Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Kronična bolečina – fibromialgija 4 NAČINI PREHRANE ZA 4 KRVNE SKUPINE

4 NAČINI PREHRANE ZA 4 KRVNE SKUPINE

Tole pišem zato, ker me prijateljica že nekaj časa spravlja ob živce. Zadnje časa se veliko prepirava glede prehrane. Ona meni, da nekaj preberem, potem si pa sugeriram, da mi to škoduje. Prepričana je, da je treba jesti vso hrano, pa si zdrav. Surovo mleko, kefir, žitarice…

Zakaj se jaz tako trudim, da bi se mi zdravje vrnilo, njej se pa ni treba. Ona je pametna, jaz pa nesposobna…. Končna ugotovitev je ta, da sva imeli obe prav. Imava samo različni krvni skupini. Kar je zanjo dobro ni nujno, da je tudi zame. Ona ima B, jaz pa A.

Za krvno skupino B piše :

Morali bi se prehranjevati z najbolj raznoliko prehrano od vseh krvnih skupin, vključno z mesom. Vaša skupina je edina, kateri gre dobro tudi ob prehrani z mlečnimi izdelki.

Za krvno skupino A pa piše tole:

Vaša krvna skupina je ključ, ki odklepa vrata skrivnosti vašega zdravja, bolezni, dolge življenjske dobe, vitalnosti in čustvene moči. Prehrana je zelo povezana s krvno skupino.

Pisatelj pravi, da se samo dva tedna držite diete za svojo krvno skupino. pa boste videli učinek.

Npr: Krvni skupini A priporočajo čim bolj svežo, naravno in organsko hrano. Če se boste držali te diete, boste lahko izboljšali imunski sistem in se izognili boleznim.

Skupina A je kar se tiče metabolizma, popolno nasprotje skupine 0. Ljudje s krvno skupina 0 lahko jejo meso, ker kalorije porabijo, pri krvni skupini A se pa nalagaj na bokih maščoba. Zakaj? Krvna . skupina 0 ima veliko želodčne kisline, A pa malo, ker so bil njeni predniki rastlinojedci.

Pšenica, lahko jo jeste, a ne preveč, ker pšenica zakisa telo. Pri ljudeh s krvno skupino 0, se pa pšenica obnaša alkalno.

Meso: Najbolje je biti vegetarijanec. Če niste, pa perutnina in divjačina. malo mesa. Popolnoma naj bi se izogibali predelanemu mesu: hrenovke, šunka, narezki zaradi nitratov, ker imaš malo želodčne kisline.

Mlečni izdelki in jajca: jogurt kefir, nepredelano kozje mleko. Večina mlečnih izdelkov se prebavlja slabo. Mlečni izdelki povzročajo izločanje sluzi, pri krvni skupini A še posebno. V sluzi pa živijo bakterije. Veliko sluzi vodi k alergijam.

Olja in maščobe: malo maščob, žlica olivnega olja/dan. Koruzno in sončnično olje ni dobro, ker vsebuje lektine, ki povzročajo težave.

Oreški in semena: bučna, sončnična, mandlji orehi, arašidi. So vir beljakovin in so zelo pomembni sestavni del prehrane ljudi skupine A.

Fižol in sočivje: rastlinske beljakovine dobre: fižol, in sočivje. ves fižol in vse stročnice niso dobre. Ni dobro: nizek fižol, stročji fižol in čičerika. zaradi lektina, ko povzroča debelost.

Žitarice: Hrana žitaric ljudi iz skupine A ustreza pšenica, le da povzroča izločanje sluzi in ni dobra pri astmi.

Žita in testenine: ta hrana je odličen vir rastlinskih beljakovin, vendar se izogibajte predelanim izdelkom, zmrznjenim obrokom, gotovim rezancem,. sami pecite torte in delajte testenine.. in uporabite organske sestavine.

Zelenjava in sveža zelišča: za to skupino je zelenjava življenjskega pomena , saj priskrbi minerale, encime in antioksidante. Zelenjavo jejte surovo ali poparjeno, da boste ohranili njene koristne sestavine. Večina zelenjave je spremenljiva, vendar so izjeme. Paprika, vložene olive( plesni) . krompir ( lektini), zelje. Izogibajte s paradižnika. Lektini škodljivo vplivajo na prebavila ljudi skupine A,. Priporoča brokoli, korenje, ohrovt, bučke in špinača. Uporabljajte veliko česna, je naraven antibiotik in ojačevalec imunskega sistema. in dober za kri.

Sadje; sadje bi morali jesti 3x na dan. Jeste lahko skoraj vse vrste sadja, raje alkalno, kot so melone in slive, ki uravnotežijo kisli učinek žitaric. Ni dobro tropsko sadje( mango, papaja) Ananas je OK. Pomaranče ne, ker dražijo želodčno sluznico skupine A in preprečujejo vsrkavanje pomembnih mineralov. Grenivke imajo na želodec skupine A dober učinek. Tudi limone so odlične, ker iz organizma odstranjujejo sluz in pospešujejo prebavo. Tudi kivi je OK. Lektin banane ovira prebavo skupine A. Namesto banan jejte marelice, fige in dinije.

Sokovi in druge tekočine: Vsako jutro kozarec vode z 1/2limono. To bo pomagalo zmanjšati količino sluzi. Alkalni sadni sokovi: ( črne češnje)

Začimbe: prava kombinacija začimb je močan ojačevalec imunskega sistema.

Priloge: niso priporočljivo za nobeno krvno skupino. Izogibajte se izdelkom vloženim v kisu, in kisa samega, ker imajo malo želodčne kisline. Ljudje skupine A ne morejo prebaviti kisa in paradižnika.

Zeliščni čaji: taki, ki krepijo imunski sistem. glog, ingver, rdeči brest, kamilica, baldrijan za pomiritev.

Razne pijače: kozarec rdečega vina na dan je dobro proti srčnim boleznim. Zeleni čaj, in kavo pijte izmenično.

Knjiga ni najnovejša, nekaj je v njej že zastarelega, npr. o soji in o žitaricah. Nekaj se pa prav gotovo ni spremenilo, da imamo ljudje s krvno skupino A manj kisline v želodcu, in občutljivo želodčno sluznico. Zato napotki povezani s tem utegnejo biti koristni.

Breda

Kar se tiče prehranjevanja po krvnih skupinah imam dobre izkušnje,
ker se sama tako prehranjujem že eno leto in se bolje počutim.Poleg tega pa še ločujem beljakovine od OH, tako da jih jem samo z zelenjavo. Tudi jaz imam krvno skupino A in sem si na ta način pozdravila kronično vnetje želodca. Same pozitivne izkušnje.

za vse vas bi bilo najbolje, da OH sploh ne bi uživali….
pogoj je samo, da imate kontroliran krvni sladkor, oz. da niste bolnik diabetes tipa 2 brez nadzora.
Uživanje beljakovin ,maščob (brez margarin in procesiranih poceni belih olj) vsa hladno stiskana olja in tudi svinjska mast in maslo in vse nadzemne zelenjave, plus korenovke (ne pa gomoljnice-krompir, sladki krompir itd) in brez vsakrkšnih žitaric, tudi ne riža in nobenega sladkorja….
imate odlične rezultate tudi pri vaših problemih…..
Žal pa ljudje takšne prehrane ne zdržijo, ŽAL…

nova
Uredništvo priporoča

Ja, lahko je to napisati, več ali manj to že vemo, manj pa vemo, kaj naj potem jesti. Ali korenja in rdeče pese tudi ne?. Pa križnice? Kaj pa jod? Pa razhudnikovke ne?… Ni tako enostavno. Pa oreški in semena, pa fižol, pa fitinska kislina, kako fermentirati…..

Tega NE je toliko, da je lažje napisati, kaj JA in kako.

Mislim, da bi bili vsi, ki to berejo veseli, če bi o tem kaj napisali.

Breda

New Report

Close