Najdi forum

depresija?

Verjetno je bilo to tukaj že velikokrat napisano ampak vendar….
Prejšnji teden sem bila na pregledu in ugotovili so, da je z mojo krvjo,holesterolom, urinom vse v redu. Edino sedimentacijo imam za malenkost povišano, nizek pritisk, kateri mi pade tudi na 90/50, in povišan nivo ščitničnih hormonov.
Naj povem da sem stara 39 let, tehtam 62 kg pri višini 170 cm, se ukvarjam s fitnesom skoraj leto dni, hodim vsak dan na sprehode. Vendar imam občutek da sem utrujena do kosti, vsako jutro se prebudim z glavobolom (kot bi prejšnji dan krokala), kasneje se mi glava zbistri, velikokrat se mi vrti, zebe me vsak dan, včasih tako zelo, da mi od tega postane slabo, in vsaj trikrat na teden se moram siliti, da lahko kaj pojem, razdražljiva sem, vsako noč se v sanjah prepiram. Težko se skoncentriram za delo v službi, nemogoče mi je pogledati na tv cel film ali pa dalj časa brati knjigo. In zadnje čase opažam, da mi je začel nagajati spomin.

Pozabila sem še napisati, da mi zapira sapo, da imam velikokrat občutek, da nimam zraka in da me skoraj ves čas tišči v prsih.

Ali mi lahko pojasnite, kaj ste mislili s “povišanim nivojem ščitničnih hormonov”? Je morda šlo za povišan TSH (?) , kar bi lahko pomenilo pomanjkljivo delovanje ščitnice (hipotirozo) ? Tudi drugi znaki, ki jih opisujete, me namreč sumljivo spominjajo na to obolenje (huda utrujenost, nizek pritisk, zebe, slab apetit, glavobol… ). Ali vam vaš zdravnik ni omenil pregleda pri tirologu ? Predlagam, preberite si : http://vestnik.szd.si/st2-7-8/485-486.pdf , odličen članek z naslovom “Ocena prvih napotitev v tirološko ambulanto” (nanj me je prijazno opozoril gospod Stane Sevčnikar ).
Glede depresije : hipotiroza in depresija sta lahko povezani. Ali opažate tudi razpoloženjske motnje (v smislu potrtosti, brezvoljnosti, negativne naravnanosti, samoobtoževanja … )? Na našem forumu imate pod naslovoma “Lenoba”(6.9.03) in “Če se želite preizkusiti”(15.10.03) dva vprašalnika, s katerima lahko sami preizkusite svojo morebitno “depresijo”.

Toliko , zaenkrat . Če sem vas usmerila v pravo smer, me veseli !

Lep pozdrav,
Veronika

Tudi razpoloženjske motnje so…..
Pri zdravnici se bom pozanimala, če gre za povišan TSH. Dejala mi je samo, da mi svetuje pregled nivoja hormonov enkrat letno. Ni mi pa svetovala pregleda pri tirologu.
Hvala za odgovor.

Obe obolenji se uspešno zdravita.

Kar pogumno !

New Report

Close