Najdi forum

Revmatolog

Avtor: Marten

Vprašanje:
Štiri mesece se že zdravim s 4 mg medrolom v kombinaciji z metotreksatom 10 mg + 5 mg 1x tedensko in Folacin 5 mg 1x tedensko 1 dan pozneje. Poleg medrola vzamem še 1gr kalcijev karbonat in 5 kapljic D vitamina. 1 teden po nasvetu dr revmatologa sem zmanjšal medrol 4 mg vsak drugi dan. Na dan, ko ne vzamem medrola, mi močno zateče desno zapestje in se hude bolečine v ramenih in mišicah posebno ponoči, tako da skoraj nič ne spim. Ker nisem mogel do kontakta z dr. revmatologom, vas prosim za nasvet. Zdravim se za psoriatičnim artitisom in tudi v zadnjem laboratorijskem izvidu 24. 06. je slaba krvna slika – Hemogram.

Odgovarja prim. Mojca Kos-Golja, dr. med., spec. revmatologinja:

Svetujem vam, da spet jemljete Medrol 4 mg vsak dan, saj ga nedvomno potrebujete, ker se stanje vašega psoriatičnega artritisa tako hudo poslabša, kadar omenjenega zdravila ne vzamete. Zaradi tega se je poslabšala tudi krvna slika.
Ko se bo stanje izboljšalo, jemljite en dan Medrol 4 mg in en dan 2 mg. Verjetno boste Medrol lahko postopoma ukinili, ko bo nastopil polni učinek metotreksata, kar predvidevam, da se bo kmalu zgodilo.
Nedvomen namen revmatologa je bil, da vam čimbolj zmanjša odmerek Medrola, ki je sicer zelo učinkovito zdravilo, vendar ima kar precej neželenih učinkov (bolj pri višjih odmerkih in po daljšem jemanju).
Svetujem tudi, da se naročite na kontrolni pregled pri revmatologu, v kolikor datuma kontrolnega pregleda še nimate.

Lep pozdrav,
prim. Mojca Kos Golja, dr. med.

New Report

Close