Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Kronična bolečina – fibromialgija Moja izkušnja o kronični bolečini in kaj sem se naučila

Moja izkušnja o kronični bolečini in kaj sem se naučila

Kronična bolečina postane naša navada. Telo se navadi imeti bolečino. Vsaka celica v telesu si jo zapomni in ta navada se tudi shrani v naših energijah. Mi vemo, da imamo bolečino, smo nanjo navajeni in naša podzavest meni, da je ta bolečina za nas varna in je ni pripravljena spustiti. Imeti bolečino je za nas bolj varno kot biti brez. Zakaj? To stanje poznamo, tistega, ko se bomo znebili bolečine, pa ne. Morda tisto drugo za nas ne bo varno. Ljudje se po 20 letih znebijo kronične bolečine, telo bolečine nima več, glava pa tega noče sprejeti. Glava noče verjeti, da se bolečine, ki je trajala 20 let, lahko znebiš v tako kratkem času. Ko bolečina izgine, rečejo celo: “Ne vem, če bi jaz tole sploh verjel?” Nočejo verjeti, da bolečine ni več.

Po TKM bolečina pomeni, da ni pretoka energije. EFT je odlična metoda za odpravljanje kronične bolečine. O tem seveda ne govorijo zvečer na televizijskih poročilih. Na poročilih povedo, kar jim naroči stroka, stroka pa ne ve, da v bolnišnicah drugod po svetu uporabljajo EFT in EM. Da je po svetu veliko zdravnikov. ki jih njihova stroka ni mogla pozdraviti in so se pozdravili z drugimi metodami, tudi z EFT. Potem so seveda o tem napisali tudi knjige in postali slavni. Npr. dr. Dawson Church, Lisa Rankin, dr. Christiane Northrup …

Moje izkušnje so take, da ljudje raje trpijo hude bolečine, kot da bi spremenili svoje prepričanje. Ne dovolijo si, da bi poskusili. Pred leti sem prišla na srečanje skupine društva. Povabili so gospo, ki je preživela raka, takrat nekaj stvari v zvezi s tem preštudirala in o tem potem predavala po centrih za starejše po Ljubljani. Nekdo jo je poznal in jo je povabil tudi v društvo. Tema predavanja je bila: “Kako prenašati bolečino”. Pobrali so prispevke in podarili veliko lepo rožo. Sama sem v šali rekla: “Za ta denar vas jaz naučim, kako se znebite bolečine, ne samo, kako jo prenašate.” No, pa me do danes še niso povabili. Ko prebereš eno knjigo, verjameš, kaj tam piše. Ko jih prebereš več, dobiš boljšo predstavo. Odkrivaš vedno boljše metode, takrat spoznaš, da ne pišejo vsi enako. In ko preštudiraš več knjig, in se naučiš več metod, potem vidiš, katere so boljše in katere so najboljše.

Poznam 2 gospe, obe sta malo starejši od mene, ki sta srečni, da me poznata, ki sta mi neizmerno hvaležni za pomoč in znanje, ki jima ga posredujem. Upoštevata moje nasvete in si pomagata po svojih močeh. Pa se včasih izogneta operaciji, včasih antibiotikom …

Poznam tudi take ljudi, ki trpijo in trpijo, pa sami nič ne naredijo, da bi jim bilo bolje. Čakajo na operacijo in to je vse. Prepričani so, da samo operacija lahko reši njihove težave. “Potem ne bo šlo nič narobe”. Ja, nekateri celo umrejo, pa jim ni bilo treba, če bi malo razširili svoje znanje in dojeli, da ni zdravnik tisti, ki zdravi. Telo se zdravi samo, zdravnik je samo tvoj pomočnik. Če se telo noče pozdraviti, se tudi ne bo …

Moje mnenje je, da je rešitev veliko, samo najti jih je treba. Albert Einstein je rekel, da ne moreš reševati težave na isti stopnji, kot je nastala. Dr. Joe Dispenza pa pravi, da moraš spremeniti svojo osebnost, če se hočeš pozdraviti. Kar je v bistvu eno in isto, spremeniti moraš sebe. Drugače pa ne gre …

Breda

10. in 11. 10. 2020: V oddaji FOKUS na POP TV … dva prispevka o kronični bolečini … POSNETEK ODDAJE tukaj: https://www.24ur.com/novice/fokus/ujet-v-lastnem-telesu-z-bolecino.html?fbclid=IwAR1CWTx0lebAXZIMxI3ry5pPB2hnDqoCeHEJKxxd6jUTRdCiO0SZ9K8-iA0 in https://www.24ur.com/novice/fokus/v-prihodnosti-se-vec-ljudi-s-kronicno-bolecino.html.

O bolečini smo na forumu pisali že pred 16 leti (2004), na primer tukaj: https://med.over.net/forum/tema/o-merjenju-bolecine-1659541.

Sami ocenite, ali so se (in koliko) razmere do danes spremenile …

New Report

Close