Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Kronična bolečina – fibromialgija Kako še pomagati pri Fm

Kako še pomagati pri Fm

Že dolgo nisem nič pisala, ker se je stanje pri moji 14-letnici, ki je pred dvema letoma po drugem cepivu proti Hpv zbolela za Fm, tako popravilo, da je bilo skoraj normalno. Že od jeseni ji dajemo vitaminske tablete in pa poskušamo s homeopatskimi – Arnika iz lekarne. Pri homeopatu nismo bili, saj ni financ. Tako da je hči celo zimo zdržala obiskovat šolo.
A ne vem, ali zaradi spremenljivega vremena ali je to za bolezen FM normalno, vendar se ji je stanje spet zelo poslabšalo. Začelo se je pred 3 tedni, ko smo z birmanci šli v Oglej. Od 8h – 15h je popila tri Naprosine plus homeopatske, pa je komajda zdržala, da smo prišli domov, čeprav ni bilo vsega skupaj ne vem koliko hoje (za normalno zdrave). Od takrat je bila le nekaj dni v šoli, saj jo vse boli. Največkrat gležnji in kolena, ki ji tudi štrknejo in jo tako zaboli, da klecne. To je najbolj nevarno v šoli, ker je že večkrat potem padla po stopnicah. Poleg tega jo boli ramenski obroč, tako da se le redko zmore sama stuširati. A sedaj jo boli še cel hrbet. Mogoče se ji je pridružila še kaka viroza, saj je imela tudi probleme s prebavo. No, včeraj sem ji dala dva Naprosina, da je bilo znosno, pa zvečer dolga masaža s konjskim balzamom, ki ji nekako pomaga. Po drugi strani pa hoče segreti termofor in zimske termo nogavičke, ter še dodatno odejo pod zimsko debelo pregrinjalo. Pa vedno ji paše na čelo, vrat in hrbet, če ji položim moje mrzle roke, da jo masiram, ker pravi, da ji prav gori .
Danes sem jo peljala v šolo, bomo videli, kako bo, ni bila zjutraj najbolje, saj je sama prosila za tableto, a ne mara preveč izostajati od pouka. Po drugi strani pa, ko jo zelo boli, ne mara v šolo, ker ne želi razlagati otrokom, zakaj npr.ne more telovaditi.
Ne vem več, kako ji še pomagati, kako si pa vi še pomagate?

Ponovna povezava

Ko je bil Eric Pearl (Ponovna povezava) oktobra leta 2013 v Sloveniji, je na oder povabil nekoga iz publike. Slučajno je bila to bolnica s fibromialgijo. Dve leti ni mogla dvigniti rok, več kot vodoravno, pa je Eric malo pomahal okrog nje, se nasmehnil in roke so šle takoj visoko v zrak. No, pa ona ni edina s fibomialgijo, ki ji je ponovna povezava pomagala.

http://www.youtube.com/watch?v=yAv4h0PKpZ8

Hitro, solidno in poceni:
KAKO HOJA PO ZEMLJI VPLIVA NA NAŠE ZDRAVJE
http://med.over.net/forum5/read.php?105,8965646
Ne smemo imeti gumijastih ali plastičnih podplatov, lahko pa hodimo v špagaricah, usnjenih čevljih, nogavicah in seveda bosi.

Breda

New Report

Close