Najdi forum

SPANJE POPOLDAN

SPOŠTOVANI,
imam vprašanje, ki se nanaša na mojega partnerja. Stalno je utrujen, dela na področju informatike, v pisarni torej. Vsak dan, ko pride iz službe je tako utrujen, da se zanj takrat dan konča. Ni pripravljen na ničesar več, niti v trgovino ali kaj podobnega. Sedaj imava novega psa in ga spravim proti večeru vsaj na sprehod, to je pa tudi vse. Tudi za vikende spi dolgo, do 11.00 ure, potem pa še popoldan. Ne spravim ga, da bi se ukvarjal s kakim športom ali kaj pdb. Trdi, da je področje na katerem dela zelo stresno in da večina njegovih kolegov tako živi. Jaz sicer tega ne verjamem in vem, da to ni prav. Jaz sem sicer čisto nasprotje njega in sem hiperaktivna, vendar vem kaj je zdrava mera gibanja in dela. Moram vam pa še povedati da trpi za socialno fobijo, ki je pri njemu kar v hudi obliki. Zdravi se tudi pri psihiatru in jemlje tablete- Zoloft. Vem, da služba zato zanj predstavlja še dodatno obremenitev, pa vendar, ne vem kako naj mu pomagam, saj je tako pasivno življenje pri 29. letih samo životarjenje. Trudiva se, da bi bolezen premagala na vse načine. Morda nama tudi vi lahko pomagate.
Hvala lepa za Vaš odgovor.

Lepo pozdravljeni!

Je bila utrujenost v podobni obliki prisotna že pred zdravljenjem ali pa jo opažate sedaj, po jemanju zdravil? Ste jo omenili lečečemu psihiatru?

Glede stresne narave poklicnega dela prepričajte svojega “zaspanca”, da se tovrstna utrujenost najuspešneje premaguje prav z gibanjem in fizično “utrujenostjo”! To velja tudi za premagovanje različnih tesnobnosti in fobij. S postopnim uvajanjem redne fizične aktivnosti v vajin popoldanski urnik skušajte partnerju pomagati, da bo sam doživel endorfinsko ugodje, ki ga povzroči ravno prav utrujeno telo. Dopovejte mu, da aktivirano telo spontano sprošča “hormone sreče” in naj to preizkusi na svoji koži. Za začetek lahko na primer primerja svoje počutje po enournem popoldanskem spanju v zaprtem prostoru in po enourni hitri hoji na svežem zraku. Prej ali slej bo vzljubil gibanje.
Ko partnerjevo pasivnost merite z merili svoje “hiperaktivnosti” (kot jo sami imenujete), pa imejte v mislih tudi to, da je individualen energetski potencial, ki ga posameznik premore, med drugim tudi konstitucijska (dedna) značilnost, ki je ne premoremo vsi v enaki meri. Da ne bi bili v primerjanju prestrogi … Poskušajte biti njegov “motor” in ga počasi poženite v tek!
Kako vam bo za aktivnejši življenjski slog hvaležen šele vajin kuža!

Lep pozdrav,
Veronika

Spoštovani, odgovor na vprašanje, ali je tako zaspan po zdravljeju, je ne. Menim, da je to bolj moč navade, saj ga je njegova mama zelo ujčkala in vedno, ko je prišel iz službe, ko je bil še doma, mu je rekla, naj gre počivat. In verjetno je tako bilo že v šoli. ko sem jazm prišla k hiši mi je vse to bilo čudno in sem ga tudi na vse načine prepričevala, da tako življenje ni vredu in da tudi z njim ni vse vredu. Razumem, da se odpočiješ 15, 30 min, potem pa je potrebno popoldan preživeti kar se da aktivno, saj je to v končni fazi prosoti čas, ali ne?! Psihiatrinja je bolj tihe narave in ne komentira preveč. Pa tudi te tablete ne povzročajo zaspanosti, kolkor jaz vem. Sem zaskrbljena, ker ne vem kako bo vzdržal tempo potem, ko bova imela otroke…takrat za počitek vedno prideš zadnji na vrsto…
lp, l.

tudi moj mož je bil podobne sorte, dokler nisva začela uživati pred letom in pol FHES in stanje se je v zelo kratkem času popravilo (očitno je vse skupaj povezano s pomanjkanjem kisika in vodika , ki sta bistvena elementa v organizmu)

članke o teh stvareh vam lahko pošljem po mailu, če pišete na moj mail: [email protected]

Povsem se strinjam z vami (“partnerica I” ), bi pa le nakazala možnost, da je trajajoča utrujenost lahko tudi spremljevalec depresije in/ali anksioznosti. O tem bi bilo smiselno spregovoriti z vašo psihiatrinjo, ker omenjate zdravljenje socialne fobije (sta vključena tudi v kakšen terapevtski program ?).
Vse ostalo velja tako, kot sem omenila v prvem odgovoru. Vztrajajte pri svojem aktivnem odnosu do preživljanja prostega časa in ne pristajajte na to, da bi v tem pogledu “prevzgojil” on vas.
Vaš pomislek v zvezi z otroki je utemeljen.

Pozdrav,
Veronika

Draga Renata
Prosim te, če mi razložiš kaj je to FHES??? Kje se kupi? Lepo te prosim za čimprejšnji odgovor, ker imam težave kot tvoj mož.
Hvala ti
Lepo pozdravljeni
Maja

to je neka voda, ki se jo lahko naroči tudi po inbternetu, pejdi v iskalnik in napisši kratico, pa boš našla..samo je kar drago…15.000, ..
lp, l.,

Zdravo,

Fhes je mineralni prah ki oživlja vodo v našem telesu (ni neka voda , so kapsule ki jih strešeš v vodo ali pa spiješ cele z 2.3 dcl vode , sestavljene je iz silicija, vodika in kisika – skratka v 100 letih jim je uspelo narediti tako vodo kot je pijejo Hunze. Bistvo je da zelo razstruplja organizem, je najmočnejši antioksidant (o tem imam meritve ki ti jih lahko pošljem ker sem tudi sama bolj ziheraš), poveča absorbcijo hranilnih snovi in popravi biološki teren, kar se kaže v boljših krvnih rezultatih (tu so uspehi zelo hitri – imam s tem lastne izkušnje) , več energije (ta je občutna zelo hitro) in seveda se popravi kompletno zdravje. Poznam precej ljudi ki imajo s tem odlične rezultate, tudi zdravniki nimajo nič proti /veliko jih celo jemlje) in sploh je zadeva tudi meni praktično rešila življenje (rak). No o vsem tem imam ogromno člankov (sem jih zbirala zase) in ti jih rade volje pošljem, pa tudi o nekih drugoih zadevah ki so meni pomagle) samo mi piši na mail:

[email protected]

Vem da ni poceni, ampak še leto dni nazaj sem dajala po 70 jurčkov na mesec samo za komplemenranega zdravnika, da ne govorim o drugih dodatkih. Tako da praktično me sedaj pride ceneje, zdravnika pa sem nehala obiskovat, ker sem si pomagala sama in to največ kar s FHES – s tem sem začela. No ko si enkrat hudo bolan, ti denar ni več pomamnben, si pa ne privoščič kake večerje al pa kake obleke, pa vložiš več v svoje zdravje, prehrano.

Definitivno pa pomaga pri utrujenost in to res zelo hitro, saj so med simptomi izčrpanja vodikovih zalog kronična utrujenost, depresije, hormonsko neravnovesje in želodčne težave. No pa še staramo se počasneje saj se celice 2 krat hitreje regenrirajo – to je vse iz člankov. In bistvo tega so rano negativno nabiti vodikovi elektroni ki so tudi močni antioksidanti .

Vse te težave izvirajo iz pomankanja zdrave soli v organizmu. Za razumevanje preberite knjigo RESNICA SOLI , ki jo nadete na forume TRENING, OBLIKOVANJE TELESA.
Pozdrav
Stane

ja sol pa mora bit himalajska – ta ma 84 elementov, navadno sol smo vrgli v smeti , čim se prebrala tale članek:
http://www.gape.org/geeklog/public_html/article.php?story=20030409221642485

Oj, Renata!

Misliš, da bi te FHES kapusle pomagale tudi pri zdravljenju neplodnosti? V najinem primeru gre za nepojasnjeno neplodnost (oba z možem sva po preiskavah b.p.).

Hvala za info in lp, Taja

jaz mislim da bi pozitivno delovale kar se tiče biološkega terena , ne vem pa če bi to vplivalo na plodnost, takih izkušenj še nimam. No drugače pa zelo dobro vplivajo na hormosnko neravnovesje tudi MAP – beljakovine , če mi pišeš na mail ti pošljem članke o njih – ta zadeva je pri nas popolnoma nova. Tudi sama sem imela hormonsko neravnovesje ki se je kazalo na koži na obrazu in mi je map zelo hitro poštimal zadeve. Sicer pa če te te stvari zanimajo ti predlagam da prideš 10.septmebra ob 19 uri v Vodnikovo domačijo, predavanje ne temo :
Vera v dobro tudi s pomočjo žive hrane , prof. Ostan začenja svoj ciklus predavanj, novembra bo o živi vodi, okrobra o črevesni flori – če hočeš ti pošljem vabilo po mailu. Tam lahko tudi vse te stvari vprašaš, pa bo mogoče kdo s tvojo izkušnjo

no jest sem res kar padla v vse to ker imam zelo dobre izkušnje saj mi je pomagalo pri obrambi pred hudo boleznijo ki me je preganjala kar 6 let in to so potrdili tudi speciaisti -onkologi za katere sem čudežen primer

Draga partnerica, jaz pa skoraj ne morem verjeti, da si res tako nerazumevajoča. Soočanje s tako vrsto duševne bolezni pobere vso energijo še normalno energičnemu človeku, kaj šele nekomu, ki ima že naravno nizek nivo energije. Bodi vesela, da še sploh lahko hodi v službo in pazi, da ga ne boš potisnila čez rob. In glede na to, da že od vedno misliš, da “z njim ni vse v redu”, ne vem zakaj si sploh še z njim. Si mislila, da ga boš “spremenila”? Vsi pač nismo za skupaj.

Gospa Reni! Tudi jaz imam težave s kožo in s hormoni, kljub mojim 36. letom. Zanimajo me MAP tablete?!

Anja, sem vam pisala na vaš mail in poslala članke, upam da ste dobila.

New Report

Close