Najdi forum

Kako do pomoči?

Pozdravljeni,
vsakodnevno prenašanje bolečine in težave s spanjem so me pripeljale na ta forum, ki sem ga pred leti že prebirala. Stara sem 36 let. Bolečine so bile najprej v vratu, potem v ramah, nakar so se preselile na križ in kolk, pa tudi sredinski del hrbta. Zdaj jih imam skoraj povsod od naštetega, kakšen dan bolj tu, drugi dan pa tam. Kot opisujejo mnogi, se bolečine čutijo kot grozen muskelfiber, tudi če ne počnem nič takega. Najhuje je ponoči in zjutraj, po 2 urah po vstajanju postane boljše. Revme nimam (testirali 2x), ima pa moja mama revmatoidni artritis. Sama imam še alergijo (seneni nahod in na mačjo dlako), cikle nespečnosti, občasna nihanja v delovanju ščitnice in zadnje mesece res hudo utrujenost. Včasih se komaj privlečem v službo in sprašujem se, kako bo v prihodnje.
Situacija je zdaj taka, da ne vem, kam ne kako zaradi koronavirusa. Kateri strokovnjak pravzaprav opravi pregled, da potrdi fibromialgijo? Pred leti sem bila na Soči zaradi vratu (mislili so, da gre za poškodbo po nesreči), pa so mi postavili tudi sum na fibromialgijo. Naj grem ponovno k njim? K revmatologu? Opravila sem tudi različna rentgenska in MR slikanja, ki niso pokazala posebnosti. Bila sem tudi pri nevrologu, enako brez posebnosti. Čutim pa, da je težava v mišicah.
Lepo prosim za vaš odgovor.
Lep pozdrav.

Lepo pozdravljeni!

Če ima vaš osebni zdravnik do bolezni sindrom fibromialgije sprejemljiv odnos, vam diagnozo lahko postavi že na primarni ravni. Če temu ni tako, bi se bilo smiselno obrniti na strokovnjaka, ki vam je pred leti podal sum na fibromialgijo. Za sindrom FM so poleg bolečin, utrujenosti, nespečnosti … značilni še nekateri drugi znaki oz. simptomi, ki so za postavitev diagnoze tudi pomembni. Menim, da je potrebno razjasniti tudi morebitno obolenje ščitnice (največ bolnikov s FM ima diagnosticirano kronično vnetje ščitnice – t. i. hashimotov tiroiditis). Smiseln bo (tudi) pregled pri tirologu.

Vse dobro in srečno!
LPV

Pozdravljeni,
najlepša hvala za vaš odgovor in želje. Imam še eno vprašanje, in sicer, kako si lahko pomagam sama pri pravilnem delovanju ščitnice? Na tržišču je najti ogromno različnih smernic in prehranskih dodatkov, pa se ne znajdem najboljše oziroma ne bi rada izbirala na pamet. Kaj bi vi priporočili, predvsem, če gre za preveliko delovanje ščitnice? Se kar najdem v simptomih: nespečnost, bolečine, nekoliko sem tudi shujšala, imam občasen nereden srčni ritem, težko se umirim.
Včeraj pa sem tudi dala kri v laboratorij in čakam na izvide. Kot ponavadi, bo verjetno pokazalo manjša odstopanja, vendar ne dovolj za terapijo.
Hvala in lep dan vam želim!

nova
Uredništvo priporoča

Predvidevam, da ste krvne izvide že prejeli.
Za izmenjavo izkušenj priporočam forum društva Metuljčica: http://metuljcica.mojforum.si 

in  forum Hormonske motnje: https://med.over.net/forum/kategorija/zdravje/drugo/hormonske-motnje-42/

Vse dobro!

New Report

Close