Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Kronična bolečina – fibromialgija KAKO HOJA PO ZEMLJI VPLIVA NA NAŠE ZDRAVJE

KAKO HOJA PO ZEMLJI VPLIVA NA NAŠE ZDRAVJE

Verjetno vsi poznamo hojo po rosni travi, ampak kdo je pa poskusil? Je pa prav za nas, bolnike s kronično utrujenostjo in fibromialgijo odlična metoda zdravljenja. Dosegljiva je tudi tistim, ki trdijo, da si zdravljenja ne morejo privoščiti. Priporoča se 30-80 minut na dan. Trave je dovolj okrog, samo predsodka: “Kaj si bodo pa ljudje mislili, če bom jaz tam pred blokom (ali kje drugje) po travi hodila”, se moramo znebiti. EFT je odlična metoda, da se znebimo tega predsodka.

Dr. Mercola:

http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2012/11/04/why-does-walking-barefoot-on-the-earth-make-you-feel-better.aspx

Pa še kratek sovenski prispevek:
http://www.pozitivke.net/article.php/20050901163121422

LP Breda

No, pa ena vesela novica.

Fantastično! Že 46 dni vsak dan hodim zjutraj cca 1 uro po rosni travi. Škoda, da se tega nisem spomnila že maja meseca. No ja, spomnila sem se že pred več kot enim letom, samo nisem vedela, kje naj to počnem. Na žalost je tako, da velikokrat od ideje do izvedbe traja nekaj let. Odločila sem se za hribček ob tenis igrišču med bloki. Kaj si mislijo sosedje, nimam pojma in se s to mislijo tudi ne ukvarjam. S hribčka imam lep razgled navzdol in pregled nad okolico.

Globoko diham, razmigam vse sklepe, raztegnem vse mišice, delam energijske vaje in se tapkam. Mislim, da sem postala že kar malo odvisna od svojega hribčka. Je pa res, da če delaš eno stvar vsaj 21 dni, postane to tvoja navada. Navada je pa železna srajca. To velja tudi za bolezen, samo mi se tega ne zavedamo. Bolezen postane naša navada, ki je ne znamo prekiniti. Navade pa so shranjene v polju navade naši avri. Vse celice v našem telesu se v sedmih letih obnovijo. Torej nove celice prevzamejo lastnosti starih. Prevzamejo njihove navade.

Glava se mi je na hribčku neverjetno zbistrila. Začela sem dobivati prebliske, ideje, kako bi to, kako bi ono, kako se to lahko izboljša, res sem navdušena.

Po petih letih, odkar se ukvarjam z EFT-jem, sem na “svojem hribčku” odkrila, da je telovadba odlična tehnika v kombinaciji z EFT-jem. EFT je kot čarobna palica, ki naredi naše telo gibljivo in pretočno. Body-mind connectiom, ali povezava uma in telesa. S svojim umom grem direktno na telo in stanje spremenim. Kot pravi Robert Smith (Faster EFT) tehnika za bilion dolarjev, ker tako dobro deluje. Če imam pri izvajanju določene vaje težave, kot so občutek neravnotežja, zategnjenosti v mišici, slaba gibljivost sklepa, škripanje in bolečine v sklepu, se po tapkanju stanje takoj popravi. Res sem navdušena.

Breda

Včeraj sem dobila SMS od prijateljice, ki sem ji zadnjič v Laškem svetovala hojo po travi.
SMS : ” Breda živijo, danes sem poskusila hojo po travi z bosimi nogami. Pa to je super!. ”

Ko sem včeraj na avtobusni postaji nekoga čakala, sem se s hrbtom naslanjala ob drevo z rokami na hrbtu tako, da sem se z dlanmi dotikala drevesa. Pa pride mimo sosed s kužkom in reče.: ” Aha, se prizemljuješ… ” Ja, takoj je vdel…

Breda

nova
Uredništvo priporoča

super metoda, dostopna, enostavna…samo naravnati se je treba in gremo.

Po mojem je tole res odlična terapija za bolnike s fibromialgijo.

Dr. James Oschman in dr. Mercola razpravljata o vplivu prizemljevanja ali Earthinga na naše telo. Delali so raziskave v laboratoriju. Prvi je znanstvenik, ki sem ga omenila že v prispevku “Kako razložiti energijsko zdravljenje”, drugi pa je zagovornik zdravega načina življenja in velik zagovornik EFT-ja.

Preprosto, hodiš bos po zemlji. Čevlji te izolirajo. Lahko se izmerijo vse reakcije. Koža je odličen stik. Posebno podplati. Točka na meridijanu ledvic K1, ki je na sredi stopal. Tako se povežeš z vsemi meridiani, z vsakim delom telesa. To je točka, ki jo terapevti pogosto masirajo. Telo se sprosti, stik z zemljo vpliva na simpatični in parasimpatični živčni sistem in potegne stres iz telesa. Vpliva na ritem srca… kaj se dogaja, ko se povežemo z zemljo. Strašen učinek. Pomaga nam razumeti vnetja. Kronična vnetja so povezana s kroničnimi boleznimi. Kako? Diabetes in rak imata močno povezavo z vnetjem v telesu. Bilijoni ljudi imajo lahko od tega koristi. Kaj se zgodi? Kaj so odkrili znanstveniki? Prosti elektroni iz zemlje gredo v telo, to je tako kot antioksidanti. Zmanjšajo se vnetja.

Kašen je učinek na ljudi? Bolje spijo, Zakaj? Kortizol se zniža. Stres se zmanjša. Imajo manj bolečin in manj vnetij po telesu. Vročina izgine, Se potem bolje počutijo. Ko bolje spiš, se veliko stvari v telesu popravi. Včasih je samo 20 minut dovolj. Lahko kupiš rjuho, ni treba spreminjati življenjskega sloga.
Zakaj imamo vnetni odziv telesa, ki ima 5 karakteristik: bolečina, rdečica, vročina. Vnetje nastane zaradi pomanjkanja elektronov v tkivu. Pomembna je povezava med vodo in elektroni in zato je zelo pomembna tudi hidriranost telesa. Večina ljudi je dehidriranih in ima premalo nevronov. Če vas boli glava, popijte kozarec vode, pa vas bo prenehala.

https://www.youtube.com/watch?v=26HphzJmWKU

Breda

New Report

Close