Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Kronična bolečina – fibromialgija Kronična utrujenost

Kronična utrujenost

Marsikomu se bo tole zdelo nepomembno, ampak kot sem se pozanimal, je to tudi bolezen današnjega časa, zato so v sodelovanje prišli posamezniki, ki vam bodo vedeli povedati kaj več o tej bolezni. Vsi ki pa se soočate s to boleznijo, pa boste lahko izmenjali izkušnje in informacije.

Z informacijami in vami se bo ubadala Veronika, ki ima izkušnje z obema boleznima že sedem let. Po poklicu je profesorica psihologije in pedagogike , svetovalno pa nastopa predvsem kot “bolnik z izkušnjami”, in je doslej odgovarjala zainteresiranim posameznikom preko osebnih e-naslovov ter telefonično, sedaj pa jo lahko povprašate tudi preko foruma, forum bo odprt za debate.

več o bolezni pa si preberite na teh straneh.

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Spoštovani Primož,
hvala za pomoč !

Veronika

Spoštovana Veronika!

Prosim za komentar moje trditve, da je kronična utrujenost tipična posledica pomanjkanja zdrave soli v organizmu.

Moram priznati, da mi takšna razlaga ni poznana, zato prosim za kakšen strokoven argument.
Ali tako ocenjujete na osnovi lastnih izkušenj ali ste tovrstne razlage prebrali v literaturi ?

Hvala in lepo pozdravljeni!

Veronika

Da, to vem na osnovi lastnih izkušenj.
Simptomi pomanjkanja zdrave soli v organizmu pa so tudi drugačni. Tak najbolj enostaven je tresenje statične elektrike, pri zapiranju avta, na primer. V tem primeru gre za “podsoljenost”, če pa koga na primer muči ščitna žleza, gre v tem primeru za ” presoljenost”, prejodiranost z jodom v jedilni soli.

Lep pozdrav
Stane

Hvala za vašo izkušnjo!

Kaj bi to lahko pomenilo glede terapije?

PS.: Vsi, ki so se mi doslej oglasili, omenjajo tudi motnje v delovanju žleze ščitnice.

LP, Veronika

To bi lahko pomenilo, da pri poprečni porabi jedilne soli, ki je v Sloveniji 18 gr dnevno, zaužijejo skoraj štirikratno količino dnevno potrebnega joda in to v sintetični obliki, oziroma da se prilagodijo na 5 gr jedilne soli, v kateri je celodnevna količina joda in jim primankuje natrija. V obeh primerih je ščitnica obremenjena, ker poizkuša stalno popravljati napako.

Stane

Tudi sama sem večno utrujena, pri meni je prisotno tudi dolgoletno nizek krvni pritisk (tako da pride včasih tudi do omedlevic) imam pa tudi težave z nogami in visokim pulzom. mi pa prija zelo slana hrana (slani prigrizki) in tudi pri kuhi uporabljam precej soli. uporabljam pa običajno kuhinjsko jodirano sol. Skakšno soljo bi po vašem bilo potrebno nadomestiti to sol in kje jo možno kupiti? Hvala in lep pozdrav.

Ali lahko ocenite, koliko jedilne soli zaužijete dnevno?
Na vaše vprašanje pa vam brez Primoževega soglasja ne morem odgovoriti, lahko me pa pokličete na 041816605.

Stane

V prejšnji Oni (12.avgust) je dvostranski članek o nizkem krvnem tlaku na strani 46.
Kakšne so pa te težave z nogami?

Članek, ki ga omenjate, nima razen informativne, da bi bilo dobro poznati svoj krvni tlak, nobene vrednosti. Iz vseh vetrov so nabrane neke parcialne informacije, ki pri bralcu lahko pustijo edino vtis nelagodja in tesnobe.
Bolje se je dokopati do resnice z zdravo pametjo in vsaj nekoliko tehničnega znanja.
Pritisk je podatek, ki pove s kakšno silo nekaj pritiska na neko površino. Pri krvnem tlaku je to pritisk krvi na površino žil in ker ja volumen ožilja več ali manj konstanta, pri poapnenih žilah še posebej, je pritisk premosorazmeren s količino krvi v ožilju. Kri pa je sestavljena iz krvne plazme in krvnih celic. Krvna plazma pa je več ali manj vodna raztopina soli, pri čemer velja strog zakon, da mora biti koncentracija soli vedno enaka, kajti drugače se njena elektroprevodnost zmanjša in v elektroniki telesa bi bilo vse narobe.
Torej, če vlada v organizmu, oziroma v medceličnih plazmah, pomankanje soli iz katerih se vzdržuje stalna koncentracija v krvi, je v krvi tudi manj vode in njen volumen je nizek, zato tudi pritisk.
Nizek pritisk je tako direktna posledica pomanjkanja soli v telesu, kakor tudi ostali simptomi z utrujenostjo vred.
Zakaj prihaja do pomankanja soli, pa sem omenjal že zgoraj.
Če bi razumel vaše vprašanje o nogah, bi lahko kaj komentiral, toda moja diagnoza je vedno enaka- vzrok za bolezen je vedno pomanjkanje zdrave, ponavljam, zdrave soli v organizmu.

Lep pozdrav
Stane

Če ste prebrali pozorno ta članek ste lahko opazili, da omenja tudi nevralno pogojeno obliko ortostatske hipotenzije, ki je posledica okvar refleksov avtonomnega živčevja in sol nima veze pri tem.

Matej

Sol je med drugim osnovni elektrolit človeškega akumulatorja in prevodnik elektrike v telesu.
Mislite, da je res tako nepomembna za živčni sistem, po katerem se pretakajo električni impulzi?

Stane

http://www.gape.org/geeklog/public_html/article.php?story=20030409221642485

članek o soli , tudi jaz uporabljam himalajsko sol, je pa treba biti previden ker velikrat kameno sol prodajajo kot himlajsko , cena za himalajsko sol pa je v tujini zo pol kg cca 13 EUR in taka bi morala biti tudi pri nas- če gre za pravo. Jaz sem dala 6.000 sit za 1 kg in za 25 g v razsipnem stanju 3000 sit.

Za kronično utrujenost je zelo dober FHEs – mineralni prah ki oživlja vodo v telesu – članke o njem lahko pošljem po mailu , lahko gre tudi za pomanjkanje beljakovin v celicah – tudi o tem opbstajajo dobri članki, lahko pa vse skušaj izvira tudi zaradi neuravnoveše črevesne flore (nek japonec je izločil 7 dobrih bakterij in obstaja napitek ki ureja črevesno floro).

Če vas zanima kaj o tem lahko poljem več info , pišite na moj mail:
[email protected]

Spoštovani,
po naklučju sem zašla na vaš forum in našla prav to kar sem iskala. Kronična utrujenost se še posebej v službi sliši kot izgovor, vendar sem glede na prebrano prepričana da je nekaj na tem.
Od lanskega oktobra hodim v službo od 8-16h in nato še nekaj ur popoldne honorarno delam, tudi sobote in nedelje. Trikrat tedensko po eno uro se ukvarjam s športom (borilne veščine) in poskušam se prehranjevati čim bolj zdravo. Vsak dan spim po 8h in zjutraj kljub temu komaj vstanem.
Mislila sem da je moja vsakodnevna utrujenost posledica preobilice dela vendar se nisem mogla odpočiti niti na dopustu, ko sem bila brez skrbi in obveznosti.
Prosim vas za vaše mnenje ali mislite, da gre pri meni za pojav kronične utrujenosti ali bi bilo potrebno samo zmanjšati moj obseg dela.
V naprej hvala LP

Pozdravljeni,
če kljub skrbi za zdravo življenje (kamor sodi zdrava prehrana, redno gibanje, ustrezna količina spanja … idr.) občutite vsakodnevno utrujenost, je to lahko opozorilo telesa, da se preobremenjujete z d e l o m in drugimi obremenitvami. Občutek utrujenosti je v bistvu zaščitni mehanizem organizma, ki nas varuje pred popolno izčrpanostjo.
Pretežno jutranja utrujenost in boljše počutje tekom dneva je značilnost t.i. d u š e v n e oblike utrujenosti. Opazujte torej svoje duševno razpoloženje (malodušje, brezvoljnost, depresivnost… ).
Zmanjšajte obseg dela, saj vas vaš organizem pravočasno opozarja in ščiti pred popolno izpraznjenostjo ali ” izgorelostjo ” ( burn out sindrom ). Dokaz za alarmantno stanje je tudi dejstvo, da si niti na dopustu niste mogli zadosti napolniti “baterij”.

Lep pozdrav ,
Veronika

zivjo, calimero,

po mojem mnenju si prevec zaposlena. Zdravniki in psihologi tudi priporočajo enkrat letno dopust, ki traja tri tedne. v tem casu se lahko clovek res odpocije.

Upam, da ti bo to v pomoc,

Barbara

Calimero! Res delate mnogo preveč. Da si ne morete več odpočiti, niti na dopustu ne, je dokaz, da je že dobro načeta rezervna energija. Jemanje rezervne energije je škodljivo zdravju, predvsem živčevju. Nekega lepega dne Vas bo vrglo. Bojim se, da je vaše delo pretežno sedeče. To je zelo ubijajoče. Mogoče bi bilo dobro omisliti si še kako lažjo športno aktivnost. Vsakdanja hitra, lahkotna in udobna hoja (1 uro in več) je čudovito sredstvo proti utrujenosti. Učinek je opazen čez en mesec.

New Report

Close