enih vajah roke kar obremenjene, hkrati pa tudi s fitnesom. Sicer nimam občutka, da bi pretiravala, res pa prej nisem pol leta delala nič za mišice rok.
Bi morala zaradi tega utripanja do zdravnika? Sama bi še malo počakala. Začela sem jesti Mg tablete in B kompleks – po 2 dneh jemanja še ni razlike.

Hvala za mnenje!

Možnih vzrokov za trzanje je veliko, menim, da je preobremenitev zaradi pospešene vadbe najbolj verjeten.
Občasni trzljaji v mišicah so lahko povsem nepomembni in ne predstavljajo nič posebnega. S to težavo se pogosto srečujemo, običajno ni nevarna in največkrat spontano mine. Tudi pomanjkanje določenih mineralov in vode v telesu lahko privede do trzanja. Uživanje magnezijevih tablet in B kompleksa je lahko koristno, ker oboje pozitivno vpliva na delovanje živčevja. Učinek lahko pričakujete po daljšem času
Obisk osebnega zdravnika je smiseln, kadar težave trajajo dlje časa in če postanejo moteče.
Menim, da je vaš strah odveč in mirno lahko počakate …

New Report

Close