Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Kronična bolečina – fibromialgija PROBIOTIKI IN KREPITEV IMUNSKEGA SISTEMA

PROBIOTIKI IN KREPITEV IMUNSKEGA SISTEMA

Bila sem na predavanju o probiotikih in krepitvi imunskeg sistema. Ker nisem naturopat, bom napisala, kaj se je meni zdelo pomembno.

Naturopat išče vzroke, ne bolezni. Obravnava telo celostno. Potrebujemo strokovnjaka za celostno obravnavo. Po pregledu nam naturopat svetuje, katere probiotike potrebujemo.

Črevesje je najpomembnejši in najstarejši organ, vsi drugi organi so mu podrejeni. Težave s črvesjem se zrcalijo drugam, npr. bolečina v glavi … V črevesju je sedež imunskega sisterema. Serotonin nastaja v črevesju. Skozi črevesje pridobivamo energijo za življenje.

Dnevna doza probiotikov:

min. količina je 1 milijarda, da se nalepi v črevesje. Včasih 1 kapsula/dan ni dovolj. Vzamemo 2 ali 3. Za izboljšanje ali preprečevanje simptomov je dobro jemati probiotike približno 2-3 mesece, minimalno pa 1 mesec. Če se stanje ne popravi, je potrebno zamenjati probiotike. Paziti je treba, da ni prisoten gluten (alergen).

LP Breda

Strinjam se z vami. Tudi sama jemljem probiotike že dlje časa in se mi je prebava lepo uredila, prej pa vedno zaprtje po vseh tabletah. Najbolj sem zadovoljna s PB8, ki ga zdaj jemljem slaba 2 meseca po 4 kapsule na dan. PB8 je dober probiotik in prebiotik tudi obenem, ker dobimo več milijard kultur in kapsul za nižjo ceno kot drugje. Naročite ga preko spleta Studio Marden ali pa iz ZDA, kjer je cenejši.

ZAPOMNITE SI, vse avtoimunske bolezni izvirajo iz črevesja! Trditev, ki jo podpirajo homeopati, naturopati, bioenergetiki, ayurvedska medicina …

,

Priporočena količina za PB8, je 2 kapsuli na dan. Tako piše na embalaži.

Zelo poceni in enostavna metoda, ki zelo hitro vpliva na prebavo, je pa pitje vode na prazen želodec: http://www.srecno-zivljenje.com/pijte_vodo_na_prazen_zelodec.html.

Nisem nutricionist,

Breda

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni ga. Breda,

kar se tiče jemanja probiotikov in s tem tudi PB8, mora vsak sam pri sebi ugotoviti, koliko potrebuje dnevno, odvisno od bolezenskih težav. Začne z manjšo dozo, nato povečuje, dokler se mu stanje ne uredi. Glede jemanja probiotikov sem veliko raziskovala in govorila z več strokovnjaki, tako z gospodom iz Studia Marden, pri katerem sem kupila (on jih vzame tudi po 6 na dan ali manj), in z ga. Eriko Brajnik ter z VI-DA Studio. Tako da 4 na dan niso preveč zame. Mogoče bosta za vas 2 kapsuli zadostovali.

Verjamem, in vem, da se lahko vzame tudi več kapsul. Ne vem niti, koliko je zame primerno, kaj šele za vas. Pitje vode na tešče je pa odlična terapija. En mesec sem je popila vsako jutro 1 l.

Breda

Pozdravljeni ga. Breda,

zelo cenim vaše prispevke na tem forumu, kateremu sem se priključila pred kratkim.
Rada bi z vami vzpostavila kontakt glede izmenjave izkušenj za dvig imunskega sistema zaradi različnih motenj. Če imate voljo, si lahko izmenjava mail in se kaj več pogovoriva.

Kupila sem dve vrsti probiotikov, različnih proizvajalcev. Najprej ene, potem pa še druge. Prve jemljem morda 1 mesec. Potem sem pa nekje prebrala, da si s probiotiki lahko narediš tudi škodo, če jemlješ napačne.

Pa sem se spomnila energijskega testiranja in Donne Eden, ki pravi, kar tvoje telo pokaže, da zate ni dobro, ti lahko škoduje. No, pa sem se testirala na oba probiotika. Test je pokazal, da so drugi probiotiki, ki jih še nisem jemala, zame boljši.

Ja, tako je z vsemi zdravili in prehranskimi dodatki in seveda tudi s hrano. Potem se pa čudimo, da se tako trudimo, pa beremo, študiramo, kupujemo, pa skoraj nobenega uspeha. Nekaj je za tvoje telo dobro, nekaj pa ne. Dva človeka, enaka zdravila, pa telo različno odreagira. Gore denarja zmečemo za nekaj, kar nam lahko škoduje, pa bi bilo bolje, če sploh ne bi jemali ….

Breda

Dobo jutro 1.9.2014:

http://ava.rtvslo.si/predvajaj/dobro-jutro-2-del/ava2.174292796/

Breda

Zanima me ali kdo pije ta probiotik pri fibromialgiji, kjer je tudi prisotna kronicna utrujenost?

New Report

Close