Najdi forum

pomagajte

Opomba: Vprašanje je iz leta 2008!

Že približno 3 leta imam težave z zdravjem. Moji simptomi so: bolečina v levi nogi, globoko, kot bi me bolela kost, trzljaji v mišicah po telesu, ki so prisotni ves čas in so zelo moteči, utrujenost, depresija, občasne bolečine v križu… Simptome sem začela opažati po poškodbi na nogi in cepljenju proti tetanusu.
Bila sem nevrološko obravnavana, zaenkrat nimam diagnoze. Obstaja sum na MS , bolezni pa niso uspeli dokazati s preiskavami. Imam pozitiven SEP nog ter majhne nevrogene spremembe na EMG. Povišane imam gama globuline v krvi in mejen ANA titer. Čakam na pregled pri revmatologu. Prav tako opažam da se moji simptomi poslabšajo za 50% pred in med menstruacijo. Takrat sem popolnoma izčrpana.

Ali ima kdo takšne težave kot jaz? Bi lahko to bila FM? Nikjer nisem opazila, da bi bolniki z FM imeli trzljaje v mišicah.

Sem obupana, saj so se vsi moji poskusi, da bi si pomagala (alternativa, prehrana..) neuspešni. Sem čisto na koncu z močmi, tako fizično kot psihično.. ne vem več, kaj naj naredim. Imam zelo stresno službo , strahove in žalost iz preteklosti… Mi lahko sploh kdo poamaga?

Živjo!

Na tvojem mestu bi šla na bioresonančni pregled k dobremu zdravilcu (glej forum Zdravilstvo). Zelo verjetno imaš zakisano telo in razbohoteno kandido.

Ker je za razkisanje potrebno generalno spremeniti prehrano in življenski slog, je to težko opraviti sam, zato je dobrodošla pomoč zdravilca, ki tudi za vsakega posebej ugotovi, kaj ga je pripeljalo do tega stanja. Ter mu svetuje, kaj naj dela.

Svetujem na podlagi svoje izkušnje, pred letom in pol tudi nisem vedela kam iti, bila na čuda pregledih, pa nič konkretnega niso ugotovili, zdravje in počutje pa vsak dan slabše. Danes je bistveno boljše.

lp

Odgovor iz leta 2008:

Spoštovana N, čakate še na revmatološki pregled, ki vam bo morda bolj natančno opredelil vašo zdravstveno situacijo. Zaenkrat se lahko strokovno posvetujete na forumu Družinska medicina (tukaj: Vaš link )

Da se vaše težave stopnjujejo v predmenstrualnem in menstrualnem obdobju, je razumljivo, saj hormonska nihanja pretresajo celo telo in vplivajo na vsa bolezenska stanja. Ali ste kontrolirali delovanje ščitnice?

Mišični trzljaji, ki jih občutite po vseh mišicah, so pogost spremljevalec fibromialgije in jih poznajo mnogi bolniki s FM. Ali so bolečine, ki jih občutite, najbolj izrazite (do stopnje nevzdržnosti) ob pritisku na določene točke (glej skico tukaj: Vaš link )?

Nejasna situacija, ko se počutite bolni, medicinsko pa vaše stanje ni natančno opredeljeno, vas spravlja v brezup in malodušje. Vendar vam prav obup najmanj lahko pomaga pri reševanju situacije. Menim, da se morate težav lotiti v več smereh, tako telesno kot duševno.

Lahko si natisnete pismo, ki ste ga poslali na forum, in se z njim obrnete na osebnega zdravnika, če imate v njem zaupnika, s katerim se lahko odkrito pogovorite. Če ni tako, se boste morda laže obrnili na psihiatra (tudi brez napotnice). Menim, da se morate najprej lotiti bolečin in depresije. In trenutno potrebujete počitek.

Če vam je v podporo klepet z ljudmi, ki imajo osebne izkušnje s kronično bolečino, se lahko vključujete v naše forumske pogovore ali pa se pogovorite z nami telefonsko (Vaš link). Preglejte obstoječe prispevke na forumu, kjer boste našli opise številnih osebnih izkušenj. Izkušnje lahko neposredno izmenjujete tudi v FB skupini (Vaš link

Na steno, kamor najpogosteje usmerite svoj pogled, pa si le pritrdite list z naslednjo vsebino:
Ko se znajdeš v težavah in ti gre vse narobe,
ko se ti zazdi, da ne boš zdržal niti trenutka več,
tedaj nikoli ne odnehaj, kajti to je pravi čas,
da se bo obrnilo na bolje … (H.B.Stowe)

Vse dobro!
Veronika

nova
Uredništvo priporoča

Zdravo!

Hvala za spodbudne besede. Lepo je brati, da te nekdo razume.

Sem opazla, da sem zgoraj narobe navedla. Bila sem nevrološko obravnavana zaradi suma na MS, sedaj pa čakam na revmatologa.

Težav sem se že lotila na različne načine. Poskusila sem že z dieto , ki temelji na bazičnosti (knjiga Alkanizirajte ali umrite), trenutno pa spoznavam tehniko EFT. Stroge diete nimam več, ker si želim otročka in takrat vsi pravijo, da je potrebno jesti tudi meso. Poskušam pa jesti čimbolj zdravo. Vem, da s tem veliko riskiram, bendar že tako dolgo čakam na diagnozo, meni pa biološka ura že teče 🙂

Kljub temu, da se trudim, sem prevečkrat zaradi bolečin in utrujenosti čisto na tleh. Vem, da rezultati ne pridejo kar takoj… bom dala na steno citat :).

Ščitnične hormone sem si dala pregledati in je bilo vedno vse ok.

Vidim, da se tudi ve spobadate z boleznijo na različne mačine. Mi lahko poveste kaj več o bioresonancčni terapiji, ter kje so res dobri zdravilci. tudi sama sem že bila pri enem, ki mi je predpisal dieto, a nisem dobila občutka, da bi se kej posebej zavzel zame in mi svetoval.

Hvala vam,
N.

Živjo, N.

Meni je pomagal Golenhofen, ki tudi svetuje na forumu zdravilstvo.

Če misliš zanositi, je še posebej pomembno, da se prej razstrupiš in pripraviš telo na nosečnost – je bila tema o pripravi na nosečnost na njegoem forumu.

Zdravilec ti lahko samo pove, kje si in kako prideš ven, potem večino dela opraviš sam. Vse skupaj traja precej časa – tukaj ni čudežev preko noči in tudi hitrih ozdravitev ne (to se dogaja samo na Brezjah, hihi).

Pri meni je počutje precej boljše po letu in pol (lahko normalno funkcioniram in delam v službi), sploh pa še ni tako, kot se ga spomnim iz časov, ko sem bila še zdrava, zato še nadaljujem z dieto in zdravljenjem.

lp

Zdravo sam imam isti problem kakor vi in me zanima če ste dobili kakšno uporabno informacijo mogoče celo rešitev za to težavo?

Pozdravljeni,
mogoče vam bo tole v pomoč.
Dr. Kim DEramo, ravno poslušam njeno zgodbo ( Mindbody medicine to reverse pain, fatigue and cronic illness). Imela je kup težav, bolečine in po 2 letih je dobila diagnozo: FM, SKU. Stara je bila 29 let. Ugotovila je, da se mora povezati s svojim telesom. Ko se predamo telesu, ne čutimo več bolečine. Sedaj ima 39 let, je zdrava, srečna in ima dva otroka. Pavi, da je EFT učinkovita metoda. Njena knjiga je uspešnica.
https://www.amazon.com/MindBody-Toolkit-Instantly-Increase-Productivity-ebook/dp/B00BWWLU72

Breda

Mišično trzljaje in določene krče povzročajo predvsem glikoalkaloidi in ostali pesticidi v prehrani. Ti glikoalkaloidi so inhibitorji (motilci) acetilholina (kemični živčni prenašalec) zaradi česar prihaja do nenadzorovanega trzanja mišic. V hujših primerih tudi do nekaj sekundnega krča mišice. Ker imajo glikoalkaloidi zelo dolgo razpolovno dobo in se v telesu kopičijo se jim je potrebno izogibati več mesecov preden se zadeva umiri in se odstranijo iz telesa.

Pozdravljeni,
še malo nadaljujem svoje pisanje. Nad sliko knjige v Amazonu piše Look inside. Lahko pogledate v knjigo in si preberete prve strani brezplačno. Gotovo vas bo knjiga navdušila.

Če vam angleščina ni preveč domača, vam svetujem tole. Na levi polovici ekrana odprta knjiga v Kindlu, na desni polovici pa Google prevajalnik. Tako iz knjige z lahkoto prenaša v prevajalnik. Pred seboj pa seveda zvezek, ki ga vedno lahko pogledate. Sama uporabljam A5 format, ki gre tudi v torbico. Pa sporočite, kako vam gre.

https://int.search.myway.com/search/video.jhtml?n=783ad2f4&p2=%5EBA5%5Exdm492%5ETTAB02%5Esi&pg=video&pn=1&ptb=010FDA56-AFD9-4FE9-A822-F845C3E6FC8A&qs=&searchfor=Dr.+Kim+DEramo&si=EAIaIQobChMIyY3r8a__1wIVzYSyCh1mngyhEAEYASAAEgIgp_D_BwE&ss=sub&st=tab&tpr=sbt&trs=wtt

Breda

New Report

Close