Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Kronična bolečina – fibromialgija Oddaja o fibromialgiji – V primežu bolečine

Oddaja o fibromialgiji – V primežu bolečine

Oddaja Zvezdana, dne 6. 6. 2020. Namen oddaje je bil predstaviti fibromialgijo in pokazati, da so bolečine resnične. Uradno ime je sindrom fibromialgije in je nevrološka težava. Ime Fibra mi je tuje. Po zahodni medicini ni bolezen, temveč sindrom.

Kaj so si misli gledalci, ne vem. Sama sem pomislila, da ja bilo podobnih oddaj že kar nekaj, z enako razlago. Za tole pisanje sem se odločila, ker mislim, da ni treba, da ljudje tako trpijo. In da dobijo gledalci napačno predstavo. Gotovo je znanje ključ do boljšega počutja.

Spomnila sem se svojih bolečin in tega, kar sem se naučila v 15 letih. Da ni treba, da tako trpiš, da rešitve so, samo najti jih je treba.

Fibromialgija je po TKM avtoimuna bolezen. Pri vseh avtoimunih boleznih je slaba nadledvična žleza. Vpleten je meridian trojnega grelca, ki je odgovoren za stanje boja ali bega in ta pošilja v možgane – hipofizo – sporočila in možgani spodbujajo pretirano delovanje nadledvične žleze (HPA-os). Vzrok je verjetno v travmatičnem dogodku ali dolgotrajnem stresu. To izčrpa nadledvične žlezo. Tako je pri vseh avtoimunih boleznih. Adrenalna utrujenost je izraz zahodne medicine, slaba energija ledvic je pa po TKM. Kitajci ledvica in nadledvično žlezo obravnavajo skupaj. Po TKM imamo predporodno in poporodno energijo ledvic. Predporodna je povezana s slabo energijo v meridianu ledvica ali slabo nadledvično žlezo. Za to so včasih rekli, da se ne da popraviti. Če starša nista v najboljši formi, ko spočneta otroka, tudi ta ne more biti. Bolnik ima tudi premalo energije v meridianu vranice, jeter in srca. To so organi, ki so občutljivi na stres. Točke na telesu, ki jih pri fibromialgiji omenjajo kot boleče, so akupunkturne točke na omenjenih meridianih. Bolečina po TKM pomeni, da ni pretoka energije. Po TKM se vranica in slinavka obravnavata skupaj. Veliko bolnikov ima tudi s tem povezano hipoglikemijo, ki se izboljša s tapkanjem aku. točk na meridianu vranice. Bolniki imajo premalo prebavnih encimov in zato težave s črevesjem in intoleranco na hrano, predvsem na gluten. Propustno črevo – propustni možgani. Zato megla v glavi. Glavobol je povezan s črevesjem. Pomagali naj bi prebavni encimi kot prehranski dodatki. Seveda tudi razne vaje za spodbujanje energije v telesu. Če stalno vnašaš v telo nekaj, kar ti škoduje, se res ne moreš počutiti bolje. Zaradi premalo prebavnih encimov pride slabo predelana hrana iz želodca v črevesje in ga poškoduje. Skozi stene črevesja gre v kri in telo in povzroča vnetja po telesu in slabo počutje. To vpliva tudi na spanje. Z dieto se počutje lahko precej izboljša in bolečine zmanjšajo. Preiskave, ki jih delajo, so premalo natančne, zato nič ne pokažejo. Anthony William, Medical Medium pravi, da je vzrok za FM pogosto v EBV ali v boreliozi. To povzroča vnetja v telesu in tipično je, da se bolečina seli po telesu.

Ko sem leta 2008 v postelji z gripo brskala po internetu, sem prebrala, da so energijske metode uspešnejše pri zdravljenju fibromialgije kot klasična medicina. Nisem imela pojma, kaj iščem, pa sem odkrila EFT. To je čudežno zdravilo brez stranskih učinkov za vse težave, fizične, psihične, mentalne, ki mi je res spremenilo življenje na bolje. Seveda je trajalo nekaj časa, da je to postalo moja navada, tako kot umivanje rok. Ko sem se počutila bolje, sem prenehala. Pa sem se nekajkrat vrnila nazaj, ko se mi je počutje spet poslabšalo in sčasoma je postalo tapkanje moja navada. Delam, ko se pokaže potreba.

Če se motim, če sem kaj pozabila in če kdo ve kaj več ali drugače, naj prosim napiše ali me popravi.

Ni treba, da tako trpimo.

Breda

Dr. Davson Church, EFT UNIVERSE

Dr. Dawson Church je delal veliko raziskav. Naredil je delavnico za bolnike s Fibromialgijo preko spleta. Ekrat sem o tem že pisala. Pri 1/3 ueležencev ni bi nobenih sprememb, pri 2/3 prišlo do spemembe na bolje. Delno ali popolnom so izginili simptomi.

Pa tole:

In my long research career, I’ve never ceased to be awed by the huge healing shifts our wonderful bodies can make. Studies have shown that when you tap, stress goes down and happiness goes up. And when your emotions change, the molecules inside your body change too.

Studies show:

Cortisol down 37% after a week of tapping (Groesbeck et al., 2019)
Inflammation genes regulated in 10 sessions (Church et al., 2017)
Pain down 68% after a tapping session (Church & Brooks, 2011)
Immune antibodies up 113% in 5 days (Groesbeck et al., 2019)
72 genes upregulated in a single EFT session (Maharaj, 2017).
Weight down 11 to 22 lbs per year (Stapleton et al., 2014; Church et al., 2018)
Autoimmune symptoms down 33%+ (Brattberg, 2011; Hodge & Jurgens, 2014)

That kind of change is miraculous. It’s literally turning on genes inside your cells. Stress molecules like cortisol plummet, while the antibodies that protect your body from viruses skyrocket.

If tapping were a drug, it would be the foundation of the entire healthcare system!

During EFT sessions, you see layers of stress peeling off their minds and faces. While you know that, inside their cells, all these genes and molecules are changing. It’s one of the most rewarding things you can do with your life.

Breda

New Report

Close