Najdi forum

EFT METODA

Pozdravljeni,
Ne vem, kako je z vami, ki imate SKU in FM, jaz sem sama sebe že sita, in bi se že enkrat rada počutila normalno. Iščem in iščem, nekje mora biti rešitev, verjamem, da jo bom našla. Globoko upam, da nas bo nekaj lepega dne pozdravilo.
Pred nekaj dnevi sem naletela na EFT priročnik v slovenščini. Res se mi je zdelo zanimivo. Delala sem po priročniku in res se mi je zdelo, da imam več energije, da me manj boli glava, čeprav so me noge še vedno bolele. Bila sem pa boljše volje, morda samo zaradi vremena,vseeno bom nadaljevala, ker upam, da mi bo pomagalo.
Imam pa predlog.

Tole sem našla na internetu, morda bi pa organizirali predavanje na društvu:

Praktične predstavitve delovanja metode EFT za skupine

Za vsakega od vas, ki je član kakšnega formalnega ali neformalnega združenja – če se vam zdi, da bi bili ostali člani veseli mojega enournega uvodnega predavanja – napišite mi. Kot vidite iz urnika, je takih predstavitev čedalje več in so vedno zelo toplo sprejeta. Z moje strani je tako predavanje brezplačno.

Tako da – hvala vsem že vnaprej za napor organizacije – verjemite mi, ljudje vam bodo zelo hvaležni! Vi pa boste uživali (kot uživam tudi jaz).

Po moje bi metodo EFT moral poznati vsak živ Zemljan, saj je najlažja, najnežnejša, najhitrejša in najučinkovitejsa od vseh metod za samo-pomoč.
….
LP Breda

DODATEK:

Našla sem pa tukaj: http://www.klub-srecnih.si/novice/1628.html.
LP Breda

Spoštovana Breda, hvala za vaše aktivno sodelovanje! Prejeli ste moje osebno pismo na vaš e-naslov. Priporočamo se za nadaljnje sodelovanje!

Se beremo!

LP,

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,
O EFT metodi vem samo to, kar sem prebrala na internetu. Videla sem pa, da ima npr. društvo Altra vsak ponedeljek terapijo, ..da so imeli neki upokojenci EFT terapijo, da je veliko zanimanje za predavanja…morda je samo modna muha, pojma nimam. Nihče ni napisal nič, kaj o tem misli. Mislila sem pa, da bi morda društvo za FM koga povabilo, če se že sam ponuja, ne pa, da bi hotela delati kakršnokoli reklamo za nekoga, ki ga niti ne poznam. Sama nisem bila še na nobenem predavanju. Mislila sem pa, da bi bilo za nas, ki imamo FM to dobro. Upala sem, da bo moje pisanje kdo komentiral, pa očitno drugi vedo še manj kot vem sama.

Lep pozdrav Breda

Lepo pozdravljena, Breda! Nesporazum z moje strani.

Z metodo EFT nimam izkušenj, če se ji boste posvetili, obveščajte o učinkih tudi nas.

EFT metoda pomeni pravo malo revolucijo v psihologiji. Resnično deluje brez velika truda in v neskončno primerih. V Sloveniji je na tem področju kolikor vem najbolj aktivna ga. Sabina Šilc iz Domžal.Priporočam ogled njene spletne strani.

LP.

No, me veseli, da se je končno kdo oglasil. Tudi sama sem se prepričala, da zadeva deluje. Vprašala sem g. Sabino Šilc, kaj meni o FM in EFT, pa mi je odgovorila, da nima s to boleznijo nobenih izkušenj. Moje mnenje pa je, pa deluje pri izboljšanje splošnega počutja. Na interntu je veliko kratkih filmov o Eftanju ali tapkanju.seveda v angleščini. Če si preberete v EFT priročniku ( ki je tudi na internetu v slovenščini- 86 strani) osnovni recepr( tam, kjer je narisana tortica), boste videli, kaj je treba početi. Zanimivo je čiščenje čaker z eftanjem, potem je pa še kar nekaj drugih filmov Vse gre po enem 0snovnem receptu:
Npr; Čeprav sem jezna (ali žalostna, ali v stresu-izberemo tisto čustvo, ki nas trenutno teži),se popolnoma in globoko sprejemam. Potem se tapkamo po meridianih, malo brundanja in štetja, pa zopet tapkanje, in to je to. Deluje takoj.Če koga zanima, naj vtipka EFT videos, pa mu bo takoj vse jasno.
Lep pozdrav Breda

Pozdravljeni,
Včeraj sem bila na enoinpol urnem predavanju o EFT TERAPIJI v Naklem. Ko sem 14.4.08 o tem pisala, sem mislila, da bi naredili na društvu eno tako predavanje (Praktične predstavitve delovanja metode EFT za skupine),Pa je takrat izpadlo, kot da delam neko reklamo, kar se pa tukaj ne sme.Tisti, ki ga to zanima, se bo pač sam pozanimal.
Sedaj pa o predavaju.
Bilo ja prav “luštno”.
Simpatična mlada predavateljica, ki nima nobene zveze z medicino, mislim, da je matematičarka, polna pozitivne energije, je pripovedovala vice in nam lepo razložila, kako zadeva deluje (kot piše v priročniku). Nslednji trenutek nam je tudi 2x dokazala, da smo na sebi videli, da res takoj deluje. Povedala je tudi več, kot piše v priročniku, ker so metodo med tem še malo nadgradili. Enkrat po dolgem času sem srečala nekoga, ki nekaj dela s srcem in ne samo za denar. Zanimivo je to, da niso bile na predavanju same ženske, mislim, da je bilo moških celo več. Res je bilo vredno tistih 5 eurov. Bolj, kot študiram tole eftanje, bolj sem prepričana, da sem na pravi poti. Vsak trenutek si lahko sam izboljšaš psihično in fizično počutje brez zdravil.
Toplo priporočam.
Lep pozdrav Breda

Zopet pozdravljeni,

včeraj sem bila na EFT delavnici. Imeli smo se res super. Bilo nas je osem. Štiri ure smo se tapkali, da me kar roke bolijo. Sredi tapkanja se mi je zazdelo, da smo kot opice, ki se hitijo tapkti in vsak svoje gode, nakar sem dobila napad smeha, da se kar nisem mogla nehati smejati in so mi tekle solze. Preživela sem res lep popoldan. Vedno bolj sem navdušena.

Terapevtka mi je napisala tole:

Globoko sem prepričana v sledeče: neravnovesja, ki jih imamo v svojem energetskem sistemu (v sistemu električnih tokokrogov, ki nam tečejo po telesu), nam povzročajo čustvene težave (jezo, živčnost, strah, tesnobo…).
Pa ne samo to.
Zelo pomembno je to, da se sčasoma ta motnja pokaže na telesnem nivoju kot bolezen. Vedno.
Ko motnje v energijskem sistemu odpravimo, ogromnokrat pride do velikih zdravstvenih izboljšav.
Kako hitro? To je zelo odvisno od človeka do človeka. Olajšanje pa se zgodi VEDNO. VEDNO. To je moja izkušnja treh let ukvarjanja z metodo EFT. vedno pride do spoznanja, spremembe, olajšanja jeze/žalosti/, stare ukoreninjene navade izginejo, nadomesti jih novo razmišljanje, in z novim razmišljanjem pridejo nove ideje, in z izvedbo novih idej pride spet novo razmišljanje.

Lep pozdrav Breda

Tole sem našla na internetu:

New Roots of Chronic Pain Discovered:

Clear the Emotions, Clear the Pain
San Francisco, CA (PRWEB) — A groundbreaking new treatment for fibromyalgia is successful because it addresses the emotional and physical trauma that is believed to be at the root of this chronic illness. According to the National Institutes of Health, “Many people associate the development of fibromyalgia with a physically or emotionally stressful or traumatic event, such as an automobile accident.”
EFT is a do-it-yourself acupressure treatment that targets chronic pain by addressing these traumatic and emotional roots. There are no drugs involved and most fibromyalgia sufferers can find relief using EFT on their own.
Gary Craig, the Stanford-trained engineer who developed EFT, worked with Vietnam War Veterans to help them resolve some of their traumatic memories. Says Craig, “In the course of applying EFT, the Veterans experienced profound emotional peace for the first time in 20 years. A side-benefit was that many of the men reported that their chronic physical pain diminished or disappeared along with their emotional pain. Soon we were successfully applying EFT with people who were suffering chronic pain from arthritis, back injury and even fibromyalgia. Emotional and physical relief tend to go hand-in-hand when doing EFT.”
Bestselling author and natural health advocate, Dr. Joseph Mercola uses EFT in his medical practice. “In my experience fibromyalgia is nearly always related to some severe emotional trauma that establishes a series of potentially devastating physical processes, which frequently incapacitate the person.” Dr. Mercola did EFT with a patient whose fibromyalgia prevented her from sitting without pain for three years. As a result, she’d been unable to travel by plane to visit her family for several years.
Mercola continues, “Within several minutes the EFT was able to completely and permanently eliminate her pain. Most of her pain was related to the sadness of not seeing her family, the stress and trauma of the accident that caused the pain and her need to forgive the driver of the truck that hit her.” EFT neutralized the sadness, anger and trauma and eliminated the physical pain.
Craig explains, “To me, fibromyalgia and most other physical ailments are merely bodily manifestations or symptoms of unresolved fear, trauma, rejection, anger, guilt and other emotional causes. Take care of the emotional causes and the physical symptoms tend to fade.”
EFT is a modern version of acupuncture that has been used for 5,000 years to treat emotional and physical ailments. It combines gentle fingertip tapping on key acupuncture points while focusing on physical or emotional issues. Says Craig, “It consistently provides relief to fibromyalgia and chronic pain sufferers where painkillers, antidepressants and even acupuncture have failed. EFT consistently helps fibromyalgia patients improve their disordered sleep, overcome fatigue and clear brain fog.”
Estimates indicate that 3 to 6 million Americans suffer from fibromyalgia and 80 to 90 percent of those sufferers being women. “Most fibromyalgia patients learn about EFT after they have been through years of expensive conventional medical treatment for their symptoms”, explains Craig. “Many feel hopeless and worn down from their search for relief. My goal is to have EFT presented as part of the first line of treatment available to people with chronic pain conditions, rather than the last resort. To this end, I am offering the EFT Manual as a free download from the EFT website.”
Over 300,000 have downloaded Craig’s free training manual and another 10,000 download it each month. The official EFT Manual has been translated by volunteer practitioners into nine languages.
The EFT Manual explains the basics so that anyone can begin applying EFT right away. The manual can be freely downloaded. Click here to get your EFT Get Started Package.

LP Breda

Pozdravljeni,

Lahko si preberete, kako vaša krvna skupina vpliva na stres. Moja zelo slabo. Priporočajo pa tudi EFT metodo. več si lahko preberte tukaj:

http://www.nutrigenomika.info/prehrana_fitness/destress.html

Vaša krvna skupina: ključ do psihofizičnega ravnovesja

Človeški organizem je narejen tako, da običajno brez težav obvladuje občasen stres ali stres z nizkim nivojem intenzivnosti. Stres in stresni dejavniki so del normalnega življenjskega ritma in s tem povezanih vzponov in padcev. Prav sposobnost odzivanja na stres je ljudem iz pradavnine omogočila, da so preživeli. Narava normalnega vsakodnevnega stresa v sodobnih časih pa je precej drugačna. Danes je izpostavljenost stresnim dejavnikom večja in tudi bolj pogosta, če že ne kar nenehna. Takšno kopičenje stresnih faktorjev pa lahko povzroči, da začne naš naravni mehanizem, ki nadzira odziv na stres in je namenjen temu, da nas ščiti, rušiti naše zdravje in dobro počutje. To lahko povzroči najrazličnejše motnje in težave, ki se kažejo tako na čustveni kot tudi na fizični ravni. Kljub temu, da pri neintenzivnem stresu, kakršnega doživljamo iz dneva v dan, navadno ne gre za boj na življenje in smrt, ki so doživljali naši predniki, pa je naš stres veliko bolj konstanten. Posledica tega je, da telo nima dovolj časa, da bi si med posamičnimi stresnimi dogodki opomoglo. Verjetno poznate ljudi, ki tovrsten stres obvladujejo brez težav. Prav gotovo pa poznate tudi take, ki so izpostavljeni zelo podobnim ali istim stresnim dejavnikom, ki pa zanje predstavljajo nepremostljivo oviro. Vsi doživljamo zunanje faktorje nekoliko drugače in vsi se nanje odzivamo nekoliko drugače: z drugimi besedami, odziv na stres je zelo individualiziran.

Vprašajte deset ljudi o njihovem vsakodnevnem stresu, pa boste slišali deset različic o tem, kako ga občutijo. Pri nekaterih gre za fizične odzive na dolgotrajen, neintenziven stres: glavoboli, utrujenost, težave s prebavo… ali kaj hujšega. Spet drugi pa stres doživljajo kot pozitivno gonilno silo, ki jih sili oz. spodbuja k vedno novim dosežkom. Kam spadate vi? Kako vi doživljate in obvladujete stres? Kdaj postane vse skupaj preveliko breme?

Stres je genetsko pogojen

Način, kako doživljamo in kako se odzivamo na stres, je pogojen z naravno biokemično reakcijo telesa, ki jo določajo naši geni oz. DNK. Zanimivo je, da lokus DNK, ki določa naš odziv na stres, določa tudi našo krvno skupino. Znanstveniki so to povezavo med krvno skupino in odzivom na stres raziskali in prišli do naslednjih zaključkov. Krvna skupina bistveno vpliva na raven stresnih hormonov v krvi; na količino stresnih hormonov, ki se izločajo, kadar smo pod stresom; na način, kako se ljudje odzivajo na stres; in na čas, ki je potreben, da se telo raz-strese oz. si opomore od običajnih stresnih dejavnikov. Naučiti se moramo, kako se prilagoditi sodobnim stresorjem, da bomo lahko preživeli. Naš odziv na stres je genetsko pogojen in tesno povezan s našo krvno skupino. Kljub temu pa lahko vplivamo na to, kako hitro si opomoremo in kako obvladujemo konstantne, neintenzivne stresne dejavnike, za kar imamo na voljo množico načinov. Ker pa ti načini niso enako učinkoviti za vse, in ker posamični načini na nekoga delujejo pomirjevalno, pri nekom drugem pa povzročajo še večji stres, je treba pri izbiri upoštevati krvno skupino. Tako kot se biokemični odzivi razlikujejo glede na krvno skupino, je tudi učinkovitost različnih metod za obvladovanje stresa pri posamičnih krvnih skupinah različna. Vrsto telesne aktivnosti oz. telesne vadbe, hrano, ki jo uživate (oziroma je ne uživate), tehnike sproščanja in vizualizacije, in celo izbiro naravnih zeliščnih preparatov je mogoče optimizirati tako, da se doseže maksimalni (pozitivni) učinek glede na vaš edinstven nutrigenomični profil, katerega osnova je prav vaša krvna skupina.

Potem so opisane razne krvne skupine.

Breda

Zelo zanimivo!
Hvala za vse koristne prispevke, ki jih nesebično delite z nami! Priporočamo se še naprej.

Hvala Veronika.
Zanimivo, da nihče ne napiše, da je pogledal, da je poskusil, da mu je kaj koristilo, ali, da mu ni. Očitno sem samo jaz navdušena in se tapkam naprej.

Breda

Zanimiv članek iz Vive:
EFT: V RESNICI HOČEM SPREMEMBO
o premagovanju anksioznosti.
http://www.viva.si/clanek.asp?arhiv=1&id=3585

LP Breda

Še malo o krvnih skupinah.

V knjigi:
4 načini prehrane za 4 krvne skupine piše, da ljudje s krvno skupino A pogsto zbolijo za kronično utrujenostjo.

Breda

EFT poznam z interneta s priročnikov, video posnetkov, dopisovanje z nekaterimi terapevti, Dvd-ji in seznanjam tudi druge. Nekaj jih tehniko že izvaja, rezultati pa so dosedaj predvsem pri tinitusu, sinusitis, aritmija, bolečina v rami, išias, boleča rama, “cmok v grlu”, nekaj TAKOJ ali v kratkem času.
Tudi jaz želim kakšna sporočila.

http://www.zdravljenje.com
http://www.eft.si

Še malo tapkanja za otroke. Mislim, da je zelo upoporabno.

http://www.youtube.com/watch?v=S1efrIBI9BY&feature=related

LP Breda

Tukaj je nakaj filmčkov o bolnikih, ki naj bi si pozdravili FM z EFT.

http://www.youtube.com/results?search_query=fybromyalgia+and+eft&search_type=&aq=f

LP Breda

EFT AND CFS/ME

http://www.google.si/search?sourceid=navclient&aq=t&ie=UTF-8&rlz=1T4ADBF_enSI272SI272&q=EFT+AND+CFS+AND+ME

LP Breda

Zanima me, ali je priročnik za EFT že na voljo in ali je res brezplačen. Lep pozdrav.

New Report

Close