Najdi forum

test za kandido

Tema iz leta 2006:

Kaj za ugotovitev ali imam kandido grem samo k mojemu zdravniku, ta pa mi odvzame kri al obstaja kakšen drugačen način? Hvala za informacije.

preprost preizkus, opremljen z risbo, je v .

Preizkus s slino sem že naredila in je pokazal, da imam kandido. Rada bi vedela kaj sledi temu, ali je to odvzem krvi ali kakšen drug pregled. Thanx ta info in lp.

nova
Uredništvo priporoča

Draga ankka,

testa, ki ste ga naredili, zdravniki ne priznajo. Če greste k svoji zdravnici, ji raje ne omenjajte, da ste ga naredili, temveč ji povejte, da imate bele obloge v ustih, da imate pogosto beli in pekoči jezik, izcedek iz nožnice itn… Namreč, vse to so vidni simptomi glivičnega obolenja, in jo na temelju tega lahko prosite za pomoč.

LP

Gordana ******* Upanje je nekaj mehkega, kar se spusti na dušo in zapoje melodijo brez besed. Nikoli ne obmolkne in najslajše zveni ob nevihti. (Emily Dickinson)

Lahko mi pišete na moj elektronski naslov. Imam izkusnje na tem podrocju. Najprej bomo skupaj poiskali vzrok ter nato odpravili se posledice in ponovno se boste veselili zivljenja.

Naj samo pripomnim, da smo vsi, ki smo v naši širši družini ta test s slino opravili, imeli pozitiven rezultat. Meni je to res čudno.

dsimon1, morda ti bodo zadevo najbolje pojasnili podobni dvomi drugih ljudi … in pojasnila s strani tretjih ljudi

v posvetovalnici Alergije je bilo v okviru vsebinskega naslova “Kandida” zapisano podobno vprašanje, dvom in čez čas tudi odgovor (ne moj); ker je število tamkaj objavljenih sporočil precejšnje, preslikujem tiste, ki pojasnjujejo zadevo:

Avtor: Nuška, 21-09-06
Ne jemlje jo resno- ne vem, če ni kaka muha alternativcev da pobirajo denar. Meni je rekla pediatrinja da če bi imel otrok kandido da bi imel soor v ustih, vneto analno odprtino…in da je to vse en blef. pri naši familiji smo vsi naredili poiskuse s slino, pa vsem se je vlekla. Kaj mamo vsi to nedokazano kandido? Dejte no, sicer pa kakor kdo, to je le moje mnenje.

Avtor: Gorazd, 21-09-06
Nuška, kandidiaza zagotovo ni muha alternativcev, saj nihče ničesar ne ponuja ali prodaja. Gre samo za nasvete, kako z ustrezno prehrano odpraviti nastale težave ali jih vsaj omiliti. Test s slino pa dejansko ne pokaže vsem enakih rezultatov, to sem sedaj že ugotovil.
Zanimivo je tudi, da imam skoraj vse težave, ki so v prispevkih omenjene kot posledice kandidiaze. To, kar ti je omenila pediatrinja, pa je že hujša oblika, ki se dejansko pokaže s srbenjem, glivičnimi vnetji med prsti na nogah in različnimi znaki v ustih. (…)
Prav gotovo se bo še kdo oglasil, ki se ali se je že uspešno spopadel s temi neprijetnimi glivicami, ki v osnovi niso nevarne, dokler se preveč ne razbohotijo.
Čudno pa je, da uradna medicina tega nič ne omenja – ali pa morda niti ne pozna. Večina zdravnikov nas navadno sploh ne posluša. Dobro se spominjam, da sem svoji zdravnici omenjal čuden jutranji okus v ustih, pa sploh ni komentirala…

Avtor: ČEBELICA, 21-09-06
veš Nuška mislim, da ima Gorazd prav. Kandidioza ni kar tako, treba jo je jemati resno. Vse dokler še ni tako razbohotila je uredu, ko pa ti začneš opažati resne simptome, točno take kot so našteti se malo zamisliš. Pri meni so se pokazali točno taki. Gljivice na nohtih na nogah, izpadanje las, razna ginekološka se ponavljajoča vnetja, jutranji slab zadah, bolečine v trebuhu itd. Ni to ravno mačji kašelj. Verjemi mi.

Avtor: mojca, 01-10-06
No, sprašuješ kdo je opravil test in ni bil pozitiven. Jaz sem naredila test z neklorirano vodo sebi, možu in enemu sinu (11let star) in oba z možem sva bila negativna, omenjeni sin pa je imal reakcijo sline kot nitke do dna kozarca v trenutku.
Naj povem, da je test naredil še drugi dve leti starejši sin in je bil tudi negativen.
Sina jesta praktično isto hrano, vendar pri mlajšemu so že, ko je bil star 4 leta našli večkrat kandido v blatu. Živeli smo namreč v eksotičnih krajih dolga leta in so mi tam razlagali zdravniki da to ni nič posebnega, ker je pač jedel več sladkega sadja prejšni dan…analize blata smo periodično ponavljali zaradi nevarnosti ameb in drugih parazitov, zanimivo pa je bilo, da je mali sine vedno imel kandido, kot se mu tudi danes kaže v slini…
Sicer je fant zdrav zaenkrat, vendar opažam, da rabi izredno dosti spanja in resno razmišljam kako bi ga dala na dieto, vendar tako, da bi bila sprejemljiva zanj.

Jaz, ajtim, sem na mojčino sporočilo odgovoril: “Hej, Mojca, hvala za komentar! Tvoje neodvisno mnenje daje preskusu s slino tehtnost in veljavo. Upam, da ga bo prebralo veliko ljudi … !”

Saj ne sejem neko seme dvoma, ampak test smo naredili jaz, otrok (6let), mož, sestra, vsi smo bili pozitivni, čeprav imava neke od naštetih znakov samo midve s sestro. Mož in sin pa prav nobenega. Bili smo 100 procentni. To se mi zdi malo čudno.

kandida je prisotna v crevesju vsakega cloveka….problem pa nastane kadar se le ta prevec razpase po telesu….

Tudi moj mož ima negativen test s slino, jaz pa hudooo pozitivnega… in tudi jaz ko sem se prvič rešila kandide in sem se počutila res krasno – brez vseh težav, značilnih za kandidiazo – mi je test s slino pokazal negativno stanje, zdaj pa se spet nitke vlečejo… jaz popolnoma verjamem v ta test. razmišljam pa, da ta test morda kaže stanje zakisanosti telesa, ker takrat nisem imela niti malo kislega okusa v ustih… ne vem… moje ugibanje pač

Spoštovani, zanima me, kateri testi pokažejo prisotnost kandide v telesu. Organizem mi nagaja, črevesje, jezik obložen, ščiplje v komolcih, … kako se rešiti teh tegob lp

New Report

Close