Najdi forum

koliko casa traja

Zanima me koliko casa traja preden simptomi kronicne utrujenosti popolnoma izginejo in ce za to bolezen obstajajo kaksna zdravila, hvala

Nobenega pravila ni, koliko časa obolenje SKU traja. Pri nekaterih bolnikih pride do popolne ozdravitve – praviloma v prvih petih letih od nastanka bolezni – nekaterim bolezen napreduje. SKU je kronično obolenje (pri meni traja že več kot sedem let ).
Zdravila za bolezen kot celoto ni. Za zdaj je možno samo t.i. simptomatsko zdravljenje (lajšanje simptomov, ne pa vzročno zdravljenje). Možna je terapija s protibolečinskimi zdravili (nesteroidni antirevmatiki), antidepresivi (zmanjšujejo bolečino v mišicah, glavobole, nespečnost ali eventuelne motnje razpoloženja). Nujna je redna telovadba (vaje za gibljivost in povečanje telesne moči ), vendar do stopnje , ki ne preobremenjuje. Potrebno je izogibanje stresu. Priporočljivo je povezovanje bolnikov v skupine za samopomoč.
Preberite si spletno stran http://www.skufmslovenija.org in se spet oglasite, če bi želeli !

Lep pozdrav,
Veronika

Pri meni utrujenost traja 3 mesece. Ker nisem čisto prepričana, da imam res to bolezen ali je moja utrujenost posledica katere druge bolezni me zanima, če obstajajo kakšne preiskave s katerimi 100% potrdijo to bolezen. Aja, pa zanima me, kako se je pri vas vse skupaj začelo. Pri meni se je namreč zelo nenavadno-izgubila sem zavest, prebudila pa sem se neznansko utrujena-od takrat tej utrujenosti ni videti konca.

nova
Uredništvo priporoča

Draga Anja,
moje težave so se začele v obliki vsakodnevnih vrtoglavic, motenj v ravnotežju, slabosti in siljenja na bruhanje, glavobolov ter ponavljajočih se vnetij sluznic. Občutek utrujenosti se je začel pojavljati šele kasneje in ga tudi danes med vsemi simptomi ne bi postavljala na prvo mesto.
Svetujem vam pregled na infekcijski kliniki, o preiskavah vam bo najbolje razložil infektolog.

Vabim tudi druge bolnike (nekaj jih osebno poznam), da vam opišejo svoje težave !

Pogumno, Anja, če vam lahko karkoli pomagamo, se brez zadržkov spet obrnite na nas.

Pozdravljam vas
Veronika

Glede samega trajanja sindroma kronične utrujenosti je pri različnih osebah različno. Sam imam SKU že več let in se postopoma izboljšuje in pričakujem, da bo popolnoma izzvenel. Nekateri pa imajo težave manj časa. Verjetno je to odvisno od same intenzitete težav.
Pri meni pa se kaže v utrujenosti po določenem času, pomanjkanju koncentracije in bolečine v mišicah.

Matej

New Report

Close