Najdi forum

Fm in otrok

Pozdravljeni!

Na izvidu revmatološke ambulante poleg drugih stvari mi piše: omejena gibljivost v vseh smereh, izrazito boleče točke fibromialgije v predelu vratu in ramenskega obroča ter lumbosakralno.
Po dveh mesecih čakanja na dodatno mnenje dobim končno izvid: zadnji laboratorijski izvidi so v mejah normale, parametri vnetja negativni, revma faktor negativen, na slikanem skeletu pa so vidne začetne degenerativne spremembe.Svetujem pregled pri fiziatru.
Fiziatra vprašam, kako glede službe (opravljam delo čistilke) in neuradno mi odgovori, da to ni zame, a nikakor noče tega napisati na izvid, z odgovorom: “boste pa na bolovanju”. Pošlje me na fizioterapijo.
Poleg tega naj omenim, da imam 8-mesečnega otroka..
Na koga naj se obrnem, ker vključno z mojim osebnim zdravnikom, prelagajo odgovornost en na drugega.

Joj,tudi tukaj mi ne zna nobeden odgovorit….škoda…

Kaj bi pravzaprav rada vedela? Fm že itak težko priznajo, pa tudi če jo, ti ne znajo pomagati. Kakšen nasvet rabiš? Glede zdravljenja?

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljena, glede na to,da se spoznate na bolezen in veste zakaj se gre,me je zanimalo kako se spopasti z boleznijo in če se da kaj naredit okrog težkega delovnega mesta. Upam,da nista vprašanji pretežki. Lp

SHINE protokol

Tole bi verjetno pomagalo. Prevod ni idealen, mislim pa, da je razumljiv.

http://med.over.net/forum5/read.php?105,5384730

Breda

Pozdravljena, vem za katero bolezen se gre, saj ima moja sedaj 14-letna hči to diagnozo, tako da sem kar veliko iskala po internetu. Tako vam lahko svetujem, da si preberete, veliko je tudi tu na tem forumu predvsem žensk, kot npr. gospa Breda, ki svetujejo, saj imajo to bolezen že dolgo in vsak se z njo spopada po svoje, ker smo si različni in je odvisno od tega, kakšne težave imate. Naša punca ima boleče sklepe, predvsem gležnje in kolena, ter ramena, vrat in hrbet, ter mišice.
Kot ste že ugotovili, so vsi izvidi bp. kot pri večini. Nam so na ortopediji, kjer je spremljana in hodimo na kontrole, rekli, naj si pomagamo z alternativo in najdemo način, kaj ji pomaga.
Mi smo najprej hodili na bioresonanco, kar ji je izredno pomagalo (vendar je ona zbolela kar naenkrat po cepljenju proti Hpv) ter ji začeli dajati vitamine. Ker pa sem ugotovila, da je v teh, ki jih dobiš v lekarni, zelo majhna vsebnost, si pomagamo z vitamini iz trgovine Proteini.si za športnike (imela je velike probleme s spominom, kar se je po pol leta jemanja Vit.popolnoma popravilo). Nekaj mesecev smo imeli dieto brez sladkorja in bele moke, a ni bilo učinka.
Poskusili smo s terapijo pri bioenergetiku po Domančičevi metodi, a so bili rezultati majhni .
Ker ves čas uporablja tablete proti bolečinam (tudi te smo preverjali, katere ji sploh kaj pomagajo, saj pomagajo le do 30-40%) je najbolje, da jih popije pred napori, npr.če imajo pri športni za tekati ali gremo kaj po trgovinah … Že nekaj mesecev ji namesto teh dajem Homeopatske tablete Arnica iz lekarne (nismo bili pri homeopatu, ker ni več financ, sem brezposelna), bolje bi bilo dobiti dobrega homeopata, ki pozna to bolezen, a se nočejo vsi s tem ukvarjati.
Lahko vam povem, da je naša hči na srečo veliko boljša, res pa je, da je bistveno tudi gibanje. Ker pa je bila prej zelo uspešna gimnastičarka in plesalka, tudi sedaj vedno “miga”, pleše, kupili smo ji psa, s katerim malo teka, seveda po zmožnosih. Vse do mere, drugače se ji hitro maščuje in jo potem vse boli. No, ko je hudo, ji boleče predele masiram a konjskim gelom, ki ji hladi razbolele predele, zvečer pa se rada zavije v odejo, da ji je čim topleje, ji natočim še termofor z vročo vodo, pa termo nogavice.
Je pa veliko odvisno tudi od vremena, danes, ko se pripravlja na dež, je že zjutraj vzela Naprosin poleg homeopatskih.
No, to so naše izkušnje na kratko, upam, da sem vam kaj pomagala. Lahko se pridružite tudi društvu za fibromialgijo, tam jih je veliko. Če vas še kaj zanima, ni problema, kar vprašajte, rada pomagam, saj vidim, kako hči trpi, kadar ji ne znam pomagati. Lp!

Hvala za napisano. Ja, ni prijetno s to bolečino živeti, ampak se bo potrebno navaditi. Jaz sem že med nosečnostjo in seveda še prej imela težave s hrbtenico. Po porodu pa se mi je samo stopnjevalo. Dobila sem tudi visok krvni tlak, tako da je še težje s protibolečinskimi terapijami, ker pač določene snovi dvigujejo tlak. Bolečine imam praktično po celem telesu, tako da niti sama ne vem, kje me ne boli. Za povrh pa moram še uganjati devetmesečno dojenčico, kar zame predstavlja velik napor, čeprav mi veliko pomagajo mož in starši. Septembra grem nazaj na delo in me že zdaj skrbi, kako bom to speljala, ker imam delovno mesto čistilke. Samo srčno upam, da se bo našla kakšna rešitev. Drugače pa redno spremljam stran društva za fibromialgijo, no, samo še včlaniti se moram. Vsak podatek, ki mi ga posredujete, je zame dobrodošel, pa še bolje je, ko vidim, da ljudje zastopijo to bolezen. Hvala in lp!

Prav tukaj na tem forumu je gospa Breda dodala ta link o pomanjkanju Vitamina B12:http://www.prohealth.com/library/showarticle.cfm?libid=14192, zelo dober članek.
O našem primeru si lahko preberete tu: http://med.over.net/forum5/read.php?105,8247204
Kot sem vam včeraj pisala, je zelo pomembno, da ne prestopite meje zmogljivosti. S tem mislim to, da je včeraj hči že zjutraj potrebovala tableto proti bolečinam in ker jo je kasneje manj bolelo, je sodelovala pri športni vzgoji, ker so imeli ravno testiranje s trebušnjaki in dvigovanji na palici z rokami (noče pokazati sovrstnikom, da je drugačna, ker je že tako izključena iz družbe, ko ne more na izlete – pohode itd.). Seveda je bilo to zanjo preveč in sem jo že domov pripeljala popolnoma uničeno, vse jo je tako bolelo, da je komaj hodila. Popoldne je preležala, smo masirali s Konjskim gelom, dali tablete, a še danes so posledice, saj zjutraj ni mogla vstati za v šolo in sem ji samo dala tableto. No še sedaj spi. Res smo ji v nedeljo kupili to energijsko zapestnico, mogoče je to reakcija, pa slabo vreme … ne vem več, kaj sproži tako močno reakcijo, telo je en velik vprašaj. Hudo je, ko ne znaš pomagati, še posebno ko je to vseeno še otrok.
Veliko je tukaj na forumu ljudi, ki si vsak po svoje pomagajo, baje so eni na srečo tudi popolnoma ozdraveli. Pomagajo tudi v Soči. Mogoče tudi s tapkanjem ali prehrano, sami morate ugotoviti, kaj bi vam osebno pomagalo.
Tudi ta link je zelo zanimiv: http://www.medicaldaily.com/breakthrough-fibromyalgia-research-pain-your-skin-not-your-head-246925 in razloži veliko občutljivost na vsako najmanjšo prasko. Lp in vse najboljše vam in vašemu sončku.

Spoštovani,
marsikatero koristno informacijo lahko povzamete iz rezultatov ankete, ki smo jo izvedli na večjem številu bolnikov, in so dostopni tukaj: http://www.skufmslovenija.org/o-bolezni/raziskava-med-bolniki/

Vse o bolezni, zdravljenju in samoobvladovanju si lahko preberete tudi v brošuri: http://data.axmag.com/data/201406/20140602/U121819_F284678/FLASH/index.html

Vse dobro!

Obema se zahvaljujem za odgovore. Mi veliko pomeni, da se da še s kom pomenit o tej bolezni. Ravno danes mi je osebna zdravnica dala nove tablete in sicer Aroxio in pa Dortta, te imam zdaj že nekaj časa. Upam,da bo kaj bolje. Hvala in lp!

New Report

Close