Najdi forum

tresenje in fm

Sem ena tistih , ki jih nenehno pestijo različne težave- čudni glavoboli,
bolečine v trebuhu , vrtoglavica ,……….. zadnje čase pa tresenje.
Ne tako , da bi bilo videti navzven , pač pa notranje, kot bi vibriralo
vsako mišično vlakno, tudi srce , očesna zrkla , če je oko zaprto, hrbtenjača,
križni , ledveni del…celo zatilni del -možgani.Porečete halo ….
Ali tudi to pripada FM ? In predvsem, če ima kdo težave te vrste , kako
si pomagati? Ne imejte me za malo premaknjeno. Prosim za pomoč.
Hvala za odgovor .

Ščitnica? Preveri TSH.
Pa veliko zdravja.

Burja, hvala za odgovor. Imam dokazano hipotirozo in jemljem
50 ug eutirox / dan. Pred mesecem dni sem kontrolira TSH in je bil
v mejah normale. Zanimivo , da je tresenje omenjeno pri hipertirozi.
Ve , kdor more ?!
Pa lep pozdrav

nova
Uredništvo priporoča

Hmm, zna se pojaviti tudi pri hipo (meni se na momente zdi, da se v meni trese vse drobovje). Kakšen TSH si imela? Na zgornji, ali na spodnji meji? Si mogoče predozirala tablete? Sicer pa tudi tebe vabim na forum društva Metuljčica – društva za pomoč pri obolenjih ščitnice:

Tudi jaz sem imela podobne občutke. Kot bi me nekdo v meni tresel in tega nism mogla nadzorovati. Ščitnico imam v redu. Že nekaj časa jemljem Kali- phos, to je ena od “Shuslovih” soli in mi je bolje.

Obema hvala za odgovore in informacije.
Zadnji TSH je bil 2,302.
Ker mi je bila pred nekaj meseci ugotovljena celiakija- sem na strogi
brezglutenski dieti- menim , da gre morda za dejansko pomanjkanje
vitaminov in mineralov.
SHUSLOVE SOLI ne poznam. Lahko zapišete kaj več.
Lep dan vama želim.

Pozdravljena

Morda se ti bo zdelo malo čudno, ne vem, če gre za isto stvar. Jaz sem se tresla vsako jutro po kavici s sladkorjem, ko sem si umila zobe. Tako so pretekla leta, nato sem opustila sladkor iz kave, bilo je malo boljše. Sedaj sem ugotovila, da sem se pravzaprav leta in leta tako tresla. Občutek je tresenje, ki bi opisovalo nervozo in švohnost od lakote, kot če ti pade sladkor. Pri tem mi je pomagal celo tablet za pomirjanje. VZROK- PASTA ZA ZOBE, gre za nevrološko alergijo, jaz imam tudi MULTIPLI KEMIČNI SINDROM, kemično občutljivost, kar ima veliko bolnikov s FM, kronično utrujeni, bolniki s kandido.
Morda ste tudi vi tako občutljivi, premislite.Tem bolnikom škodujejo kemične snovi: benzin, nafta, petrolej…, kozmetika…, trdi metali: amalgam, zobni mostiček, nakit, nikelj, krom, plastika, kovine v telesu, tujek v telesu, npr.spirala …..
Ko pridejo te osebe v stik s kemikalijami, se začno tresti, glavobol, utrujenost, zmedenost, nervoza, težko dihanje, stiska v prsih, kakor astmatika, in to pri zelo majhni količini odreagiraš v minutki!

Graciela , hvala !
Bom razmišljala v smeri alergij. Hipoglikemija ni , ker to tresenje poznam
in je drugačne vrste.Amalgamske zalivke sem pred mesecem zamenjala,
torej tudi amalgam ni vzrok ali pa je minil prekratek čas.
Na nevrološko alergijo nisem niti pomislila, pa tudi moja zdravnica ne,
kajti vzroka za to motnjo ne pozna.
Človek pa tava v megli.
Se še oglasim. Lep pozdrav.

Nevrološka alergija je takrat, če si občutljiv na kemikalije. Alergologi to poznajo kot občutljivost na kemikalije, kozmetiko …
Temu pravijo enostavno občutljivost na kemične snovi, tebi pa se lahko kar rola od vseh raznih simptomov, ki jih ima ta bolezen .

Graciela

Živa , pozdravljena !
Tresenje se pri meni celo stopnjuje do te mere, da me ponoči zbuja.
V vitaminski bibliji sem nekako razvozlala Schusslerjeve biokemične
celične soli. Ker omenjate kali-phos zaključujem , da je to kalijev
fosfat . V knjigi piše,da ga najdemo v vseh telesnih tkivih, zlasti pa v živčnih,
možganskih in krvnih celicah. Neuravnanost ali pomanjkanje je lahko vzrok
nepravilne presnove maščob, slabega spomina, napetosti, nespečnosti
in šibkega , hitrega srčnega utripa. Tresenja sicer ne omenja , a vsi
ostali simptomi se pojavljajo tudi pri meni.
Prosim vas , kje ste dobili omenjeno sol in ali se dobi brez recepta ?
Kakšno je doziranje ? Ko sem omenila svoji zdravnici to sol , je ne pozna.
Najlepša hvala za odgovor .

Poglej na spletu, vpiši latinsko ime, dobila boš kar nekaj zadetkov.
Mislim, da je v Trzinu podjetje, ki prodaja te soli. Jaz jih jemljem v homeopatski obliki v zelo nizki potenci. Lahko si odpreš tudi homeopatsko materio medico(je na spletu) ali jo poiščeš v kakšni od trgovin s tako literaturo, tista v BTC je še najbolje opremljena.
Najhitrejša pot je, da pokličeš trgovino Arnika v Škofji Loki, kjer ti bo prijazna svetovalka dala veliko informacij.

V literaturi sem prebrala, da je 60% težav izvira prav iz pomankanja te soli v telesu, ki je, kot si že ugotovila, prisotna v vseh celicah našega telesa.
Seveda pa je pametno, da preveriš, da se ti v terlesu ne “kuha ” še kaj drugega.

Živa , hvala za odgovor . Bom poskusila , se še beremo.
POZDRAV

Pozdravljeni,
lahko vam sporočim, da je bilo veliko takšnih in sličnih in težav že rešenih ali močno izboljšanih v biospectrum centru. Biospectrum namreč deluje na žleze z notranjim izločanjem, na obkrajno in centralno živčevje, na imunski sistem, na kardiovaskularni sistem…..kar je v svetu redko ali kar edinstveno. In to brez stranskih učinkov.
V tridesetih letih je bilo opravljeno že na tisoče kliničnih raziskav, ki potrjujejo terapevtsko delovanje biospektralnih naprav.
Lp, Igor

New Report

Close